Noční lov

Noční lov
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330019/bmid_nocni-lov-VAT-330019.jpg 4 3651 3651

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Stalker, 2016

mekkejla
12.02.2021 4 z 5

No, to byla jízda... Bryndza píše skvěle. Je to napínavé, temné, občas trocha černého humoru a lehká depka z osobního života Eriky. Na mě je to ale občas trochu moc brutální, takže před třetím dílem si dám zas trochu pauzu...

kiraa
09.02.2021 5 z 5

Po krátký době Erika Fosterová číslo 2. Beru holku totiž pěkně popořádku. Ne, že by nebyla policejní vdova Erika svým způsobem taky případ, kterej v reálu jen tak nemá obdoby, ale nevadí. Knižně baví. Baví mě její intuice, neveselý soukromí, ale i policejní parťáci kolem ní. Včetně těch trubců, co neví nic, vyšetří prdlačku a ve finále skončí s frčkou navíc. Což už tak nereálný není, takže vlastně ze života. A proto už mi tady leží Erika číslo 3 a jsem zvědavá, kam se to slovenský děvče posune dál. Doufám, že už jí nikdo jako tradičně se závěrem případu nerozbije hubu a jako bonus by jí slušel i nějaký ten chlapec se kterým by si v tom příšerným londýnským holobytě mohla doplňovat denní dávku nikotinu :)

MatoPalkes
09.02.2021 4 z 5

Veľmi dobré, strašne fajn sa to číta, kniha nenudí, nemá hluché miesta, táto séria s Erikou Fosterovou stojí za to.

sladkovka
09.02.2021 4 z 5

Knihy od Roberta B. se mi čtou velice dobře. U tohoto dílu mě trochu zklamal konec, který byl dost podobný tomu prvnímu. Jinak super.

Rajec548
08.02.2021 3 z 5

Bryndzův styl se mi moc líbí, nicméně po přečtení této knihy jsem měla pocit, že spíš než o zápletku a její vyšetřování jde o bolavá sociální témata dnešní doby jako homofobie, nebezpečí anonymní komunikace přes web, mužský šovinismus ... Druhou hvězdičku jsem knize sebrala za závěr, který se na můj vkus až příliš podobal závěru první knihy serie. Nicméně, s o to větším nadšením se vrhám do třetí knihy a věřím, že to bude zase za plný počet *.

Baby19
04.02.2021 5 z 5

opět skvělá detektivka, jsem moc ráda, že jsem knihy RB objevila, těším se na další

akcive11
01.02.2021 4 z 5

Chybělo mi závěrečné odhalení. V knize autor prozradil totožnost vraha zhruba uprostřed příběhu. Tím se pomalu ztrácela napínavost děje. I přesto velmi dobře napsané, čtivé.

Elapheg
30.01.2021 5 z 5

Tak napotřetí se to podařilo. Druhý díl Eriky Fosterové přečten. Bryndzovy detektivky jsou opravdu povedené. Kapitoly jsou krátké a řeší se prakticky jen vraždy a vyšetřování, atmosféra je spíše ponurá. Dost mi v jeho knihách chybí více prostoru pro vývoj postav policejního týmu. Mrzí mě, že autor stupňuje brutalitu každého dílu, ale uznávám, že i když jsem knihu prožíval i fyzicky, proto se dočtení povedlo až napotřetí, za což autor zcela jistě nemůže, jsou jeho detektivky brilantní a kdybych byl méně citlivý, přečetl bych si od něj všechno, protože je prostě skvělý. Přesto všechno chci ale vyzdvihnout autorův um, vystavět skvělý detektivní příběh a určitě jeho knihy doporučuji k přečtení všem méně citlivým osobám a o jeho knihách ostatním tvrdím, že jsou to brilantní detektivky, ač třeba ne všechny pro mne. Je opravdový mistr detektivek. Asi někdy jindy zkusím i třetí díl.

Niu
30.01.2021 5 z 5

Čtivé, napínavé, chvílemi strašidelné. Ten závěr Erice chválím a Marshe bych někam s radostí kopla, spolu se Sparksem a Oklayem (pardon, teď nevím přesně jméno nadřízeného).

annatenta

13.01.2021 4 z 5

Paráda jako vždy

Lucie311
04.01.2021 4 z 5

Opět lehoučke pěkné čtení a konečně mi začíná Erika být příjemná jako hlavní hrdinka.

terenkoza74
31.12.2020 5 z 5

Čtivá až návyková kniha. Opět skvělá Erika Fosterová. Zajímavé příběhy hlavních hrdinů plynoucí mimo hlavní děj.

Barussat
28.12.2020 4 z 5

Robert Bryndza nikdy nezklame a nezklamal ani tentokrát. Vypadá to, že mou poslední knihou letošního roku bude právě Noční lov, čímž jsem dočetla celou sérii, jelikož jsem tento díl předtím přeskočila. Za sebe musím říct, že to za mě byl slabší díl, ale rozhodně ne špatný. Ale musím říct, že následující díly mě bavily víc a jsem tak docela ráda, že jsem je přečetla předtím, protože si nejsem jistá, zda by mě Dívka v ledu a Noční lov donutily číst dál. Jedná se o sice návykové knihy, ale Noční lov mi připadal trochu natahovaný, ale je pravda, že od poloviny knihy jsem chtěla číst dál a dál..

KatyM.
25.12.2020 5 z 5

Bryndza nikdy nezklame.

capricorn__
08.12.2020 odpad!

Já se upřímně divím tak vysokému hodnocení, nějak nechápu, za co si to autor zasloužil. Nejde ani tak o nápad - ten je sice otřepaný a každý čtenář detektivek ho už nejméně pětkrát někde četl jinde, ale i tak tenhle nápad může být s dobrým stylem psaní, se zajímavými postavami, nějak lépe dotažen do konce. Kdyby měl "stalker" nějakou osobnost, která by nebyla tak jednoduše načrtnutá, lepší příběh, motivaci k činům,... asi bych psal jinak. Jak jsem poznamenal u jeho předchozí knížky (takticky s "Dívkou" v názvu, že?), autor nepíše špatně - jen nepřináší absolutně nic nového do detektivního žánru a literatury vůbec. Jeho knížky nejsou nijak originální, nejsou v nich žádné těžké a složité zápletky, slepé uličky, tajemství,... Potom, co jsem přečetl téměř celou sérii od Browna nebo Larssona, nemůžu hodnotit detektivky od Bryndzy vysoko.
Autor jako by přečetl nějaký návod, jak napsat bestseller, a toho se drží. A asi mu to jde, protože knížky mají úspěch a i mě si nakonec nalákaly a přinutily mě vydržet do jeho páté knížky, protože jsem čekal "něco", co tolik vychvalují ostatní a co já v jeho knížkách prostě nevidím.

Anette99
07.12.2020 3 z 5

Druhý díl byl poměrně slabý. Vrah byl odhalen poměrně brzy, i jeho motivace, proč to dělal. Erika se tady chovala docela protivně. Nepřidalo tomu ani umělé vytvoření konfliktu mezi policejními sbory, to bylo opravdu zbytečné. Takhle by to bylo na 4*. Ale co mi hodně vadilo, bylo neustálé podprahové podsouvání homosexuálních vztahů (řešilo se to tam fakt moc), proto odebírám ještě hvězdičku.

mataj
05.12.2020 4 z 5

Velice čtivá a napínavá detektivka. Díky krátkým kapitolám děj svižně odsýpá. A i když byl zločinec odhalen čtenářům relativně brzy, alespoň bylo zajímavé odhalovat jeho motivaci. Nicméně nelíbila se mi jistá nelogičnost postupu nadřízených Eriky, ignorování zjištěných stop a celkové přesouvaní případu mezi detektivy. Prostě mi to přišlo jako umělé a nesmyslné vytvoření problému. Taky Eričina snaha o povýšení - tedy její chování - mě lehce iritovala. Proto stahuji jednu hvězdičku.

Hanuja
29.11.2020 5 z 5

Další výborný detektivní příběh od tohoto autora. Pro mne hodně napínavá, stála mne dvě noci, kdy jsem nedokázala přestat číst.
Již nyní mám připravenou další knihu od spisovatele.