Aréna smrti

Aréna smrti
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34595/mid_arena-smrti-3CF-34595.jpg 5 6671 6671

Vítězství znamená slávu a bohatství. Prohra znamená jistou smrt. Hladové hry začínají… Dokázali byste přežít v divočině, když se všichni snaží o to, abyste nespatřili další úsvit? V troskách země, kdysi známé jako Severní Amerika, se rozkládá Panem s nablýskaným hlavním městem Kapitolem a dvanácti okolními kraji. Kapitol jim vládne krutou a tvrdou rukou a udržuje si jejich poslušnost tím, že je nutí, aby každý rok vysílaly jednoho chlapce a jednu dívku ve věku mezi dvanácti a osmnácti lety jako účastníky Hladových her – boje na život a na smrt živě přenášeného televizí. Šestnáctiletá Katniss Everdeenová, která bydlí sama se svou matkou a mladší sestrou, považuje účast ve hrách za rozsudek smrti, když se nabízí jako dobrovolnice, aby nahradila svou sestru, jejíž jméno bylo vylosováno pro letošní ročník. Katniss se ale už v minulosti ocitla na pokraji smrti – a je odbornicí na přežití. Aniž by chtěla, stává se soutěžící. Má-li však vyhrát, musí učinit řadu rozhodnutí, která staví přežití proti lidskosti a život proti lásce. Uznávaná spisovatelka Suzanne Collinsová, autorka Underworld Chronicles z žebříčku bestsellerů New York Times, představuje napínavé i filozofické, dobrodružné i romantické dílo zasazené do budoucnosti se zneklidňujícími paralelami k naší současnosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Hunger Games, 2008

MotorkaN
07.11.2016 5 z 5

Do téhle knihy se nejde nezamilovat

monika011
06.11.2016 5 z 5

Knihu jsem dostala minulé Vánoce. Přála jsem si ji po shlédnutí filmu, protože jsem ním byla naprosto učarovaná. Ale od té doby jsem se k ní ještě nedostala a průběh filmu vcelku zapomněla. Takže číst knihu pro mě bylo, jako ji číst a vidět znovu poprvé. Film jsem příliš nepochopila, takže jsem si myslela, že když přečtu knihu budu na tom líp. Bohužel jsem se spletla. Sama Katniss neví jestli její láska k Peetovi je opravdová nebo ne.
Celkově bych to shrnula- úžasný nápad pro knihu, úžasné zpracování a popsání děje. Úžasně vykreslený Peeta- tak citlivý a slaďoučký. Fajnový Cinna, Cetkie, překvapivě i Haymitch a jeho hláška: „Jsi okouzlující asi jako mrtvý slimák.“ Naopak Katniss jsem si tolik už neoblíbila. Stále se divím, jak mohla být tak klidná při zabití člověka- lidského tvora. Nějaké výčitky svědomí se ukázaly až skoro na konci knihy- bravo Katniss! Ale každý jsme jiní a každý vnímáme jinak.
Autorce se povedlo vytvořit úplně nový svět, který mě (a zajisté nejen mě) úplně pohltil. A za to ji musím poděkovat. Zcela jí paří má úcta, poklona a obdiv. Suzanne, děkuji!! :-) :-)

jani-cka1
01.11.2016 5 z 5

Co k tomu říct? Prostě skvělý, skvělý, skvělý, skvělý a ještě jednou skvělý :) v knize je spousta akce, vychytralosti, promyšlenosti a v neposlední řadě úžasná lásko :o Spisovatelka to má promyšlený do posledního detailu! Tahle kniha překvapuje čtenáře každým dalším slovem :))

Freedomova
31.10.2016 5 z 5

Kniha mne tak nadchla, že jsem ji četla neustále, dokonce i v práci pod stolem. Naštěstí jsem koupila všechny díly najednou, tak jsem mohla hned pokračovat dalším dílem. Nedovedu si představit to utrpení, kdybych musela čekat, co bude dál.

marta0912
30.10.2016 4 z 5

Dokonalé. Četla jsem už docela dávno, ale myslím, že jsem si Arénu smrti docela zachovala v paměti. Film mě ale hrozně zklamal, přijde mi, že někdo, kdo nečetl knížku, to nemůže moc chápat, když tam úplně chybí historie Panemu (což mě bavilo asi nejvíc). Jinak hrozně dobře propracované postavy, jejiž jednání opravdu dává smysl (věc, která u jiných dějů občas bývá úplně divná...:)). Podle mě je tahle trilogie 1984 napsaná ve 21. století.

Ania_x
19.10.2016 5 z 5

Kniha, co vás pohltí. Když se začtete, zapomínáte na sebe, své každodennosti a na prosté potřeby jako je spánek. Vlastně se musíte přemlouvat k tomu, abyste knihu odložili a dopřáli si pár hodin odpočinku. Celých pět kapitol se nutíte knihu pro dnešek zavřít, a když se k tomu konečně odpodláte, zjistíte, že je vaše krev příliš zaplavená adrenalinem, a že bez dalších pár kapitol stejně neusnete. Toliko k atmosféře knihy,
Co se hlavních hrdinů týče, nemám výtky. Peeta je sympaťák a libílo se mi, že Katniss narozdíl od většiny dívčích hrdinek svá rozhodnutí zakládá spíše na rozumu než na citech. Jsou napsáni uvěřitelně, dýchají. Routu jsem si též oblíbila hned na začátku. Z Haymitche jsem měla smíšené dojmy, ale věřila jsem, že je k vítězství dovede. Předpokládám, že v dalších dílech poznáme více i Hurikána, na což se těším. Jen doufám, že nenastane ten klasický milenecký trojúhelník, nebo že aspoň nebude tolik kýčovitý.
Děj je příšerný po morální stránce, úplně z něj mrazí. Napsán je však bezchybně.
A teď mě omluvte, jdu se nadále utápět v Katnissině světě, tentokrátev podání druhého dílu - Vražedná pomsta.

životLaury
04.10.2016 5 z 5

Kniha je dobrá.Rychle se čte a mocvpřemýšlení nepotřebuje

pettrass
04.10.2016 5 z 5

Myslela jsem si, že už jsem na literaturu označovanou pro young adults už stará, ale asi nejsem :-). Kniha na mě opravdu zapůsobila a mile mě překvapila. První jsem viděla film, ale z něj jsem moc nadšená nebyla. Film nikdy zcela nevykreslí vnitřní život a myšlenkové pochody postav, Katniss je mladá dívka vyrůstající v tvrdém světě, kde se musí bojovat za jídlo a samotný život. V některých ohledech je příliš vyspělá, jindy mi připadala jako puberťák. Katniss je morálně téměř dokonalá - nesobecká, obětavá apod., ale kdyby tomu tak nebylo, určitě bych byla zklamaná a už v žádném případě bych jí nefandila. Samozřejmě už od začátku víte, že vyhraje, ale i tak mě moc bavilo sledovat její osudy a cestu k vítězství.
Autorka krásně vykreslila její představu budoucnosti, její svět je pro mě děsivý a zároveň i velmi reálný. Její vylíčení geneticky modifikovaných lidí, zvířat i plodin nutí člověka zamyslet se, jestli už se pomalu taky neblížíme k takové budoucnosti. A doufat, že tomu tak opravdu není a že mezi námi nebudou létat malý ptáci, kteří budou špehovat, vše co říkáme a jak se chováme. Doufat, že se lidé nebudou snažit změnit každou píď svého těla, aby šli dokonale s módou a že nebudou s radostí sledovat hry, v nichž se navzájem zabíjí mladí lidé. A nebo už se to děje??? :-)

anonym02
21.09.2016 5 z 5

Knihu jsem si prostě musela přečíst.
A musím říct, že je ÚÚŽASNÁ!!
Je trochu škoda, že jsem nejdřív viděla filmy a předem jsem věděla konec. Ale to vůbec nevadí, protože v knize byl úplně jiný děj než ve filmu.
Ale trochu mi tam vadila Katniss. Přišla mi, že v některých částech byla zbytečně moc arogantní (můj názor).
A Peeta? Tak ten je podle mě ještě sympatičtější než ve filmu.♡
Celkově byla kniha prostě SKVĚLÁ. A nemohu jinak než dát 5 ☆☆☆☆☆

Kelen30
20.09.2016 5 z 5

Konečně se mi dostala do rukou ta tolik opěvovaná série Hunger games.A musím říct,že rozhodně nezklamala.Katniss mi byla hodně sympatická.Rozhodně nebyla naivní a arogantní a to se mi líbilo.Naopak byla odvážná,čestná a chytrá.Opravdu nemám nic co bych jí mohla vytknout.Peeta se mi taky začínal líbit a na konci mi ho bylo líto.Prostě se strašně těším na další díl a doufám,že se ho dočkám brzy.

Renata98
20.09.2016 5 z 5

Když jsem viděla film, plánovala jsem si, že po maturitě si ji přečtu, ale díky tomu, že mi ji přidali do seznamu četby jsem si ji mohla přečíst hned a mám pocit, že si budu muset hned koupit 2. díl :D úžasná záležitost..

lakyh
14.09.2016 5 z 5

Nádherně čtivá, zajímavá knížka, která ani není tak zcela scifi jak by se možná mohla zdát. Naopak věrohodně a detailně popisuje příběh v němž se bojuje o vlastní život a nelze se spoléhat na zázraky, pouze na sebe a instinkty. Krásně vykreslené postavy, velice napínavý příběh plný neočekávaných problémů a řešení. Skvělá knížka, doufám, že další díly navážou, i když je jasné, že už nemůžou být napsány na stejné téma, ale budou muset nějak pokračovat v příběhu a to už tak dobré být nemusí. Jasných 5 *

AnetaM
08.09.2016 5 z 5

M I L U J U !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Strašně obdivuji autorku, protože tohle je prostě nej knížka.
Nádherně napsané, luxusní nápad, věrohodné postavy...
PS: Uz nevím co napsat :D

vodopad152
16.08.2016 5 z 5

Kniha byla úžasná. Nápad byl úžasný a svým způsobem realistický, když se koukneme na to jaký je svět. Hrozně se těším na druhý díl. Doporučuji!!!

Grety
14.08.2016 5 z 5

Filmy jsem neviděla, ale knihu jsem zhltla za den a půl. A filmem si ten zážitek zkazit nenechám.

Guepp
13.08.2016 4 z 5

Nejprve jsem viděla film a moc mne zaujal celkový nápad. Knihu jsem vlastně brala s dost velkými očekáváními, které zapřičinily takové lehké zklamání. Uvědomila jsem si, že jsem na podobnou literaturu už asi stará nebo opravdu nechápu, proč mě četba nudila. Katniss mě vlastně ještě předtím, než došla do arény, strašně unavovala tím svým neustálým podceňováním. Už od začátku je jasné, že je to "neobyčejné stvoření", které bude vždy nejlepší a všechny ohromí. Prostě hrdinka jaká se očekává. Asi mě v podobném typu knih unavuje ta věčná černobílost - jeden dokonalý a nejlepší člověk, který "zachrání celý svět", ale samozřejmě musí mít všechny ctnosti - obětavost, skromnost, apod. Po další knize už nesáhnu, ale i tak to není dílo k zahození.

iluliacross
09.08.2016 5 z 5

Vůbec nevyhledávám podobné knihy a vlastně ani nevím, proč jsem se dala do čtení. Nevím, co mě k tomu vedlo. Ale byla to jízda. Byla tam akce, tempo, napětí, postavy nebyly bezcharakterní, jak tomu v případě toho žánru občas bývá, ale naopak, velice sympatické. Celá myšlenka toho příběhu mi nebyla tak sympatická, ale provedení se mi moc líbilo. Je to psáno velice čtivě, dostáváte se tomu pod kůži už na prvních stránkách a všechno se to s vámi veze hned od začátku - nemůžete se odtrhnout. Absolutně nechápu, co se to s mnou děje. Sci-fi ani fantasy nevyhledávám. Ale jsem ráda, že když už jsem na to dostala chuť, sáhla jsem po špičce, které propadl celý svět.
Do dalších dílů se vrhám bezhlavě a po hlavě.

MarekG
09.08.2016 5 z 5

Něco tak dobrého jsem opravdu nečekal. Super nápad zpracovaný do čtivé podoby. Pro mě druhé nejlepší fantasy po Harrym Potterovi. Velká pochvala pro autorku, konečně hlavní postava, která není „vyvolená".

Lucie.H
06.08.2016 5 z 5

rozhodě jako vždy kniha lepší víte co si Katniss myslí to ve filmu není. příběh je neuveřitelný hned na začátku mě chytl nemohla jsem se odtrhnout

kalache
05.08.2016 5 z 5

...na film se dívat nebudu,moje Katniss je určitě hezčí....