Ruiny Gorlanu

Ruiny Gorlanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377102/bmid_ruiny-gorlanu-8ac-377102.jpg 5 2642 2642

Austrálsky spisovateľ John Flanagan napísal prvú knihu série Hraničiarov učeň pre svojho dvanásťročného syna, aby ho prilákal k čítaniu. A taktiež chcel drobnému Michaelovi ukázať, že hrdinovia nemusia byť len urastení a svalnatí. Hraničiarov učeň je nesmierne obľúbený v mnohých krajinách sveta. Autor už o dobrodružstvách osirelého Willa a jeho priateľov napísal štrnásť kníh. Aj keď je séria zaradená do žánru fantasy, ide predovšetkým o mimoriadne pútavé príbehy o priateľstve, odvahe a čestnosti. Will je na svoj vek drobný, ale zato obratný a bystrý. Vždy sníval o tom, že sa stane slávnym rytierom, no tí ho pre jeho malú postavu neprijali. Sklamaného Willa si vezme ako učňa hraničiar Halt a Will sa od neho učí všetko, čo musí dobrý hraničiar ovládať. Hraničiarske remeslo sa mu nakoniec tak zapáči, že by ho už nemenil za nič na svete.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (SK)

The Ruins of Gorlan, 2004

MarianP
21.02.2019 5 z 5

Kniha dočítaná a už teraz sa teším na ďalšie pokračovania Willa a Halta. Nenáročné fantasy čítanie pre násťročných ale aj dospelých...

slaska77
16.02.2019 5 z 5

Snový pohádkový svět, kde čest, dobro, přátelství a láska vždy vítězí. Čteme celou sérii se syny, takže to má pro mě o to větší rozměr. Trochu to připomíná HarryPotrovské rozložení postav, ale celý příběh není tak zatížen kouzly, jako spíš statečností... a svět je tady v našich očích tak moc v pořádku. Těšíme se na další počtení. (únor 902 str.)

MonaLisa42
05.02.2019 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Příběh se mi moc líbil a velice rychle utekl. Především na začátku jsem se častokrát smála, nejvíce asi, když byly popisovány Willovy hříchy. Děj je taky velice napínavý a objevuje se zde pravé přátelství. Líbí se mi svět, který je v této knize vytvořen. Postavy mi jsou velice sympatické, Willa a ostatní mám moc ráda. Tato kniha je napsána pro mladší čtenáře, ale zaujme i staršího. Já jsem ji přečetla už několikrát a, i když jsem nyní starší, ráda se k ní vracím. Velice ji doporučuji. Těším se na další díly. Moc děkuji!!!

momo01
25.01.2019 5 z 5

Dávám 15 hvězdiček: četli jsme totiž společně s dcerou (8 let) a synem (10 let) a každý dáváme maximální počet. Dceruška tady dokonce volá, že je moc ráda, že budeme číst i pokračování, že by nedokázala žít s vědomím toho, že Hraničářův učeň skončil. (To by mě zajímalo, kde se to v ní bere).

LilianaFalcon
22.01.2019 5 z 5

Kéž bych byla zase dítětem :-) To bych to četla znova a znova a znova a netrpělivě bych čekala na každý další díl :-D Takhle se jen těším, až synové povyrostou, abych to mohla číst jim :D

kamerus
04.01.2019 5 z 5

Nerozvleklé, napínavé, ano jistě... sem tam dost předvidatelné, ale přesto moc krásné dobrodružství.

Ivan F
23.12.2018 5 z 5

Detská fantasy, ktorá ma absolútne dostala v dospelom veku. Jednoducho ma príbeh strhol a nepustil, držal sa ma tak, že som čítal ďalej a ďalej a ... a to sa mi už veľmi veľmi dávno nestalo, aby ma nejaká kniha takto pohltila. Bravo a ešte raz bravo.

Devil-Ivet
13.12.2018 5 z 5

První díl Hraničáře. Nečekala jsem, že mě bude tak bavit. Je to veselé, napínavé a stránky rychle ubíhaly. Další díly jsou snad povinností :)

TUAKS
11.12.2018 5 z 5

Kniha je napínavá. Rozhodně doporučuji. Příběh je o hraničářském učni Willovi.

Ailee
25.11.2018 5 z 5

Vzpomínám si, jak jsem si Hraničářova učně zamilovala, když jsem ho poprvé kdysi dávno začala číst. Kniha je svižná a čte se prakticky sama. Měsíce tam utíkají jako nic. Postavy jsou krásně vykreslené a ten příběh! ALE! Právě to, jak rychle v Hraničářově učni utíká čas, byl důvod, proč jsem nakonec tehdy celou sérii nedočetla. Hlavní postava Will strašně rychle vyrostl a dospěl a já se s tím tehdy jako malé pískle nedokázala smířit. Tak jsem zvědavá, jak na to budu nahlížet teď! :-)

lenkie
24.11.2018 5 z 5

mooooooc krásné

Haloon
20.11.2018 4 z 5

Přestože jde o zvláštní mix naší historie, fantasie a dokonce prvků typických až pro naši moderní dobu, samotný příběh je jak dělaný pro uchvácení dětských čtenářů.

Miska2001
12.11.2018 5 z 5

Čtení této knihy jsem si velice užila. Obsahuje napětí, ale i zábavu (přesně, jak to v knížkách miluju). Postava Willa mi byla od samého začátku sympatická. Momentálně čtu šestý díl a tato sympatie mě stále neopouští.

ajdam06
07.11.2018

Tato kniha mě velmi zaujala.Je to fantasy kniha spíš pro mladší děti ale i pro ty větší děti.Mě tato kniha zaujala tím že byla velmi napínavá a hezky napsaná. Ale dopuručoval bych jí spíš mladším jedincům

mazda333
03.11.2018 4 z 5

Moc fajn dětská fantasy. Myslím, že pro motivování dětí k četbě je to ideální volba. Pro ty starší to samozřejmě není nic převratného. Já to beru jako příjemnou jednoodpolední oddychovku.

Peta1607
23.10.2018 5 z 5

Další skvělá série, která je velmi zajímavá a dobře se čte. Celou sérii jsem dostala minulý rok k narozeninám, a prvotně jsem nad ní trochu ohrnovala nos. Takže pro mě milé překvapení a těším se na další díly.

Nelly
23.10.2018 3 z 5

Jednohubka, spíše pro mladší čtenáře než jsem já. Pro mne moc jednoduché, pro mého syna, který splňuje věkovou kategorii, to byla velká nuda (prý bez napětí a málo magie) - asi jeden z mála čtenářů, které kniha neoslovila. Já se přesto pustím do dalších dílů, protože toto byl jasně jen úvod...

Steiniglovka
02.10.2018 5 z 5

Poutavé.Krásně napsané. Série Hraničářův učeň má své čestné místo v mé knihovně a ráda si některý z dílu občas otevřu. Mám ráda jednotlivé postavy a celý Flanaganův svět. Vřele doporučuji.

fajka
01.10.2018 5 z 5

Kniha mě velice zaujala. Líbil se mi ten upoutavý příběh. Hlavně jsem si oblíbila hraničáře. Oblíbila jsem si jejich odvahu a další vlastnosti. Ale nejvíc sympatický mi přišel samozřejmě Will. Knihu obdivuji taky tím, že byla hodně napínavá. Líbila se mi třeba ta scéna s těmi kalkary. Konec byl dobře zakončený a myslím si, že se Will dobře rozhodl. Knihu samozřejmě doporučuji.

A.K.A.R.
21.09.2018 5 z 5

Příběh mladého Willa mě okouzlil a velmi jsem srostla s postavou.Will i ostatní mi byli velice sympatický a Halt si ihned získal můj obdiv za své dovednosti stejně jako Will, který ho dokázal snášet.John Flanagen vytvořil úžasný příběh pro děti i dospělé u kterého se nikdy nenudíte.