Hry o život (trilógia)

Hry o život (trilógia)
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112717/bmid_hry-o-zivot-trilogia-hpV-112717.jpg 5 2167 2167

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem, ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť podrobených obvodov. Nenávidené Sídlo vládne železnou päsťou. Raz do roka povolá z každého obvodu chlapca a dievča do hier o život, aby pobavili televíznych divákov skutočným bojom na život a na smrť. Medzi nimi sa dobrovoľne ocitne šestnásťročná Katniss Everdeenová, odhodlaná za každú cenu prežiť. Aj víťazstvo však môže mať trpkú príchuť, oslavné turné po jednotlivých obvodoch sa zmení na krutú skúšku ohňom. Symbolom odporu proti Sídlu sa stáva drozdajka, vtáčik, ktorého nosí Katniss na hrudi v podobe zlatej brošne. Obe znepriatelené strany ju preto vnímajú ako živý symbol rebélie a zamýšľajú využiť ju v mocenskom súboji. Okrem toho sa Katniss až zúfalo nevyzná vo vlastných citoch, najradšej by sa rozdvojila, lebo vie, že obaja jej nápadníci, Peeta aj Gale, by si jej lásku zaslúžili... Hry o život sú trilógiou plnou napätia, zákulisných intríg, ale aj lásky. Hoci sa dej odohráva v budúcnosti, stále ide o odveký zápas dobra proti zlu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

Luciska13
04.08.2015 5 z 5

Kniha je opravdu úžasná... Nejprve jsem tomu nevěřila a nechápala, proč si ji všichni čtou, navíc jsem si myslela, že nejsem typ na tyhle "bojové" knížky, ale tahle knížka mě překvapila a nakonec si ani nevšimnete, že jste přečetli těch 700 nebo kolik stran. Oproti tomu se mi film moc nelíbil, a když už, tak až druhý díl, který jsem si oblíbila i v knížce.

wiix
28.07.2015 5 z 5

Väčšinou teen scifi a iné podivuhodné diela vzdialené môjmu vkusu odmietam, no som rada, že toto sa mi dostalo do rúk. Okrem zvrátenej ideológie sveta 12tich krajov mi kniha ponúkla i možnosť nazrieť do duševného sveta hlavných postáv a pochopiť tak pocity viny, vďaky a lásky. Napriek náhlemu ukončeniu diela a príliš rýchlemu pohasnutiu emócii hlavných hrdinov som ohúrená!

Baroslava
15.07.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem pak jsem se podívala na film. Film je jen slabé kafíčko doporučuji si přečíst knihu je to daleko lepší zážitek a konec je naprosto perfektní :-)

Taji
10.07.2015 5 z 5

Pro mě velké překvapení. Toto jsem opravdu nečekala. Paráda!

Smrtka92
28.06.2015

Zajmavý závěř dost hodně překvapivých momentů

marti7729
27.06.2015 4 z 5

Film jsem viděla první. Na knížky jsem se vrhla pod odvysíláné "3ce" . Vím že člověk by se neměl dívat první na film, ale já to tak mám. Film je úžasný, série mě naprosto pohltila. Co se knih týče nic mě nepřekvapilo, i přes to jsem se mohla i po několikáté ponořit do děje a bylo to pro mě zážitkem. Musím ještě říci že film je skvěle udělaný, protože, opravdu sedí slovo od slova.

mystar
26.06.2015 5 z 5

Poprvé jsem viděla film, který mě moc zaujal. Na to jsem si přečetla tuto trilogii. Úžasné čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Úplně jsem se ponořila do děje a párkrát jsem byla i dojatá. Po přečtení jsem se znovu musela podívat na film :o) Prostě parádní. :)

misazemanka
23.06.2015 5 z 5

Kniha mě naprosto zaujala.Nejprve jsem viděla film a ten mi přišel nic moc a zvláštní.Ale po přečtení knihy jsem se vážně zamilovala.Kniha je vážně dobře napsaná a je hrozně napínavá.Podle mě rozhodně 100krát lepší než film.Rozhodně doporučuji.

Zuziiik
23.06.2015 4 z 5

K této trilogii jsem se dostala náhodou a za poslední rok jsem ji četla 2x a nevylučuji, že letos přijde dotřetice.......skvěle napsané.....já jako hodně bývalá náctiletá jsem si ji užila........a i když jsem Katnis občas nesnášela, tak je to opravdu hrdinka :) první díl je neuvěřitelný.....druhý je můj nejoblíbenější.......třetí díl bych rozdělila na dvě poloviny..ta první je taková nudná a ta druhá mne bavila o trochu víc........každopádně jako celek je to skvělé....

pavlina1999
23.06.2015 5 z 5

Úžasná série. Myslím, že bude navždy v žebříčku mých top 10. :)

Markét.t
22.06.2015 5 z 5

Nejlepší!:)
Tenhle příběh jednoduše žeru...

kendllajf
21.06.2015 5 z 5

Budu číst. Film je super tak doufám.

Paulika
27.05.2015 3 z 5

Ano, kniha je dost pritazena za vlasy, ale Michel-RD5692 si musi uvedomit, ze kniha je psana pro nactilete, kteri jsou v puberte a potrebuji se stale s nekym ztotoznovat (obzvalst u Americanu). A to jim Katniss, Peeta, Hurikan, Cinna a spol. plne poskytuji - jsou proste cool. Tak je pojata i stylistika knihy. Jednoduse napsano, s jasnymi rozhodnutimi, kratsi vety a jasny kladas a zapornak. Logika veci zde hraje take druhoradou roli. Holt, neni to Tolstoj. Proste, kniha uzce miri na jisty typ ctenare a je to treba vzit v uvahu. Pokud bych byl o nejaky patek mladsi, taky bych tu knihu bral asi trochu jinak. Jinak za me prumer.

hoffus
26.05.2015 5 z 5

Michel-RD5692: Každý má právo na vlastní názor, dokonce s některými body, které jste napsal, souhlasím. Je třeba si uvědomit, že kniha je tak trochu sci-fi :D. Shodou okolností jsem student střední školy, nevím, zda průměrný, ale věřte, že stylisticky by se k této knize žádný středoškolák, kterého znám, ani nepřiblížil. Mě osobně nejvíce dostala scéna, když jsou hlavní hrdinové na střeše a zjistí že nemohou seskočit kvůli elektrickému poli, či co.. i to se ale dá skousnout. Nepochopil jsem váš názor o vyvrácení globálního oteplování, to je naopak neustále potvrzováno. Je otázkou, zda jde o přirozený stav (střídání dob ledových atd.), nebo je způsobeno lidstvem samotným, ale Země se prostě otepluje. mohl bych pokračovat, ale radši jdu pokračovat v četbě HUNGER GAMES. Čest.

fiona007
13.05.2015 5 z 5

Knížky zvlášť i knížka dohromady je pořád stejně dobrá.
Baví mě celý příběh, od začátku fandím hlavním hrdinům (oblíbenec Haymitch). První dvě části/knížky jsou super, třetí se mi líbí méně, ale jako celek se Hunger Games vysloveně povedl.

Terypej
08.05.2015 5 z 5

Michel-RD5692 - Ty jsi tu knihu evidentně vůbec nepochopil. Mě když se kniha nelíbí, tak ji ani nedočtu, nechápu tvůj popud k dočtení a už vůbec ne k napsání tohoto komentáře!!! Tak třeba ti "haranti" jak ty děti nazýváš zemřeli většinou jako první a ti "zabijáci" (z prvního a druhého kraje) trénovali už od dětství, jak někoho zabít. A až napíšeš vlastní knihu, můžeš diskutovat o obsahu, propracovanosti a stylistice. Takže, ti doporučuji, když se ti kniha nelíbí vůbec jí NEDOČÍTEJ!
Jinak mě kniha přišla úžasná. Perfektní odraz nynější společnosti. A když mi došlo, že Kapitol v knize (odkud se vše řídí a je to centrum moci v Panemu) naprosto odpovídá představě Kapitolu ve Washingtonu D.C. koukala jsem jako blázen na tu podobnost. Jedna z nejlepších a pro mnohé inteligentní lidi i kniha k hlubokému zamyšlení, jakou jsem kdy četla.

Michel-RD5692
24.04.2015 odpad!

Tak takovou koninu jsem už hodně dlouho nečetl, jestli vůbec někdy.
Krom toho, že to není žádné nové téma (s rozdílem že tentokrát se zabíjejí malí smradi, což je realistické asi jako moje babička na kolečkových bruslích), naprosto to postrádá logiku a je to celé dost pofidérní a nepropracované, je tam tolik chyb a děr v příběhu, že už to není ani k smíchu ale rovnou k pláči.
1. Není řečeno, co se stalo se zbytkem světa, jakoby existoval jen Panem a dál ticho po pěšině, ale to není u Amíků nic divného
2. Autorka hovoří o globálním oteplování, které je už dávno vyvrácené
3. Píše se tam, že byly vyčerpány nerostné suroviny, pak mi ale vysvětlete, z čeho vyrobili jaderné zbraně
4. Že by si lidi nechali 74 let masakrovat děti se mi taky nezdá
5. Jak se z harantů najednou stanou zabijáci jako vystřižení z románu "zabijáci" též zůstává záhadou
6. Jak mohla Katniss jen pomocí šípu s výbušnou hlavicí sestřelit vznášedlo, které je bezpochyb velmi dobře opancéřované je kapitola sama pro sebe
A nespočetně dalších nesmyslů, na které si zrovna nevzpomenu.
Hlavní hrdinka je nesympatická, postavy jsou nepropracované a co se týče stylistiky, je to úroveň tak průměrného studenta střední školy, který píše sloh v lavici, přičemž mu kručí v břiše a nemůže se téměř ani pohnout.
Omlouvám se za svůj výrok, že je to konina na entou.

CatherinManson
21.04.2015 5 z 5

Většinou když se podíváte nejdříve na film a až později si přečtete knižku, uděláte chybu. Avšak u této trilogie to neplatí. Jako první jsem se podívala na filmy a knihy byly skvělým doplněním a upřesněním příběhu. Námět, který nemá obdoby - jste náhodně vybráni a poté vrženi do arény, ve které bojujete na život a na smrt. Nevím, jestli jsem jediná, ale mě to připomíná současný svět a společnost, kde také jste vrženi do tvz. arény světa a bojujete, abyste přežili. Ale zpět ke knize. Suzanne Collinsová je skvělá autorka a doufám, že bude pokračovat ve své tvorbě, má skvělý styl psaní, který se mi moc líbí. V knize není místo, kdy by se mi něco nelíbilo, nebo mi nesedělo. Přečetla jsem jedním dechem a vůbec se mi nechtělo se od příběhu odtrhnout, ani když se mi zavíraly oči únavou ve tři ráno. Jeden z nejlepších vícedílných příběhů.

ivzu77
13.04.2015 5 z 5

Jelikož se mi do ruky dostalo rovnou vydání kompletu tří knih dohromady, pustila jsem se do čtení všech v navazující souvislosti jednu po druhé. Každou knihu jsem po přečtení doplnila shlédnutím filmu a opravdu jsem si tyto kombinace užila. Nyní ve mně stále přetrvává nadšení ze čtení, knihy mne velice, velice bavily a nemohu se dočkat na podzim poslední filmové části Síly vzdoru.
Katie, Peeta a Hurikán jsou pro mne zajímavé knižní postavy a mám další sbírku do splnění čtenářské výzvy 2015.

zarinka
06.04.2015 5 z 5

Tato kniha je podle mě naprosto boží :) všem kdo váhají zda si ji přečíst plně doporučuji. Knihu jsem už četla 3x a pokaždé jsem nechtěla odpoutat oči od čtení - nedá se to srovnat s filmem ( ale to snad žádná kniha)