Hry o život (trilógia)

Hry o život (trilógia)
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112717/bmid_hry-o-zivot-trilogia-hpV-112717.jpg 5 2167 2167

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem, ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť podrobených obvodov. Nenávidené Sídlo vládne železnou päsťou. Raz do roka povolá z každého obvodu chlapca a dievča do hier o život, aby pobavili televíznych divákov skutočným bojom na život a na smrť. Medzi nimi sa dobrovoľne ocitne šestnásťročná Katniss Everdeenová, odhodlaná za každú cenu prežiť. Aj víťazstvo však môže mať trpkú príchuť, oslavné turné po jednotlivých obvodoch sa zmení na krutú skúšku ohňom. Symbolom odporu proti Sídlu sa stáva drozdajka, vtáčik, ktorého nosí Katniss na hrudi v podobe zlatej brošne. Obe znepriatelené strany ju preto vnímajú ako živý symbol rebélie a zamýšľajú využiť ju v mocenskom súboji. Okrem toho sa Katniss až zúfalo nevyzná vo vlastných citoch, najradšej by sa rozdvojila, lebo vie, že obaja jej nápadníci, Peeta aj Gale, by si jej lásku zaslúžili... Hry o život sú trilógiou plnou napätia, zákulisných intríg, ale aj lásky. Hoci sa dej odohráva v budúcnosti, stále ide o odveký zápas dobra proti zlu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

Natyss
04.04.2015 5 z 5

Naprosto bezkonkurenční kniha! Tohle tvrzení nenechává žádné místo pro pochybnosti. Opravdu nemám slov. Je to nejen napínavá, nejen tajuplná, nejen čtivá, ale absolutně nervydrásající kniha. Klobouk dolů, neboť Suzanne Collinsová podala bezpochyby ohromující výkon. Smekám!

Dejnice14
16.03.2015

Nej nej nej nej nej nej nej!!! Luxusně napsané, nemám slov...

rakas019
13.03.2015 5 z 5

Také se řadím k těm, kteří téhle triologii naprosto propadli.:) Na obalu jsou na zadní straně té velké bichle nějaké výroky jako "Od této knihy jsem se nemohla odtrhnout, dokonce jsem si tajně četla při obědě pod stolem." apod. a prostě jsem si říkala, jak je to tak vyzdvihované všude velice, tak že mě to ani nenadchne, ale hned jak jsem začala číst hned jsem pochopila o čem byla řeč. Vždycky jsem knihu četla před spánkem, často se mi chtělo i spát, ale přesto jsem vydržela 3 hodiny číst a to jsem se ještě musela nutit, abych se od knihy odtrhla. Všechny 3 díly byly úžasné nemám skoro co vytknout, jenom Hurikán si myslím, že byl docela hlavní postava (ne úplně nejhlavnější, ale byl takový hlavnější), tak mohlo být v knize napsané, co se s ním teda nakonec přesně stalo, to mi trošku vadilo. Konec se nedal předvídat, to se mi líbilo!! Určitě konec překvapil nebo překvapí každého..

Terez.a
06.03.2015

Nejlepší knižní série! Nic lepšího jsem zatím nečetla ;-)

Ilonidas
04.03.2015 5 z 5

Můžu říct, že tato kniha mě totálně strhla a rozcupovala zevnitř. Jsem docela velký knihomol a čtu jednu knihu za druhou, ale po přečtení této trilogie jsem si musela dát pár dní volna a ten příběh v sobě pořádně zpracovat. Vířily se ve mně opravdu rozdílné emoce, snažila jsem se na ten příběh dívat ze všech stran, pochopit ho z více pohledů (ať už z pohledu hlavní hrdinky, nebo z pohledu jejích přátel) a můžu říct, že tohle se mi už dlouho nestalo. Miluju knihy, které ve mně zanechávají stopy. Vřele doporučuju :))

Barbarka_CZ
23.02.2015 5 z 5

Trilogii jsem přečetla cca za týden a musím říct, že už dlouho mě žádná kniha nechytla tolik jako tahle. Je to svižné, akční, má to spád, popisy nejsou zdlouhavé a kdo má bujnou fantazii (jako já), tak si snadno představí sám sebe na místě hlavní hrdinky a všechny ty hrůzy kolem. Jsou tam sice asi dvě krátké pasáže, které mi přišly zbytečně rozvleklé a až moc romantické, ale to je na sedmi stech stránkách jinak kvalitního příběhu odpustitelné. Jenom jsem získala dojem, že v závěru buď autorce došly nápady, jak to celé ukončit, nebo byla tlačena časem. Je to škoda, protože těch posledních asi osm stran je nejslabších z celé knihy. Nicméně zase oceňuji to, co tomuto úplnému konci předcházelo, to, jak se děj vyvinul, mě překvapilo. Určitě se chystám zhlédnout i filmovou podobu, abych si udělala obrázek. Zatím jsem si našla jen oficiální trailery a několik "klipů" a musím říct, že mi přijde, že filmy jsou hodně ochuzené o spoustu zajímavých věcí, pocitů a myšlenek, které jsou součástí knihy. A také je škoda, že se nenašel lepší producent, který by zajistil pořádné zpracování triků, protože příběh by si to zasloužil. Každopádně celkově musím říct, že Hunger games rozhodně nejsou pouze přeceňovaným příběhem s dobrým PR (jako třeba v současnosti oblíbený pan Grey a jeho Anastacia).

aleachim12
09.02.2015 5 z 5

Málokterá série mě dokáže tak zaujmout, že se od ní nemohu odtrhnout. Celou trilogii jsem přečetla doslova jedním dechem. Teprve po přečtení jsem postupně viděla filmové zpracování, ale s knihami se to nedalo srovnat. Hunger Games je a asi dlouhou dobu ještě bude mou nejoblíbenější serií.

Krysa1769
03.02.2015 5 z 5

Po letech konečně přišel příběh, který zaujal místo v mém čtenářském srdci. Hunger Games je moje druhá nejoblíbenější série vůbec a asi tak dlouho i zůstane.

aktak1203
02.02.2015 3 z 5

Podle velmi kladných ohlasů jsem se na knihu těšila, první díl je prima, druhý ještě také jde, ale třetí díl už jsem četla se sebezapřením, byl zbytečně dlouhý. Na můj vkus je kniha, na to že má být pro mládež dost brutální a pro dospělého je zase na můj vkus moc naivní.

minamisulemisa
01.02.2015

skvělá trilogie která zaujme každého! Umě osobě to bylo tak že jsem první viděla první dva díly zfilmované a poté jsem četla třetí díl abych věděla jak to dopadne a až když jsem dočetla třetí díl tak sem četla první dva díly (vím že je to divné prostě mi to tak vyšlo).První díl jsem předčetla během víkendu a byla jsem uchvácena takže jsem začala ihned číst druhý díl kde jsem se zasekla .( po příjezdu pana Knuta) Musela jsem se přemáhat abych četla dál a po měsíci jsem začal číst tam kde jsem přestala a během týdnu jsem dočetla. Děkova jsem tomu že jsem se přemohla k tomu číst dál protože poté se zas kniha rozběhla a já byla nadmíru spokojena akčními scénami v aréně
Doporučuji přečíst celou trilogii a překonat každou méně záživnou část jakékoliv knihy protože ve většině knih poté nelitujete a tak to bylo i u této trilogie

svist007
30.01.2015 5 z 5

Tahle edice je opravdu poutavá. Kniha obsahuje nespočet nečekaných zvratů. Knihy s tímto námětem ,,po třetí světové válce" se začínají objevovat mnohem častěji a tahle patří k těm nejlepším. Kniha vás zaujme a budete ji číst dlouho do noci a hned ráno bude prvním na co budete po probuzení myslet (připravte se i na sny :D). Knihu vřele doporučuji a těším se na pokračování filmu ;)

Andy0892
24.01.2015 5 z 5

Kniha je mnohem lepší než film, několikanásobně. Takže kdo nečetl a číst chce a neviděl film doporučuji nejprve číst.

Evickar
23.01.2015 5 z 5

Málokterá kniha vám přivodí tolik šoků jako tato. Když už si myslíte, že situace asi už nemůže být horší, věřte mi, že autorka přijde s něčím ještě mnohem tragičtějším. Poslední díl posouvá celý komplet na úplně jinou úroveň. Dlouho se mi kniha tak nelíbila jako tato.

Safira55
20.01.2015 4 z 5

celkem super

veronika9388
14.01.2015 5 z 5

Musím se upřímně přiznat, že jsem četla zatím jen dva díly, protože čekám na poslední film(moje fantazie je omezená a já ráda filmovou verzi vidím i v knize). Ale už teď mohu říct, že kniha...kniha je prostě skvělá.
Někdy se stává, že postavy v takových filmech jsou z ledu a vůbec nefungují jako normální smrtelník. To zde však nehrozí, postavy jsou naopak velmi lidské a jejich záměry jsou pochopitelné a realistické. Nikdy jsem neměla pocit, že bych si říkala, co to je za blbost.

aneta4207
30.12.2014

Kniha je to úžasná a já jsem se do naprosto zamilovala a měla jsem ji přečtenou během 5 dní četla jsem ji po večerech, protože jsem si řekla, že si ji chci užít, ale z ničeho nic jsem byla na posledí stránce a jsem si jistá, že si ji přečtu znova i filmy, jsem viděla, tak 3x nejmíň. A NIKDY mě to nepřestane bavit, co bych dala za další pokračování, vím že bude ještě síla vzdoru 2 film, ale vážně bych chtěla další díly, protože konec byl divný. ŽE Hurikán půjde pracovat jinam atd. Je to vážně úžasná knížka a všem ji doporučuji. Nejradeji bych jela přímo za autorkou, aby psala dál :D :D

sofinka4264
30.12.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila a konec ještě víc. Vlastně jsem na konci brečela, jako želva. Jsem si jistá, že si ji ještě hodně krát celou přečtu. Sama musím uznat, že každá buňka ve mě se těšila, až u Katniss bude zase Peeta a budou se líbat... zamilovala jsem si ho snad víc než ona. Moje druhá oblíbená postava byl Finnick... SPOILER!!! a tak jsem nehorázně obrečela, když ho tam nechali zemřít a mnohem víc to, že na to autorka potom už nebrala ohledy. Skoro se o něm nezmiňovala a ani Katniss nebyla tak docela smutná, spíš mi přišlo, jako by jí to bylo jedno. Druhá postava, která jsem nechálapa, proč ji autorka nechala umřít je Prim. Jasně, někdy lidi umíraj a stávaj se "nehody", ale myslim, že tam umřelo lidí víc, než dost. Další věc je Hurikán. Jen tak začne pracovat ve druhém kraji a o Katniss nejeví sebemenší zájem? A to říkal jak moc ji miluje... Ale skončilo to vlastně podle očekávání.

valiss4122
29.12.2014

Nejlepší !!:)

FantasWoman
26.12.2014 5 z 5

Úžasná kniha, strašně dobře čtevá. Přečetla jsem ji za čtyři dny :)). Všem doporučuji :))

MorbidCuriosity
18.12.2014 5 z 5

Úžasný neotřelý příběh, který vás vtáhne do sebe a nenechá vás knížku odložit. A pokud máte tento komplet, rozhodně patříte ještě mezi tu šťastnější část čtenářů Hunger Games - nejen kvůli krásnému měnícímu se obalu :)
Dřív, než jsem se dostala ke knize, jsem už viděla první dva díly ve filmovém podání. Oba se mi moc líbily, ale proti knize to byl slabý odvar. Sice jsem si musela za začátku zvykat na styl, jakým je kniha psaná, protože většinu knih jsem četla v čase minulém a ten přítomný mi nějak nešel přes oči, ale ve finále jsem se do knihy vžila během pár stránek.
S čím jsem se ale při prvním čtení sžít nedokázala byl díl poslední. Kde je aréna? Co se děje? Všechno špatně zkrátka... Čím víckrát ale knihu čtu (a letos to bylo už třikrát :D), tím víc se mi líbí a to i poslední díl.
Je to velmi speciální příběh a věřím, že spousta lidí si na něj nejdřív musí zvyknout a zapojit trochu víc fantazie, aby si dokázala svět Katniss představit. Ale kdo tomu příběhu porozumí, představí si bídu a utrpení krajů a vžije se do Hladových her, nemůže se už nikdy neodtrhnout. Bylo by to proti přírodě. :)