Honba za démonem: Příběh o překonání zvukové bariéry

Honba za démonem: Příběh o překonání zvukové bariéry
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408388/bmid_honba-za-demonem-pribeh-o-prekonani-2Cp-408388.jpg 3 6 6

Po Hirošimě se ukázalo jako klíčové dokázat vyslat jaderné zařízení ke svému cíli rychleji než nepřítel. Tak se na pusté letecké základně v kalifornské Mohavské poušti zrodil přísně tajný program. Shromáždil skupinu mimořádných pilotů, mezi nimi i esa druhé světové války Chucka Yeagera a George Welche, kteří riskovali své životy na experimentálním letadle, aby dosáhli rychlosti Mach 1, zvukové bariéry, kterou nazývali „démonem“.... celý text

Literatura naučná Doprava Technika a elektro
Vydáno: , CPress
Originální název:

Chasing the Demon, 2018


více info...

Přidat komentář

Badun
23.05.2023 3 z 5

Souhlas s tím co napsal Meybe-. O překonání zvukové bariéry naprosté minimum, jen se dozvíte že Američani jsou ve všem nejlepší. S tím vývojem aerodynamiky vysokých rychlostí jim trochu pomohli němci a s motory angličani, ale jen v začátcích a pak už je ve všem amíci překonali. Pár zajímavých informací v knize přeci jen padne - např. že General Motors zažaloval americkou vládu za bombardování továren Opel v Německu a dostali odškodné 30 miliónů dolarů. Byli totiž vlastníci Opelu a vláda jim tak ničila jejich majetek.

Meybe-
28.12.2019 2 z 5

Další kniha, která je ve skutečnosti o úplně něčem jiném než deklaruje. Jak nadpisem, tak přebalem odkazuje na mytické letadlo Bell X-1, které mělo význam hned v několika směrech letectví. Pokud tedy hledáte příběh tohoto stroje, tak budete, stejně jako já, zklamání. Autor během psaní jakoby zapomněl co chce vlastně vyprávět a tak se po úvodu dostáváme do popisu světových válek, který má k objektivitě velmi daleko. Vše neamerické je haněno a považováno za méně cenné. Stejně jako například spojenci v očích autora Evropu osvobozují, tak Sověti drancují. Celou válku rozhodli američtí hrdinové, zatímco Sověti prahli pouze po pomstě a dobytí Berlína atd. Nesmyslů a nesrovnalostí je plná kniha. Nechť si udělá každý čtenář vlastní úsudek. Pokud je v Americe takové pokrucovaní historie normální, pak se nedivím, že Rusko většinově nesnaší. Až poslední stránky se skutečně věnují prolomení rychlosti zvuku a proto dávám alespoň dvě hvězdy.