Ruiny Gorlanu

Ruiny Gorlanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377102/bmid_ruiny-gorlanu-8ac-377102.jpg 5 2640 2640

Austrálsky spisovateľ John Flanagan napísal prvú knihu série Hraničiarov učeň pre svojho dvanásťročného syna, aby ho prilákal k čítaniu. A taktiež chcel drobnému Michaelovi ukázať, že hrdinovia nemusia byť len urastení a svalnatí. Hraničiarov učeň je nesmierne obľúbený v mnohých krajinách sveta. Autor už o dobrodružstvách osirelého Willa a jeho priateľov napísal štrnásť kníh. Aj keď je séria zaradená do žánru fantasy, ide predovšetkým o mimoriadne pútavé príbehy o priateľstve, odvahe a čestnosti. Will je na svoj vek drobný, ale zato obratný a bystrý. Vždy sníval o tom, že sa stane slávnym rytierom, no tí ho pre jeho malú postavu neprijali. Sklamaného Willa si vezme ako učňa hraničiar Halt a Will sa od neho učí všetko, čo musí dobrý hraničiar ovládať. Hraničiarske remeslo sa mu nakoniec tak zapáči, že by ho už nemenil za nič na svete.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (SK)

The Ruins of Gorlan, 2004

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Myslím, že je to nejlepší první díl, jaký mohl být. Příběh malého Willa je poutavý a postupné ukazování pravé tváře Halta je je krásné :)

Aaginka
28.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha, která mě donutila číst další díly. Mám ráda hlavní postavy.

Skripi
14.12.2017 4 z 5

Trošku slabšia ako jednotka ale stále veľmi pútavá. Vrele odporúčam.

Lumerio
07.12.2017 5 z 5

Tato kniha mě po dlouhé době donutila znovu číst. Výborný příběh a charismatické postavy tomu jen napomáhají. Kniha byla napínavá a plná zvratů. Tuto knihu z celého srdce doporučuji.

Dandy1
23.11.2017 5 z 5

I když nejsem fanoušek fantasy, tuto knihu jsem přečetla za den. Prostě jsem musela vědět jak to dopadne. Určitě si přečtu i další dily. V epilogu mě dostalo poznání, že kniha vznikla pro syna, aby mu dodala sebevědomí při jeho drobné postavě. Protože spousta rodičů si vymýšlí příběhy pro své děti. Ale málokdo to dokáže tak krásně jako John Flanagan.

natikalas21
19.11.2017 5 z 5

Jedna z mojich nejoblíbeněších knih vůbec :)

Schneiderkiller
17.11.2017 5 z 5

Super kniha. Moc jsem si tuto sérii oblíbil.

SarahRoyalAss
16.11.2017 5 z 5

Z knihy jsem nadšená. Je to hodně čtivé a autorův styl psaní hned zaujme.
Stačilo jen pár hodin sem tam letadlem a knihu jsem schroustla za chvilku. :)
Opravdu jsem si oblíbila postavy a také to, že i když je jasné, kdo jsou hlavní postavy, tak je děj popisován i z pohledu ostatních postav.
Prostě, bomba!! :)

tlllk
15.11.2017 4 z 5

Na úvodný diel celkom fajn, tak akurátny počet postáv, správne vyprofilovaných, trochu naivných. Mýslím že cielovka je skôr mladšieho razenia, ale ako audiokniha to na rozptýlenie celkom ušlo.

Jostik_21
12.11.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila. Tento příspěvek píšu déle a už jsem u 3.dílu. Jo někomu tu může přijít málo, že vyšla už v roce 2008. Ale ne. Přečetla jsem ji cca za týden a to se mi zdá dobrý. Dobrá 2.díl jsem četla 3 dny, ale to je vedlejší. Určitě doporučuji. Přečetla jsem toho už hodně (i když na profilu mám je něco), a toto patří mezi mé nejoblíbenější knihy. Doufám, že i vám se líbí.

Mabie
18.10.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, okamžitě jsem zakoupila další díl :-)

Adelaide777
16.10.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších fantasy knih, co jsem kdy četla.

Půca4
15.10.2017 5 z 5

15.10.2017 Po 4 letech jsem si řekla, že si přečtu celou sérii znovu. Když má člověk chuť a náladu, tak mu nevadí číst literaturu pro mladší. A mě kniha bavila stejně, jako když jsem ji četla poprvé! Je to dokonalé dobrodružství a už se těším na další díl. Šíleně bych ocenila zfilmování.

petzbrna
08.10.2017 5 z 5

1 s hvězdičkou

Coli
28.09.2017 5 z 5

I když určeno pro mladší ročníky je to zábava a dobře čtivé i pro starší.

Mercatino
22.09.2017 1 z 5

Toto je opravdu velice plytká záležitost. Působí to jako krátká knížka plná zbytečných věcí, kde mnoho podstatných záležitostí úplně chybí. Nějaká větší myšlenka, hlubší charaktery. Po dočtení knihy je jasné, že jejím největším mínusem je její předvídatelnost. Již na začátku knihy budete vědět jak kniha přibližně skončí. Žádná překvapení, nic nového a nic zajímavého. Stojí za to pokračovat ve čtení série? Za mě je to zbytečná ztráta času.

surynas
01.09.2017 3 z 5

Vypadá to na hodně zajímavou sérii.Nemůžu se dočkat.

Jerry.69
23.08.2017 5 z 5

Byť psáno pro náctileté, krásně lehce vyprávěný příběh.
Objeveno náhodou, hledajíc lehčí letní čtivo, určitě se stane oblíbeným čtením i pro podzimní plískanice a zimní depresivní čas čekání na jaro...
Má to děj, napětí, spád a rýsuje se to v jednu skvělou ságu....beru všemi deseti.

VacošVacoš
14.08.2017 5 z 5

supeeeeeeeeeer kniha:-)

limo
11.08.2017 5 z 5

Tuto serii mám ráda, ale tento díl je uplně nejlepší!!!