Aréna smrti

Aréna smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6671 6671

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

Mischellin
27.01.2017 4 z 5

Štvalo mě, že jsem dřív viděla film než knihu, takže jsem je spolu srovnávala, aniž bych si to uvědomovala. Tak trochu jsem čekala něco podobného jako Divergenci (totální propadák), ale kniha mě opravdu příjemně překvapila... Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.
Skvělé je, že v knize můžete dokonale popsat pocity hlavní postavy, což byla snad nejlepší stránka Arény smrti.
Knihu jsem prožívala stejně jako Katniss a tak to má být.
Úžasné!!!

gvaldin
27.01.2017 2 z 5

Poutavý děj ale jako celek mě kniha moc nezaujala. Pořád mě připadalo že je kniha psaná amatérem. Tato kniha podle mě moc nepatří ani do rukou mládeži, kvůli relativně drastickému ději.

silvie5281
24.01.2017 4 z 5

Poprvé jsem u knihy, která má i filmové zpracování, rozečetla knihu, podívala se na film, dočetla knihu. Filmové zpracování je dobré, líbilo se mi, ale jak je zmiňováno níže, pro ucelení celého děje je potřeba si přečíst knihu. Katniss zde popisuje nejen okolní přírodu s jistým nostalgickým nádechem, ale co je nejdůležitější, myšlenkové pochody. A to je to, co vždy bude knihu dělat lepší, než je kterýkoliv film.
Líbilo se mi postapokalyptický děj, kdy si hrstka lidí bude nárokovat moc nad životy druhých a snaha těchto lidí nenechat si diktovat život a bít se za lepší svět. Určitě knihu doporučuji a vrhám se na další díl série :)

Ketrin.TR
12.01.2017 5 z 5

Originální kniha se zajímavým námětem, který vtáhne a už nepustí!

houdkovaz4519
08.01.2017 5 z 5

"Hlásím se jako dobrovolnice!" volám zajíkavě. "Hlásím se jako dobrovolnice!"

Tato hláška si vybudovala místo v mém srdíčku, protože právě zde nastal ten převratový zlom.Poslali ji zemřít a ona s tím nic nemůže dělat. Musí se snažit přežít po boku Peety Mellarka.
Líbilo se mi, jak autorka popisovala krajinu v aréně, postavy a různé technické vymoženosti té doby. Filmové zpracování bylo také velice povedené. Ale v knize toho rozhodně bylo více, třeba po shlédnutí filmu jsem nevěděla, kde se vlastně celá Panama nachází a kde se nachází Dvanáctý kraj. Sedl mi i Haymitch, prosťáček s flaškou alkoholu - skoro nikdy ve střízlivém stavu. Líbil se mi jeho humor. Rozhodně si co nejdříve přečtu další díl!
Doporučuji.

Lucik100
07.01.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha se senzačním a originálním nápadem.

tatafa
06.01.2017 3 z 5

Zajímavý nápad i velice čtivá série. Nicméně nevím proč, ale tato série mne úplně nezaujala, a oproti řadě jiných mne neláká se k ní vracet. Ale přesto doporučuji.

AbigailM.M.
04.01.2017 5 z 5

Kniha je skvělá, čtivá. A taková nostalgická. Byla to má druhá serie a je úžasná =) Doporučuju ji.

Leome
29.12.2016 4 z 5

Snad ani není co říct - skvělá, čtivá kniha s příběhem, na jehož základech pak byly napsány další podobného rámce (Divergence, Jiskra v Popelu a spol.). Musím říct, abych jen nechválila, že první díl je skutečně velice předvídatelný. Není tomu tak ale u všech dílů a je poznat, že s druhým a třetím dílem se autorka zlepšuje. Hlavní hrdinka je docela sympaťačka se kterou se dokáže ztotožnit leckterý čtenář, ale mrzí mě, že se během série více nerozvíjí ona sama a její charakter, jako je tomu v jiných, lepších, fantasy knihách, ale i filmech. Po shlédnutí filmu mohu s čistým svědomím říct, že obě díla jsou velmi povedená. Čtyři z pěti hvězdiček.

barus_78
28.12.2016 5 z 5

Achh můj bože, nelze už nic dodávat.

Aniday
28.12.2016 5 z 5

stejně jako u filmu, který mě dovedl ke knihám - nemohla jsem se odtrhnout...

Hana24
27.12.2016 5 z 5

Úžasná kniha k tomu není co dodat.

Scheila
26.12.2016 5 z 5

Film jsem nevidela a tak jsem rekla ze si prectu knihu. Od zacatku jsem vedela ze ona vyhraje nebo z toho nejak vyvazne s peetou po svem boku. Ale to nemeni nic na tom ze me bavilo

zili
12.12.2016 3 z 5

Zcela odhadnutený děj, bez jakéhokoliv překvápka.

Mystygus
11.12.2016 5 z 5

První kniha série je knihou bez pochyby nejlepší, jak už to většinou bývá. Atmosféra je pochmurně překrásná, taková co Vám udělá radost že žijete ve světe, ve kterém žijete. Příběh je zajímavý, osobní dilemata jsou dobrou váhou knihy. Komu se líbil film, musí docentit pohled pod porvrh a všechno co se skrývá za příběhem, který film popsat nedokáže.

whiolet
02.12.2016 5 z 5

Viděla jsem film a tolik mě nenadchnul,ale knihu jsem přečetla za dva dny a musím říct, že jsem se opravdu bavila.

ivca3710
26.11.2016 5 z 5

Hunger games miluju a první díl jsem si opravdu užila :) Už mi to chybí :D

Klárai
26.11.2016 5 z 5

Opravdu perfektní kniha.

Tlapka
21.11.2016 5 z 5

Během prvního dílu jsem se nechala pohltit, jako už dlouho ne. Opravdu jsem zapomněla na čas, na jídlo, na všechno. Skvělý námět, čtivě vyprávěný, když vycházíte opravdu z knihy a ne z filmu, kvalitní postavy. U dalších dvou dílů už jsem se do takového čtenářského transu nedostala, ale pořád si série držela úroveň až do konce, to rozhodně.

LordSnape
11.11.2016 4 z 5

Ale jo, bavilo mě to. Principy světa a jeho důsledky přemostění v jakousi post-apo reality show jsou dobré a celkem uvěřitelné. Hlavní hrdinka je sympatická a samotný boj o přežití díky ich formě napínavý. Jsem rád, že se autorka vyhnula zatím té nekonečné lásce a nechala Katniss více racionálně uvažující, mladou ženou. Ať už chceme či ne, tak Hunger Games i díky té reklamní kampani vlastně odstartovaly svébytný sci-fi young adult žánr a zatím dle mých skromných čtenářských zkušeností z něj vychází jako vítěz.