Ruiny Gorlanu

Ruiny Gorlanu
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377102/bmid_ruiny-gorlanu-8ac-377102.jpg 5 2640 2640

Austrálsky spisovateľ John Flanagan napísal prvú knihu série Hraničiarov učeň pre svojho dvanásťročného syna, aby ho prilákal k čítaniu. A taktiež chcel drobnému Michaelovi ukázať, že hrdinovia nemusia byť len urastení a svalnatí. Hraničiarov učeň je nesmierne obľúbený v mnohých krajinách sveta. Autor už o dobrodružstvách osirelého Willa a jeho priateľov napísal štrnásť kníh. Aj keď je séria zaradená do žánru fantasy, ide predovšetkým o mimoriadne pútavé príbehy o priateľstve, odvahe a čestnosti. Will je na svoj vek drobný, ale zato obratný a bystrý. Vždy sníval o tom, že sa stane slávnym rytierom, no tí ho pre jeho malú postavu neprijali. Sklamaného Willa si vezme ako učňa hraničiar Halt a Will sa od neho učí všetko, čo musí dobrý hraničiar ovládať. Hraničiarske remeslo sa mu nakoniec tak zapáči, že by ho už nemenil za nič na svete.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (SK)

The Ruins of Gorlan, 2004

PeťkaW.
24.03.2017 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu jsou opravdu psané pro mladší čtenáře, kteří třeba s fantasy teprve začínají. Děj je jednoduchý, předvídatelný, s jasnou zápletkou, bez extrémních zvratů a je založený na pouhých pár postavách s čitelným charakterem. Předchozí věta není myšlena nějak kriticky, spíš jsem vyjmenovala zřejmá fakta. Člověk zkrátka na knihu musí pohlížet tak, jak byla psaná - pro mladší generace - a že nemůže za to, že ji vezme do ruky i někdo starší :) . Každopádně - čtení ubíhá hladce, děj je poutavý a krásně u něj utíká čas. Jako oddechové čtení můžu určitě doporučit. Navíc podobně ironického člověka, jako já, určitě potěší zvolený styl kousavého a rýpavého humoru, který četbu nádherně oživuje.

Sulfid
18.03.2017 5 z 5

Moc pěkný příběh, bez žádných složitostí. Nejvíce se mi líbil hon na kalkary, proto mě možná trochu zklamalo, že samotné setkání s nimi bylo popsáno docela rychle. Jinak jsem už zvědavý na další díl a jen doufám, že Willův charakter nezkazí dospívání.

Kapi41
30.01.2017 5 z 5

No... Od prvního otevření této knihy už nějaký ten pátek uběhl - tuhle sérii už mám přece jenom přečtenou (a ne jednou). Ale nezapomenu na to prvotní zaujetí - na ten jas v očích, když jsem otáčel stránku, a přemýšlel jsem, co bude pokračovat, na to pobavení, když Halt opravil svého učně a nezapoměl to říci tak, aby to každému alespoň vykouzilo úsměv na tváři... na Horáce se svým selským rozumem a dobráckou povahou, a především na Willa, který vždycky přišel s výborným nápadem zachránil vše před "zkázou". Na téhle sérii jsem vyrostl a stále mě fascinuje.

Atak
05.01.2017 5 z 5

Super série snad se mi podaří sehnat další díl a potom další :D

Fl3xiTheČtenář
12.12.2016 5 z 5

Dlouho jsem neměl co číst až mně sestřenice ukázala tuto knihu, už se nemůžu dočkat pokračování

dpxcz
05.12.2016 5 z 5

Dlouho jsem už nečetl tak dobrou fantasy a jsem rád, že mě čeká ještě dalších 11 knih. Bavil jsem se od první stránky až do poslední.

MirijamFrankl
26.11.2016 5 z 5

Souhlasím s Evisis.Děj ne naprosto pohltil,nic podobného jsem již dlouho nečetla.Napínavé.hlavní postavy se mi od začátku líbily,styl psaní je lehký a přitom kvalitní,záživný.
HU mě příjemně překvapil a rozhodně budu číst,další díly,doufám,že budou stejně dobré.

ančapanča
26.11.2016 5 z 5

První díl byl úžasný, i další díly, ale skončila jsem asi u šestého dílu, už mě to pak nějak přestalo bavit, ale i tak dávám 5 hvězdiček :)

Evisis
24.11.2016 5 z 5

Na knihu jsem narazila pouze náhodou a jelikož jsem zrovna neměla co číst, sáhla jsem po ní. Teď nemůžu říct nic jiného než že toho opravdu nelituji. Flanagan má skvělý styl psaní a člověk si často připadá, že stojí přímo vedle hrdinů této knihy. Ten požitek při čtení je k nezaplacení. :)

Pazďa
16.11.2016 4 z 5

Moc jsem nečekal protože Bratrstvo bylo fakt strašná nuda ale postavy, jejich vývoj, prostředí a tempo příběhu v Hraničářovu učni je zatím naprosto super, nemůžu se dočkat druhého dílu.

adela3429
07.11.2016 5 z 5

Nejradši bych si namlátila, že jsem s touto sérií otálela tak dlouho. Je naprosto perfektní! :)

BaronEMG
06.11.2016 5 z 5

Knížka se kterou jsem poprvé vstoupil do světa čtenáře :)

nufulina
26.10.2016 5 z 5

Velice mne tato kniha zaujala .Moc jsem si Willa zalíbila a dokonce i Halta.

Misan1993
17.10.2016 5 z 5

Po špičkovém hodnocení jsem se rozhodl, že si udělám radost a koupím si box celé série Hraničářova učně. Teď můžu říct jen jedno: Paráda!!! P.S. a pořád na mě čeká 11 dosud netknutých kousků :)

Edgy_individuaL
28.09.2016

Velmi dobré, kniha není příliš složitá, ale zato velmi poutavá.

Targa Dall
10.09.2016 4 z 5

Opravdu spise pro mladsi ctenare, ale i ve svych 28 jsem si knihu uzil. Odpocinkove, pohodove cteni.

asodomkova
12.08.2016 5 z 5

Na první díl, kterým to všechno začíná a teprve se to rozjíždí se mi opravdu líbil. Kniha se četla naprosto sama a při jakékoliv akci se mi nesmírně rozbušilo srdce.

Alyss
09.08.2016 5 z 5

Určitě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla:-)

petra0561
14.07.2016 5 z 5

Toto byla moje úplně první kniha, kterou jsem přečetla celou a díky tomu rok a půl potom mam přečtene 67 knih a chtěla bych tuto knihu doporučit každému, protože tato kniha se nedá popsat jinemu člověku , člověk si to musí přečíst sám, aby poznal jak je tato i ostatní knihy od pana Flanagana užasné.

filipac0877
06.07.2016

knihu hraničářův učeň rozvaliny Gorlanu mě neskutečně zaujali za dva dny sem přečetl 200 stran a jsem odhodlán si koupit druhý díl :)