Hrob v horách

Hrob v horách
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470969/bmid_hrob-v-horach-uuI-470969.png 4 601 601

Třetí díl série o policejním psychologovi Sebastianu Bergmanovi. Dvě ženy při pěší túře v horách na severu Švédska objeví u řeky ruku kostry. Místní policie tam posléze odhalí celkem šest těl: čtyři dospělé a dvě děti. K případu je povolána švédská kriminálka, s níž přijíždí i odborník na sériové vrahy, psycholog Sebastian Bergman, který však má k účasti na vyšetřování ryze osobní důvody. Tým Torkela Höglunda brzy zjišťuje, že všech šest těl bylo pohřbeno současně, ale stav pozůstatků stejný není. Dvě z těl se podaří identifikovat jako holandský pár, který byl nezvěstný od listopadu 2003. Ostatní jsou záhadou — jejich DNA pouze dokazuje, že se jedná o rodiče s dětmi. Tou dobou se ovšem žádná rodina nepohřešovala. Další záhadou je smrtelná dopravní nehoda, k níž došlo ve stejném týdnu, kdy Holanďané zmizeli. Jméno, na které bylo auto pronajato, nevede k žádným dalším stopám. Spousta věcí nedává kriminalistům smysl. Případ nabývá ještě větších rozměrů ve chvíli, kdy se protne s vyšetřováním podivného zmizení dvou afghánských přistěhovalců. Policejní tým se pouští do vyšetřování s vytrvalostí a odhodláním, zároveň však musí čelit vlastním problémům uvnitř skupiny a nečekaným odhalením… Hrob v horách je po knihách Temná tajemství (česky 2013) a Učedník (česky 2014) třetím dílem série o policejním psychologovi a sebestředném sukničkáři Sebastianu Bergmanovi. Romány mají úspěch po celém světě, jen ve Švédsku přesáhly prodeje hranici šesti set tisíc výtisků, v Německu dokonce milionu. Všechny tři romány se navíc už bezmála tři roky drží v žebříčku německých bestsellerů. Práva na sérii byla prodána do třiceti zemí. Čtvrtý díl s názvem Němá dívka (připravujeme k českému vydání) byl nominován na prestižní cenu Nejlepší švédská detektivka roku, vyhlašovanou Švédskou akademií autorů krimi románů.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fjällgraven, 2012

tomai
06.05.2016 4 z 5

Výborná. A ten konec? No páni.

tanika
17.04.2016 5 z 5

Náhodný výběr v knihovně, když neměli volného nic od mých oblíbených autorů. Velké překvapení. Více psychologie, vztahů, méně akce a napětí. Kdo má rád neprvoplánové příběhy, kde se prolíná více osudů, bude spokojen. A i když jsem sérii začala "odprostřed" nemám pocit,že by bylo nutno číst chronologicky, vše je naznačeno a vztahy se zase tak rychle neposouvají (mám za sebou čtvrtý a následně první a druhý díl). Doporučuji.

konicekbily
04.04.2016 3 z 5

Většina první poloviny je rekapitulací a hodnocení vztahů vyšetřovatelů mezi sebou a jejich okolím. Těm, kdo nečetli první díly to bude trochu vadit.
Hlavní zápletka je vedlejším dějem, ale přináší dynamický závěr. Úplný konec dává tušit, že kriminální román - vícedílný - se zase bude zabývat vztahy mezi vyšetřovateli.

1.ještěrka
03.03.2016 5 z 5

Sebastian Bergmann je mi čím dál tím víc sympatický, jen pro jeho postavu se k této sérii určitě nevracím. Oceňuji témata dnešní doby, uprchlíky, zneužívání dětí, úplatkářství apod.
Nemáte pocit, že čtete nějaký brak, ale tyhle věci se prostě můžou stát, kdekoliv.
Těším na Němou dívkou, která na mě čeká.

bookcase
27.02.2016 5 z 5

Výborné. S každým dalším dílem série napínavější.

matej9766
08.02.2016 2 z 5

Kniha zklamala. Považuji ji za nejslabší díl. Doporučil bych ji spíše fanouškům série. Nový čtenáři, kteří naznají děj knih předchozích, budou mít výsledný dojem ještě horší. Takoví čtenáři si klidně mohou z hodnocení jednu bod odebrat.

Více zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/nezajimavy-hrob-v-horach-5314

Zajímavé komentáře: Johncze, Hella

Makii
13.01.2016 4 z 5

Opět velmi dobrá detektivka.. Tentokrát sice ne tak akční, ale přesto stojí rozhodně za přečtení. Otevřený konec mě nutí okamžitě se pustit do dalšího dílu. Hlavní hrdinové se skvěle vyvíjejí.

pdoubkova
27.12.2015 4 z 5

zacatek je takovy rozvlacnejsi, oproti tomu mi prisel konec dost nahusteny, ale to byva casto,
samotne detektivni vysetrovani je trosku upozadene, hlavne tam jde o vztahy na oddeleni, minulost, budoucnost, ale to mi zas tolik nevadilo, naopak, posledni stranky jsem ani nedychala a kdybych necetla jako prvni Nemou divku, tak bych byla asi jak na ostnech :)

crazyjuan
25.11.2015 4 z 5

Spokojenost!

JezinkaJ
19.08.2015 5 z 5

Trošku moc manipulace, možná míň uvěřitelné a víc prvoplánové, ale stejně jsem knihu četla a stejně se těším na další díly a doufám, že budou!

Johncze
25.05.2015 5 z 5

Asi nejslabší díl, ale obecně stále nadprůměr. Problém je, že většina knihy je zaměřena na život a vztahy členů vyšetřovacího týmu, přičemž samotné vyšetřování je odsunuto na pozadí a posunuje se vpřed pouze po malých krůčcích, ale jak se kniha chýlí ke konci, tempo zrychluje, aby se vyšetřování mohlo včas ukončit. Každopádně tu máme opět jedno hodně velké překvapení na úplně poslední stránce, takže další díl bude minimálně nutností :)

petrels
20.05.2015 3 z 5

Docela nudné čtení až skoro do konce. Jen posledních 10% stránek to bylo trochu čtivé. Není to klasická detektivka ani thriller. Mám ještě v záloze připravenou poslední knížku od tohoto autora:
"Učedník". Snad bude trochu lepší. Možná ji ale odložím na neurčito.

dalia1769
19.05.2015 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, napínavý, spletitý příběh, který ani chvíli nenudí a svým závěrem přímo nutí k přečtení následující části. Omylem jsem začala tento cyklus 3. dílem, ale neměla jsem problémy s pochopením vztahů a postav. Předchozí dva díly si určitě brzy přečtu. Po vynikajícím seriálu "Bron" autoři opět nezklamali.

Hella
28.03.2015 5 z 5

Bomba!!! Podobně jako oba předchozí díly. Absolutně vychytaný příběh...sice mi zkraje připadal trochu jako mix několika nesouvisejících zápletek, ale všechno se časem plynule propojí a vysvětlí. Za mě prostě dokonalé a za 5/5 hvězdiček. P. S.: I když to Ursulino zcela nepochopitelné chování v osobním životě mě tedy šííííleně vytáčelo :-)

rodak
28.02.2015 5 z 5

Moc hezký 3 díl .Zápetka a peripetie hlavních postav tak půl na půl .Velmi čtivé obracíte stranu za stranou a těšíte se co bude.Doufám že bude rychle další díl .Je to pěkně rozehrané...

kneslova
23.02.2015 3 z 5

Knihu jsem přečetla, ale prostě nic moc, nemastné, neslané.....více o vztazích mezi hrdiny než o detektivce, ovšem i tak pro mne bez spádu a napětí...

Palele
18.02.2015 4 z 5

Trošku překombinované na můj vkus, ale nečte se to špatně

lubosh
08.02.2015 3 z 5

Pokračování v sestupné tendenci. Ani detektivka, ani thriller. Jako by si autoři jenom chystali postavy a děj pro další díl.

Luca287
03.02.2015 5 z 5

Hodnotím velice kladně, kniha měla spád, skvěle se četla...je pravda, že pátrání po vrazích mi připadá v této knize trošku vedlejší...důležitý je vztah Sebastian/Vanja...ale i tak...hodnotím 4,5.. těším se na další knihy těchto autorů..

jendoslav
29.01.2015 4 z 5

V třetím díle série je trochu upozaděná detektivní zápletka (která není ani zvlášť strhující), hlavní pozornosti se dostává Sebastianovi. Hrobu v horách se nedá upřít návyková čtivost a spád, kvůli slabší detektivní zápletce to na plný počet není...