Chladnokrvne

Chladnokrvne
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413636/bmid_chladnokrvne-VAH-413636.jpg 4 2655 2655

Chladné londýnske ráno. Veľký kufor, ktorý vyplavila Temža. Detektív šéfinšpektor Erika Fosterová a jej kolegyňa Mossová už tušia, že ich vnútri čaká nepríjemné prekvapenie… Ale na to, čo naozaj nájdu, keď sa im zhrdzavený kufor podarí po niekoľkých márnych pokusoch otvoriť, nemôže byť pripravený nikto… Hoci to nie je prvýkrát, keď detektív šéfinšpektor Erika Fosterová čelí brutálnej vražde, kufor s rozrezaným telom mladého muža vyplavený na breh Temže ju šokuje. Pred dvoma týždňami bolo navyše nájdené v podobnom kufri telo mladej ženy. Je to len náhoda alebo sa Erika a jej tím budú musieť opäť postaviť sériovému vrahovi? A čo ďalšie prípady, ktoré sa stali v inom okrese a za iných okolností? Môžu sa aj u nich nájsť nejaké spoločné znaky s prípadom tiel v kufroch?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

adida
21.06.2019 5 z 5

Velmi napínavé, každopádně doporučuji

Marika Vanova
20.06.2019 5 z 5

Opět výborně čtivý příběh s Erikou Fosterovou v hlavní roli. Název Chladnokrevně je výstižný, ale obálka, dle mého, zavádějící. Nicméně těším se na další porci.

Toňula
17.06.2019 4 z 5

Na další případ Eriky Fosterové jsem čekala docela dlouho ( vzhledem k počtu rezervací v knihovně přede mnou), ale vyplatilo se to. Opět čtivý, napínavý příběh, který kombinuje více dějových linek a graduje k napínavému konci. Erika je mi stále sympatičtější, jen bych jí přála více radosti v osobním životě, snad se dočká v dalším pokračování, které si určitě nenechám ujít.

Sofós
17.06.2019 4 z 5

Zajímavá, poutavá kniha - opět jsem se moc bavila :-) ALE... Autor opět prozradil pachatele velmi, velmi brzy. Myslím, že mnohým čtenářům už chybí to rozuzlení na konci knihy. Proto např. tak miluji knihy od Nesba - u jeho mnohých knih jsem po dočtení nevěřila vlastním očím, kdo že je tím vrahem...

iška
16.06.2019 3 z 5

Bryndza se čte vždy dobře. Tento titul mi sice nepřišel nijak extra, ale pořád patří mezi detektivkami k těm lepším. Před čím vším jsou lidé v rámci zamilovanosti zavírat oči a některé věci si odmítat vůbec připustit je prostě neuvěřitelné.

Hugomil
13.06.2019 4 z 5

Popáté s Erikou Fosterovou. Jiný případ, stejná Erika. Opět lehké, čtivé a nekomplikované. Za mě opět spokojenost.

simona g.
10.06.2019 5 z 5

Přečteno za 2 dny, což asi mluví samo za sebe. Za mne jsou Bryndzovky prostě super čtivé, dobře napsané, dobře přeložené, pecka!!!

orinka3
06.06.2019 5 z 5

Asi jsem měla vlčí mlhu, když jsem minule začínala číst. Protože mě to jaksi hned nechytlo. Ale vyplatilo se mi dát si pár dní odstup a pustit se do toho podruhé. Dočetla jsem a musím uznat, že jde opravdu o velice dobrou práci autora, skvělá četba. Především se mu povedlo úžasně zpodobnit manipulativního psychopata. O to nebezpečnějšího, že je chytrý a přitažlivý. I jinak jsem velice spokojená, práce vyšetřovatelů je na úrovni, na konci knihy do sebe všecko krásně zapadá. Doporučuji a těším se, až pan Bryndza ohlásí další knihu. Zůstane jen u detektivek? Řekla bych, že má potenciál i na jiné žánry.

Kočička911
04.06.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale brutálně mě štvala Nina.
Bych té holce jednu pleskla. Naivní husa, co poslouchá co chlap dělá.
Ale měla u mě plusový body jak se ke konci zachovala.

Bryndzovy knihy jsou super, těším se až si přečtu další :)

kacaaba
01.06.2019 4 z 5

Pro mě tento díl nejslabší. Ne že by byl vyloženě špatný, Erika byla jako vždy skvělá, ale hrozně mě ničilo, jak se ta mladá holka nechala takhle oblnout a dělala, co chlap chce... bylo mi z toho zle, tohle prostě nesnáším, proto mi asi tato kniha k srdci nepřirostla.

ArwenAragorn
31.05.2019 5 z 5

Všechny knížky, které jsem zatím od autora četla, se mi líbily a tato není vyjímkou. Vůbec mi nevadilo, že pachatel je známý od poloviny. Doporučuji.

Vlaďkaa4
31.05.2019 5 z 5

Zase dobra knizka. Dej pekne odsypa. Ja se jen hrozim az si moje deti budou hledat partnery:-(

Ticiana
30.05.2019 4 z 5

Tentokrat 4*. Zacatek docela pomaly a konec zas fakt rychlej. Libili se mi dve dejove linky na zacatku a premyslela jsem, co ma Nina a Max spolecnyho s vrazdami. Ale netrvalo to dlouho. Bylo to dobre vymyslene. Max byl pro mne prehnanej. Tesim se na dalsi dil.

knihomolka78
29.05.2019 3 z 5

Miluju knihy od Roberta Bryndzy, ale tahle byla nejslabší. Začátek se strašně táhl a vůbec jsem se do knihy nemohla začíst, dokonce jsem ji, a to se mi u Brydzy nikdy nestalo, na nějakou dobu odložila. Po pár měsících jsem se rozhodla, že se k ní vrátím a přece jen ji dočtu.
Nakonec se mi kniha líbila, od druhé poloviny byla zase velmi čtivá a nedalo se od ní odtrhnout, ale přišla mi na rozdíl od ostatních Bryndzovek opravdu hodně krutá. Tam, kde jsou drogy, se k sobě lidé určitě nechovají hezky a je tam určitě dost násilí, ale tohle už mi přišlo až moc, myslím, že ani lidé pohybující se v tomto prostředí, se takto nechovají.

Aya81
28.05.2019 4 z 5

Další skvělá kniha Roberta Bryndzy. Hvězdičku ubírám jen za podle mého trochu moc zrychlený konec. Ale už se těším na další případ Eriky Fosterové, který načnu hned dneska ;)

LeSk
28.05.2019 5 z 5

Kniha, ktera se čte jedním dechem. Čtivá, líbily se mi dějové linie, nechybělo napětí ... moc DOPORUČUJI !

Dopi70
26.05.2019 4 z 5

Bryndza se stále zlepšuje. Líbí se mi dvě dějové linie, kdy jedna popisuje jednání pachatele a jeho pohnutky, a druhá Fosterovou a vyšetřování. Jen s těmi světlicemi, to Bryndza logicky nezvládl, ale chápu, že je chtěl nějak do příběhu dostat, aby byl happyend :-)

Dajine
26.05.2019 5 z 5

Opět bezva kniha.

Kláraaa20
25.05.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá, líbí se mi na autorovi, že přesto že je to jeho pátá kniha je zase o něčem úplně jiném. Kniha mě moc bavila a měla jsem jí přečtenou jen za tři dny mohu jen doporučit.

lulluuu
23.05.2019 5 z 5