Síla vzdoru

Síla vzdoru
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116402/mid_sila-vzdoru-nv6-116402.jpg 4 5169 5169

Jmenuji se Katniss Everdeenová. Proč nejsem mrtvá? Měla bych být. Proti všem očekáváním, přežila Katniss hladové hry dvakrát, ale ani poté nemá klid. V zemi Panem vypuklo postání. Kapitol je naštvaný a chce pomstu. Kdo by měl za nepokoje zaplatit? Katniss. A co je nejhorší? Prezident Snow dal jasně najevo, že v bezpečí není vůbec nikdo… Bude připravovaná revoluce v čele s Katniss úspěšná? Cena může být hodně vysoká...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

The Hunger Games: Mockingjay, 2010

Denaille
29.12.2011 5 z 5

Třetí díl toho v trilogiích slibuje hodně. Čeká zde to utajované rozuzlení problému. Ve druhém i prvním dílu jsem se spíše soustředila na vztahy. Porovnávala jsem Peetu a Hurikána a fandila Hurikánovi. Ve druhém a třetím díle se postupně odkrývala Hurikánova osobnost a v tom třetím už mi bylo jasné, s kým nakonec Katniss skončí, i když jsem o tom v některých chvílích nebyla úplně přesvědčená. Odhadovala jsem, že se nakonec vykašle na oba.
Ze začátku to bylo docela nudné, přišlo mi, že se Katniss pořád po něčem zotavuje. Půlka knihy byla jen o situaci ve Třináctém kraji a o tom, jak se Katniss zase stává něčí loutkou. Myslela jsem, že bude mít nějakou samostatnější úlohu, povede vlastní bandu zbouřenců... ale asi by to bylo hodně laciné.
Konec mě opravdu dostal. Všechno proběhlo tragicky a zároveň docela šťastně, ale zanechá to ve vás silné pocity.

Hanyuu-hime
18.06.2011 5 z 5

U sérií se často stává, že od prvního dílu jsou pokračování slabší a slabší... zde to tak ale není a děj postupně graduje, člověka drží u knihy a nutí ho hltat každé slovo.
Během dneška jsem takřka vlastně několik hodin jen ležela u této knihy, než jsem ji dočetla do konce.
Ani jedna z knih člověka nenechá chladným a i po čase ho nutí se nad některými věcmi zamyslet.
Dávám pět hvězd, kdybych mohla víc, určitě by nezůstalo jen u toho :D

rusalka1
07.05.2011 5 z 5

Podľa mňa najsilnejšia kniha čo sa pocitov týka, je naozaj ťažké uveriť že túto drámu prežíva iba 17- ročné dievča. Koniec som čakala, no tie úmrtia behom celej knihy vo mne prebudili slzy. Myslím že nad touto knihou a nad vymyslenou budúcnosťou sveta, ktorá by sa môže podobať skutočnosti budem dlho uvažovať.

Frakira
26.04.2011 4 z 5

Tak to byl celkem fofr, ani nevím jak, mám přečteno za odpoledne. S touhle knižní sérií jsem vážně spokojena a jako celek ji řadím vysoko! Rozhodně doporučuji

iqtiqe
25.03.2011

Z prvního dílu jsem měl trochu pocit, že ostře útočí proti militarismu a snažil se přes city čtenáři podsouvat určité názory - to na mě působilo lehce lacině. Sice další díly šly kvalitativně o něco dolů, ale na Mockingjay se mi líbilo, že krmě rozporuplných citů sedmnáctileté dívky (kde mimochodem není vidět násilný tlak na happyend - palec nahoru!) řeší i otázku otroctví, vzpoura, převrat a chvíli nechává čtenáře zcela na pochybách (nebo záměrně ho nutí k zamyšlení), kdo jsou ti dobří a kdo špatní, nebo jestli není s "obyčejným občanem" jen manipulováno (ať už kýmkoli).