Osudné svědectví

Osudné svědectví
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501102/bmid_osudne-svedectvi-APt-501102.jpg 4 1613 1613

Detektiv Erika Fosterová se během večerní procházky v okolí svého nového domu v Blackheath ocitá na místě činu. Brutálně zavražděná žena je Vicky Clarkeová, která měla svůj vlastní podcast o skutečných zločinech. Poté co se Erika připojí k vyšetřování případu, zjistí, že Vicky pracovala na nové epizodě podcastu o sexuálním predátorovi, který loví mladé studentky v okolí jižního Londýna, a než se v hluboké noci vloupá k nim domů, dlouho je sleduje. Jakmile Erika zjistí, že všechny Vickyiny poznámky a zvukové nahrávky z jejího bytu v době její vraždy zmizely, začíná jí být jasné, že Vicky byla jen krok od odhalení útočníka, jenž ji zavraždil proto, aby nebyl odhalen a dopaden. Pak ale přijde šok a Erika musí přehodnotit vše, co si do té doby o Vicky myslela a věděla. A s omezeným množstvím indicií a téměř žádnými důkazy musí najít vraha, než udeří znovu.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Fatal Witness , 2022

Michelleee
28.01.2023 5 z 5

Tohle bylo prostě skvělý. Miluju tu sérii, Eriku jsem si oblíbila a tenhle díl se vážně povedl. Vraha jsem nevěděla do poslední chvíle. Těším se na další.

Hermiona419
27.01.2023 5 z 5

Opět naprosto famózní! Nutně potřebuji další.

Restang
27.01.2023 3 z 5

Dočteno, Eriku mám raději než Kate, ale v některých momentech jsem v této knize měla pocit, že autor píše malinko školácky. Závěr taková klasika, žádný moment ohromení. Nicméně je to můj oblíbený pohodový autor a celkově hodnotím jako dobré 3,5*.

LeSk
26.01.2023 4 z 5

Tak to byla krasojízda. Kniha se četla velmi rychle, děj mi nedal spát. Absolutně jsem opět vraha nezjistila. Perfektní jsou i krátké kapitoly, málo postav, ideální kombinace. Konec mi připadal ale dost zkrácený, mohl být delší, zamotanější. Doporučuji.

Petulka50
26.01.2023 5 z 5

Další parádní jízda!! Přečteno za 3 dnykdybych nehlídala vnučku tak za 2 dny .
Od Roberta se knížky čtou lehce.
Supr

LenkaMacak
26.01.2023 5 z 5

Další povedená detektivka z pera Roberta Bryndzy. Kniha se velmi dobře četla, děj dobře ubíhal a můj tip ohledně vraha taky vyšel ️ těším se na další pokračování 5/5 ⭐️

katst
25.01.2023 4 z 5

Mám tuto sérii o něco raději, než tu s Kate Marshall a tak jsem se na další setkání s Erikou fakt těšila a čtení jsem si užila.
Kniha je čtivá, děj mi přišel přehledný a ani nebyl nijak zvlášť drastický.
Co mi ale úplně nesedlo, byl závěr knihy. Na můj vkus byl strašně uspěchaný a působil ,odfláknutě’.
Proto jen 4*

myshak
24.01.2023

(SPOILER) Když se tam objevil kocour, tak jsem si řikala "kruci, vždyť měla psa, kam se poděl, kde ho nechala...?" Pak mi došlo, že toho má přece Kim Stone :D Ale na konci knihy mě nepřekvapilo, že je to zase Erika, který se objeví sama ve smrtelném nebezpečí u vraha doma... V podstatě už je to takový tradice každé knihy... Což je poměrně škoda a nuda...

Niki08
23.01.2023 3 z 5

Na další díl s Erikou Fosterovou jsem se těšila, ale musím přiznat, že více fandím Kate Marshallové. Je to napínavější, má to spád a děj se tolik nevleče jako tento s Erikou.. A vraha jsem také uhodla celkem brzy. Dobrý, ale mohlo to být lepší.

Tynule
23.01.2023 5 z 5

Kniha se čte velmi rychle a lehce. Opět se mi vrátila moje milovaná Erika. Nyní jsem měla i podezření kdo je pachatel. Pěkná zápletka.
Kniha a dej se mi líbilo, ale co si budeme povídat Bryndzovi prvotiny jsou TOP
Za mě super

Michelinecka84
23.01.2023 5 z 5

Jako vždy jsem měla knížku přečtenou jedním dechem. Robert Bryndza prostě umí psát. Napínavé a poutavé. Těším se na další díly.

Pavlnka
22.01.2023 4 z 5

Napínavé, zajímavé. Líbí se mi posun v osobním životě Eriky, ale ten konec byl zvláštní.

esterkucerova
22.01.2023 3 z 5

Robert Bryndza je můj velký oblíbenec a série s Erikou mám rozhodně raději než ty s Kate a tak jsem se na další díl po pauze velmi těšila. Bohužel jsem zklamaná, příběh mě vůbec neupoutal, aktuálně moderní námět s Podcasty je sice fajn, ale celé vyšetřování, dopadení pachatele a vše okolo mi přišlo strašně zmatečné a pak velmi narychlo utnuté. Závěrečné odhalení a následné činy pachatele mi přišly dokonce až trapně nereálné. S předchozími díly se to nedá srovnat, tak snad příště … 3/5*

birgitte
22.01.2023

Výborný detektivní román od jednoho z mých nejoblíbenějších autorů. Skvělý, tleskám ...

wlado
22.01.2023 3 z 5

Bryndzu mám rád, jeho knihy sú výborne napísané, no táto mi akosi nesadla. Ide skôr o klasickú detektívku ako o triler.

mončičáček
22.01.2023 4 z 5

Já mám s Bryndzou trochu problém.U všech předchozích knih jsem byla místy až znechucená příliš detailním líčením způsobu smrti obětí a následků na jejich tělech a bylo mi líto, že linie osobního příběhu Eriky Fosterové je jenom hrubě načrtnutá a její vývoj nemá dostatečný spád....Tady tomu tak nebylo, konečně se i Eričin život slibně posunul, takže se na další příběh s ní zase těším.... Nutno říct, že Bryndza rozhodně psát umí a má ještě jednu velkou kliku-všechny jeho knihy namlouvá Martin Stránský,na jehož hlas mám už vytvořenou silnou závislost:-) Takže Eriko (nebo Kate) brzy na shledanou, těším se!!

Nikkaa
22.01.2023 5 z 5

Jako vždy jsem nadšená,není o čem mluvit mělo to spád Erika opět jednička..doufám a modlím se za další díl

kob
21.01.2023 5 z 5

Skvělá jízda - z tohoto setkání s Erikou Fosterovou jsem nadšená a těším se na další.

Emma27
21.01.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila.Napínavá.

JessieEx
20.01.2023 4 z 5

3,5*
V novém díle se Erika stěhuje do nového domu. Krátce po nastěhování se ale v její ulici stane vražda. Tým Eriky ve složení Kate Mossová a James Peterson opět nastupuje do akce.
A že je to opět velmi čtivá, akční a napínavá jízda. Musím přiznat, že příběh je hezký vystavěný a došlo i na zajímavý zvrat.

Přesto je to pro mě v konečném výsledku jen lehce nadprůměrná detektivka. Čtivost není všechno a já mám ke knize i nějaké osobní výtky.

Pro milovníky Brynzových detektivek je to ale určitě #mustread o nic horší než předchozí díly. Myslím si, že zklamaní nebudete :)