Hry o život (trilógia)

Hry o život (trilógia)
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112717/bmid_hry-o-zivot-trilogia-hpV-112717.jpg 5 2179 2179

Na troskách bývalej Severnej Ameriky vyrástol Panem, ovládaný bohatým Sídlom, ktoré obklopuje dvanásť podrobených obvodov. Nenávidené Sídlo vládne železnou päsťou. Raz do roka povolá z každého obvodu chlapca a dievča do hier o život, aby pobavili televíznych divákov skutočným bojom na život a na smrť. Medzi nimi sa dobrovoľne ocitne šestnásťročná Katniss Everdeenová, odhodlaná za každú cenu prežiť. Aj víťazstvo však môže mať trpkú príchuť, oslavné turné po jednotlivých obvodoch sa zmení na krutú skúšku ohňom. Symbolom odporu proti Sídlu sa stáva drozdajka, vtáčik, ktorého nosí Katniss na hrudi v podobe zlatej brošne. Obe znepriatelené strany ju preto vnímajú ako živý symbol rebélie a zamýšľajú využiť ju v mocenskom súboji. Okrem toho sa Katniss až zúfalo nevyzná vo vlastných citoch, najradšej by sa rozdvojila, lebo vie, že obaja jej nápadníci, Peeta aj Gale, by si jej lásku zaslúžili... Hry o život sú trilógiou plnou napätia, zákulisných intríg, ale aj lásky. Hoci sa dej odohráva v budúcnosti, stále ide o odveký zápas dobra proti zlu.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

The Hunger Games / Catching Fire / Mockingjay

Imply83
07.08.2013 5 z 5

Četla jsem skoro v kuse celou sérii. Výborné, čtivé, strhující. Budu číst znovu!!!

DariDerek
05.08.2013 5 z 5

Série báječná, jen třetí a závěrečný díl trochu zklamal, ovšem, to nic nezmění na mém názoru, že je to naprostá bomba! :))

Enefersis
04.08.2013 5 z 5

Naprosto skvělá série. Více jsem se rozepsala v komentářích u jednotlivých knih, takže tady jen dodávám:
doporučuju všem! :)

ravenaiko
05.07.2013 4 z 5

Věděla jsem, že knížka mě stoprocentně bavit bude. Film jsem viděla dříve a naprosto mě uchvátil. Druhý díl se tak zvláštně táhl, ale to na knize nijak neubírá. Plus ta nádherná obálka.

kacaaba
29.06.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila, napínavé s nečekaným závěrem...docela mě to dostalo a brečela jsem jako malá.

Alix
18.06.2013 5 z 5

Apokalyptická vize blíže neurčené budoucnosti a bezcitné losování dětí, které jdou všechny na smrt, mi připomenula řecký mýtus o labyrintu, Mínotaurovi a dvanácti pannách a mladících, kteří tam museli vstoupit.

Není to špatné, je tam vlastně všechno, čeho si čtenář žádá. Musím se ale přiznat, že hlavní hrdinka mi občas tak lezla na nervy, že bych ji tou knihou s chutí praštila!

Karcoolka2210
18.06.2013

1.cast- Keby ze sa mi nezatvaraju oci, tak ju docitam v noci, ale 5 kapitol som si nechala na dnes. Musim sa priznat, ze kniha naplnila moje ocakavania a nesklamala. Napinavy dej, mala som pocit, ze sa nachadzam v arene s hlavnou hrdinkou a uvazovala som ako by som postupovala ja na jej mieste (aj ked, ja by som asi padla hned na zaciatku;) Aj ked bolo od zaciatku jasne, ze hlavna hrdinka prezije, bolo velmi zaujimave sledovat vsetko co prezivala. Jej vnimanie okolia a protivnikov, vnutorny boj a zachovanie si ludskosti a zdanlivo nevinne rozhodnutia, ktore maju dalekosiahlejsie nasledky ako si vobec dokazala predstavit. Myslim si, ze autorka napisala dost kvalitnu akcnu a dobrodruznu knihu, zaujimave postavy, ktorych vyvoj budeme sledovat v nasledujucich castiach a velmi realnu spolocnost, aj ked miestami dost zvratenu. Po kazdej stranke sa mi kniha velmi pacila a pustam sa do druheho dielu:)

2.cast- Napinavy pribeh pokracuje. Autorka pokracuje v skvelom pribehu, ktory je plny necakanych (ale aj cakanych) prekvapeni. Nepolavila v druhej casti a zasa ma vtiahla do Panemu. Tak uz len docitat tretiu a dozvediet sa ako to vsetko dopadne:)

3.cast- Sklamana koncom knihy, ale inak ok :)

Domulenka
08.06.2013 5 z 5

tato knižka je moje srdcovka

Verrrunka
24.05.2013 4 z 5

Průměrně mi hodnocení celéhé kompletu vychází na 4 hvězdičky, ale vyjádřím se ke každé knize zvlášť.

Část první- **** Trochu zbytečně natahovaný začátek, kvůli tomu se mi pak část v aréně zdála docela krátká a poměrně rychle vyřešená. Celkově se mi ale nápad líbil, přišlo mi to vcelku neotřelé a originální. Jazyk je asi přizpůsoben cílové skupině čtenářů, ale i tak to nebylo špatné, jako v jiných YA. Samozřejmě nemůže chybět milostný trojúhelník, což je tedy už nadmíru trapné.

Část druhá: ***** Hodnotím maximálním počtem hvězdiček. Po dlouhé době jsem se u knihy neuvěřitelně rozčílila a prožívala jsem plno emocí zároveň s hlavními hrdiny. Kniha měla opět slabší momenty, chvíle v aréně uběhly velice rychle, ale takhle část se mi četla vážně nejlépe a nejrychleji.

Část třetí: *** Třetí kniha měla slušně našlápnuto, ale nakonec děj dost vázl, každý zádrhel byl vyřešen rychle a konec se mi prostě nelíbil. Poslední kniha už byla opravdu jen snaha vytěžit co nejvíc z rozjetého vlaku, ale celkový dojem spíš pokazila.

AnneEyre
02.05.2013 5 z 5

Děj je výborně promyšlený, dle mého názoru i originální. Četla se mi opravdu skvěle, slovník byl příjemný, nebylo tam mnoho zbytečných nebo "vyčnívajících" výrazů. Jen kdyby po ní nešílela přinejmenším půlka pubertálního světa...

Buhvico
21.04.2013 5 z 5

Úplně nejúžasnější knížka, jakou jsem do téhle doby četla, sice je malinko od mého oblíbeného žánru, ale i přesto kdybych nemusela do práce, četla bych snad celou knihu na jeden dech.. Jedním slovem "nádhera"!

AAndulka
21.04.2013 4 z 5

Knihu hodnotím velmi kladně, ale nemohu dát pět hvězdiček hlavně kvůli poslednímu dílu, který se mi zdál už nudný a ne tak zcela domyšlený. Ovšem celková myšlenka je naprosto geniální, jen chtělo se toho ještě o něco lépe zhostit a co se musím přiznat, už ke konci první knihy mi hlavní hrdinka Katniss lezla pěkně na nervy... asi nejsem úplnou zastánkyní hlavních hrdinek, přece jen chlapům asi rozumím více. Ale jinak knihu mohu doporučit všem a ať si každý udělá svůj názor. :-)

zajiczkova
09.04.2013 5 z 5

lSuperní knížka jakou jsem za tu dobu cetla, pobavila me :)) od záčatku do konce i film je superni doporucuji

*Lucias*
07.04.2013 5 z 5

Perfektni od zacatku do konce, uz se tesim na film az uvidim horici svatebni saty a kostym reprodrozda:)

elis007
07.04.2013 5 z 5

Njlepší knížka ze všech!!!! Originální, čtivá a prostě dokonalá!!!!!!!!

bookgover
06.04.2013 3 z 5

Když jsem přečetl první díl, tak jsem byl neuvěřitelně nadšenej. Super se to četlo a příběh byl zajímavej. Druhý díl měl slušně nastartovaný děj. Bohužel mi během čtení přišlo, že autorce dochází už tak nějak dech, ale furt jsem byl zvědavej na samotnou arénu. Ta mě fakt nebavila. Druhému dílu jsem tak sebral první hvězdičku i přes zajímavý konec, který čtenáře nutí ihned číst dál. Třetí a závěrečný díl mi přišel jako rozpracovaná osnova všech pocitů a různých nápadů, které do toho chtěla napsat. Následně to hrubě slepila a finále je na světě. Problémem třetího dílu je samotný profil knížky. Čtenář vlastně neví jaký žánr čte ... je to jeden velký zmatek a neuvěřitelné klišé na konci. Musel jsem odebrat další hvězdičku ...

bllere
02.04.2013 5 z 5

Pane bože to je něco ůžasného já osobně sem z této knihy úplně vedle má nejoblíbenější kniha ze všek přečetla jsem ji jedním dechem a mohuji pouze doporučit. Bylo v tom úplně všechno co mám ráda panebože prostě nej kniha. :D

Aldenan
30.03.2013

Knihu jsem zhltla od začátku do konce skoro se zatajeným dechem. Příběh byl velice dobře promyšlený, i když se mnoho lidí zmiňuje o Battle Royale (neviděla jsem, nemůžu soudit). Nemůžu si ale, dost často mi to připomínalo Twilight. To jak se celá knížka točila kolem toho jak se rozhodne (A nakonec se stejně rozhodne špatně :).
SPOILER: Konec mě proto docela naštval. Hurikána jsem chápala jako jejího nejlepšího přítele a to jak se na ni v podstatě vybodl bylo...no prostě se mi to vůbec nehodilo k jeho charakteru, který se zrcadlil v celé trilogii. Na druhou stranu se mi líbili Hadové hry pro děti v Kapitolu (né, že bych je schvalovala :). Mám pocit, že to dodalo knize jakýsi smysl. Že i když je válka a to z jakkoliv dobrým úmyslem a vlády ujme kdokoliv, vždycky se lidé budou chtít za něco pomstít. A že většinou to stejně dopadne úplně stejně. Jen se obrátí karta.
I přese všechny věci, které se mi líbily a nelíbily musím dát pět, protože kniha mě vážně oslovila natolik, že jsem ji jako jednu z mála musela mít ve vlastní osobní sbírce :)

Kristofela
25.03.2013 5 z 5

Tato trilogie mě bavila od začátku až do úplného konce! :) Nejdřív jsem viděla film, který se mi tak zalíbil, že jsem hned běžela do knihkupectví a koupila komplet všech dílů...Je neuvěřitelné, jak Collinsová neustále překvapovala...Je hezké, když až do konce netušíte, jak to celé dopadne! :)

Jitulisko
25.03.2013 5 z 5

Kolem týhle trilogie byl všude v okolí poprask. A tak jsem se do ní pustila taky a absolutně pecka! Miluju tenhle žánr a 15 minus vedl a s timto si jdou ruku v ruce . Výborný čtení ! Jen si občas říkám , že pro mládež až moc krutý, v některých knihovnách pro náctiletý ale na druhou stranu luxusně napsaný ... rozhodně doporučuji !!!!