Aréna smrti

Aréna smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6671 6671

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Lucie2
26.07.2017 5 z 5

I presto, ze jsem nejprve videla film a vedela, jak to cele skonci, me kniha pohltila. Tohle se proste povedlo!

Nikiny
19.07.2017 5 z 5

Musím říct, že knižní verze Hunger Games je skvělá (tedy zatím jen první díl). Na to, že jsem viděla nejprve film a pak ji přečetla za dva dny, mě očarovala! Sice jsem v představách pořád viděla představitele filmové verze, ale i tak jsem si Peetu dle knižní předlohy trochu vzhledově pozměnila (není to už taková vychrtlinka jako ve filmu). Málokdy se stane, že se povede natočit film, který vcelku dost dobře odpovídá knize a za to jsem ráda. Hned jdu na další díl!

LiaBoom
17.07.2017 5 z 5

Kniha byla úžasná, skvěle se četla, byla napínavá a jak jsem si postavy zamilovala, pak už jsem se každou chvílí bála aby se jim nic nestalo. Vrhnu se i na 2. a 3. díl.

Anniie
17.07.2017 5 z 5

knížka byla opravdu moc hezká :) . Četla se opravdu hezky, měla jsem ji přečtenou za asi jeden den :D , takže jo rozhodně doporučuju. Opravdu moc hezké čtení. I filmy jsou udělané hezky a jelikož tvůrci vybrali dobré a hezké herce (tím myslím hlavně Hurikána a později i Finnicka), tak se mi to v knížce lépe představovalo :)

Lachtaan
13.07.2017 5 z 5

Z teenadult sci-fi asi vůbec nejlepší knižní jedinec. Přiznám se, že jsem se k celé sérii dostal až po zhlédnutí prvních dvou filmů, nic to nemění ale na tom, jak povedená Aréna smrti skutečně je.

Niu
10.07.2017 3 z 5

Trvalo mi hodně dlouho, než jsem tuto knihu přelouskala. Není to úplně můj šálek kávy, proto moje pozornost přeskakovala ke knihám jiným. Docela mi trvalo se odhodlat a začít číst a do příběhu se zažít, ale poté se kniha tak nějak četla sama, nenásilně. Místy zbytečně natahovaný děj.

Schary
07.07.2017 5 z 5

Moc se mi to líbilo a těším se na další díly!!!

Terez67
26.06.2017 5 z 5

Jako tadyten žánr nečtu a nějak ho nevyhledavam ale doporučil mi ji přítel tak sem si ji od něj půjčila a vůbec toho nelituju spíš naopak sem moc ráda že sem ji dočetla až di konce celou dobu sem ji hlatala :) jako film mě moc nelákal ale teďka po přečtení si ho pustím a už se těším :) Jsem zastánce toho nejdřív kniha pak film, protože pak bych se asi ke knize nedokopala :D

Shinstria
26.06.2017 5 z 5

Několikrát jsem viděla film. A začla mě hlodat myšlenka jak asi vypadá knížka. Film si myslím je fakt dobrý, ale na knížku nemá ani zdaleka. Prostě bomba. Zakousla jsem se do té knihy očima a nemohla jsem jí pustit. Dokonale napsaná, příběh strhující, postavy sympatické. Ani na jedné stránce jsem se nenudila. I když si třeba myslíte, že po shlédnutí filmu vás knížka nebude bavit - tak to není pravda. Já si to tak dlouho myslela a nebyla to pravda. Sice příběh už možná znáte, ale i tak vás to strhne a nepustí. Za mě jedna z nejlepších fantasy. Rozhodně doporučuji.

Kyta
25.06.2017 5 z 5

Já ten příběh zkrátka miluju. Filmy jsem viděla nesčetněkrát, celou sérii jsem teď začala číst podruhé a už teď vím, že ne naposledy. Čtivost a originalita knihy nutí otáčet stránky až na tu poslední. Děj je nepředvídatelný a stále překvapuje. Příběh o Katniss Everdeen, dívce v plamenech, a Peetovi znám téměř nazpaměť a přesto mě stále neomrzel. Baví mě sledovat vývoj Katniss skrz celou sérii - její nesobeckost, postupné uvědomování si, co pro ni Peeta znamená, její náhlé činy, o jejichž důsledcích nemá ani tušení. A Peeta.. jeho si nejde nezamilovat. V prvním díle mi ho je opravdu líto vůči jeho citům ke Katniss - je naprosto očividné, že to nehraje jako ona. Ale chápu její jednání. I další postavy mi hodně přirostly k srdci: Gale, Cinna, Cetkie, Haymitch, Prim,... Jsou v podstatě jako moje druhá (imaginární) rodina, na kterou se můžu obrátit a ona mě nezklame. :)

Suzanne Collins patří mé tisíceré díky za tuto úžasnou trilogii, za svět, který vytvořila. Miluju ho a vždycky mi bude přinášet potěšení se k němu vrátit. Trilogie Hunger Games pro mě znamená opravdu hodně.

Kdo snad váhá, zda se pustit do čtení tohoto skvělého bestselleru (který si tento titul doopravdy zaslouží), radím mu, aby se čtením neotálel příliš dlouho! :)

JosefW
23.06.2017 4 z 5

Filmové zpracování se ke mne dostalo o několik let dříve, ale postupem času jsem se dopracoval i ke knize, kterou mi doporučoval nejeden kamarád. Knižní verze mi, oproti té filmové, přišla uvěřitelnější, příběh i děj měl spád a celkově se mi kniha líbila více více než film (jak jinak, že?). Avšak, na pět hvězd to u mne není.

Kerberos
23.06.2017 5 z 5

Scifi moc nečtu,ale todle mě hodně bavilo.

Dáma s hrnstjm
20.06.2017 5 z 5

Už dávno nejsem "dospívající mládež," tedy cílová skupina této knihy a série. Přesto mě příběh Arény smrti opravdu hodně bavil. Nejvíc se mi líbila hlavní postava - protivná holka, která neumí pořádně mluvit na veřejnosti, neoplývá oslnivou krásou a sama se v sobě pořádně nevyzná... jen zodpovědnost za rodinu a trvalá existenciální nouze ji formovala určitým (logickým a přirozeným) směrem. Žádná chytrolínská správňačka, obestřená oparem náhodiček (které autorům maximálně usnadňují práci s příběhy), těch už mám plné zuby. Hodně se mi líbil i Kapitol - ta pestrost, extravagance, požitkářská vyšinutost... krásný (a velmi smutný) kontrast vůči krajům. Uvítala bych více informací o historii, vzniku a vývoji Panemu, klidně s mapkou. Příběh napínavý, málokdy předvídatelný. Nejlepší díl série.

vikaa
19.06.2017 4 z 5

Nejsem pravidelná čtenářka tohoto žánru. Nejdříve jsem viděla film a potom dala šanci knize. Rozhodně jsem nebyla zklamaná. Spíše naopak. Okamžitě jsem se vrhla na druhý díl, abych věděla, jak budou osudy hlavních hrdinů pokračovat. U prvního dílu se mi moc líbil závěr her, kdy hlavní hrdinka Katniss dokáže svojí chytrostí a pohotovým jednáním vzdorovat pravidlům, které určuje Kapitol. To, že si tím udělá spoustu nepřátel je zcela jasné...

Elea
19.06.2017 5 z 5

Vzhledem k tomu, že nevěřím kvalitě knih, které všichni hodně chválí, jsem se této knížce záměrně vyhýbala. Nakonec přece jen zvítězila zvědavost a jsem tomu moc ráda, chvála byla naprosto zasloužená. Knihy s podobným dějem, které se následně začaly objevovat, zdaleka nedosahují její úrovně.

surynas
18.06.2017 4 z 5

Chystám se celou sérii číst podruhé. Suzanne Collins přišla s něčím novým a úžasným, dnes je těžké napsat dobrou sérii knih aby každý díl čtenáře bavil. A musím říct že každý díl, každá kapitola, každá stránka BOŽE! Prostě jednoduše bez keců: Skvělý, skvělý úžasný.

vampiru
15.06.2017 5 z 5

Dlouho jsem nic nečetl kromě maturitních děl, ale jak jsem se více dostal do děje této knihy, zase jsem našel to, co mě dříve tak bavilo na čtení. Kniha je velmi dobře napsaná a ikdyž je občas možná až moc přímá, tak je tam stále nějaká akce, takže není proč se nudit. Poté co jsem viděl film se mi kniha zdá ještě lepší, film je až hnusně zkrácený a hodně důležitých věcí tam je vynecháno, což mě vážně naštvalo.

LuMare
12.06.2017 5 z 5

Knihu jsem si koupila náhodou a bez toho, aby mi byly prodány všechny tři to nešlo. Říkala jsem si, že tento žánr jsem nikdy nečetla a co s tím budu dělat. Začátek a obzvlášť druhý díl mě fascinoval hned od začátku. Přišlo mi to kruté, ale čtenář tuší, že se musí najít nějaký způsob, jak ty krutovládce zabít a hladové hry navždy ukončit. Pro spoustu lidí a zejména ženských čtenářů je krásný příběh na pozadí, hlavní hrdinky Katniss. Jsem vášnivá čtenářka a zdejší nuance vykreslující příběh mezi Katniss a Peetem mě fascinovaly. Bylo to prostě roztomilé. Přesně, jak bylo řečeno, hra musí být dokonalá a vztahu mezi dvěma postavami musíte věřit. Příběh má jistě určitě jisté poslání, uvědomění, jaký máme pohodový a krásný život, kdy nám nehrozí hlad a válka, od přečtení této knihy si vážím každé věci co beru do ruky, každého kousku jídla a říkám si, je to dobré a úžasné, že nám nikdo neubližuje. Všechny díly jsem přečetla jedním dechem a knihy našly čestné místo v mé knihovně.

Věrka256
05.06.2017 4 z 5

Tahle knížka rozhodně patří k mým nejvíce oblíbeným. Tak proč čtyři hvězdy a ne plný počet? Časová úhlednost byla strašná! V jednom odstavci bylo ráno a v dalším odpoledne a někdy dokonce večer. V dalších knihách to už sice nebudu na to dbát, ale za zmínku to muselo být.
Jinak příběh byl poutavý, napínavý a já nevím, co všechno. Nebudu váhat a zítra pádím pro další díl. Možná kniha u mě nevyvolala pocit k pláči jako jiné, ale nepopírám, že mě dokázala rozesmát a rozesmutnit.
Nemám sice příliš v lásce postavy, které se o vše starají, považují se za nejdůležitější a, že bez nich ostatní nepřežijou ani týden, ale tady se to docela dalo pochopit.
A ten konec?! Zabíte mě prosím... Bylo strašné, jak se k sobě začali Peeta s Katniss chovat! Film jsem sice viděla, ale už je to dost dávno, ale přikláním se k tomu, že kniha je vždy lepší. Zatím se mi nestalo, že by to bylo naopak (tedy kromě Divergence).
Už se moc těším na další díl a nemohu jinak než doporučit, ale tu úhlednost se snažte přehlížet.

martina.culik
29.05.2017 5 z 5

Bohužel jsem dříve než knihu viděla film - přesto jsem se do knihy hned po první stránce začetla a bavila mě až do konce. Spoustu toho vysvětlila a akční spád nedovolil, aby se čtenář začal nudit.