Infračervený notýsek

Infračervený notýsek
https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66774/infracerveny-notysek-66774.jpg 4 5 5

Pátá kniha textů známého hudebního skladatele a spisovatele opět formou lyrických fejetonů, esejů a krátkých povídek citlivě komentuje různé jevy života v minulosti i současnosti. Autor opět předkládá čtenáři parafráze na biblické příběhy, krátké, dokonale vypointované povídky, svérázné reakce na nejrůznější události, úvahy o lidském životě - to vše s laskavostí i humorem člověka, který dovede pochopit a porozumět.... celý text

Laduš17
27.05.2016 3 z 5

Autora sice neznám, ale jeho humor a styl psaní mě zaujaly. Nastiňuje spoustu témat k zamyšlení, jinak je to ale takové odpočinkové čtení. :)

qwill
24.01.2016 4 z 5

Je to zvláštní úkaz: Vyjme se věta z textu a učiní se citátem. Tím se povýší na důstojnost. Sám jsem to zažil. Dočetl jsem se citace ze svých knížek a žasl, jak ty věty nabyly hloubky, o níž jsem neměl tušení. Před citátem člověk zvážní.

"Život je tragédie," praví Swift, i zamyslíme se.
"Život je komedie," praví Walpole, a zas se zamyslíme.
Kdyby někdo řekl "Život je žerď bez praporu," "Život je zhaslý doutník," "Život je deštník v poušti," pak jako citáty si všechny říkají o mramor.

Mně se nejvíc líbí výroky, které nekážou, nevarují, neporoučejí, které prostě zajiskří:
Sartre: "Druhý člověk je pro mne já, které není já."
Miroslav Holub: "Zem se otáčí, praví žáček. To není pravda.
Zem se otáčí, praví učitel, protože učitel to ví líp."
Nápis na zdi: "Joža je blbec, i když se to smaže."