Já jsem smrt

Já jsem smrt
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/534225/bmid_ja-jsem-smrt-65f17a081530a.jpg 5 2211 2211

Robert Hunter série

Roberta Huntera a jeho parťáka Carlose Garciu čeká vyšetřování případu dvacetileté ženy, jejíž mrvolu údajně našel náhodný kolemjdoucí na trávníku poblíž losangeleského letiště. Oba detektivy z útvaru ultranásilných zločinů přivolali na místo činu nejen proto, že oběť byla před smrtí krutě mučena. Vrah ji také naaranžoval do pozice přípomínající hvězdu – a to napovídá, že může jít o sériového vraha. Hunter s Garciou zjistí, že oznamovatel nemohl mrtvolu vidět z místa, které uvedl – a že tedy nejspíš zavolal sám vrah. Tušení, že jde o pachatele, který bude s policisty hrát morbidní hru, se změní v jistotu, když patoložka objeví v hrdle oběti zasunutý srolovaný papír se třemi slovy napsanými její krví: JÁ JSEM SMRT. Na druhou mrtvolu vrah upozorní hned následující den, jenže tuto ženu trýznil a zabil úplně jiným způsobem. Proč tak spěchá a proč mění modus operandi? Další oběti pachatel oznamuje v dopisech – losangeleskému starostovi, detektivům speciální sekce vražd i Robertu Hunterovi osobně. Ve všech je vyzývá: najděte mě, poznejte, kdo jsem, řešení je ve jméně. Ale jaké jméno má na mysli?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Bookmedia , Audiotéka

I Am Death, 2015

Interpreti: Jakub Saic

Arsi007
03.12.2020

Od první třetiny jsem si byla jistá, že vím, kdo je vrah. Óoo jak jsem se mýlila. Zatím mě žádný díl nepřekvapil tak jako tenhle. Závěrečný obrat byl velmi nečekaný a srdce se mi rozbušilo takovým tempem až mi málem vyskočilo z hrudi.

Jak už je ale u Cartera zvykem, přímé řeči byly opět prkenné. Čím dál víc si však říkám, že to zčásti musí být překladem a že v aj to zní lépe, protože při každém rozhovoru jde kvalita psaní rapidně dolů. Vzhledem ke zbytku jsem ale více než ochotna toto pominout.

IG: @hanybooks

kacka66
22.11.2020

Brutální a moc napínavé, skvělé se to četlo a ještě lepší konec

ydnac
14.11.2020 5 z 5

Brutální a drsné jako vždy a pan Carter je MISTR NAPĚTÍ :-) Pokaždé musím číst rychleji a rychleji, protože se nemůžu dočkat co bude na další straně :-) Jak vezmu jeho knihu do ruky, nepustim dokud nepřečtu :-)

Renda698
07.11.2020 5 z 5

miliji cartera

Ivka2
05.11.2020 4 z 5

Tak takovou dávku brutality jsem vážně nečekala! Rozuzlení jsem četla se zatajeným dechem. Doporučuji!

misowi84
23.10.2020 5 z 5

Když zrovna nevím co, tak šáhnu po Carterovi. Výsledek spokojenosti je zaručený.
U čtení se ale říkám, kdo je větší magor. Jestli spisovatel, nebo já :-D
Brutalita je fakt šílená..
Asi přesedlám na nějakou guilty pleasure romantiku :-D

Denisa232623
21.10.2020 3 z 5

Já ty jeho knihy miluji. Teď v době mé čtecí krize se díky jeho knihám cítím lépe. Jen už mi začíná trochu vadit ten stále se opakující postup kdy Hunter na konci příběhu přijde na jméno vraha. Nikomu nic neřekne, vypraví se tam sám a jako zázrakem přežije. Chtělo by to míň předvídatelný konec.

Lethania
06.10.2020 5 z 5

Po přečtení Zloby jsem si myslela, že už mě nemůže absolutně nic překvapit. Jak naivní jsem byla! Chris Carter se vyžívá v sadismu a brutalitě tak dokonale, až mám podezření, že sám je jedním z jeho zvracených vrahů.
Příběh krásně plynul, neměla jsem potřebu knihu odložit, spíš naopak. Trochu mi však přijde, že je Garcia - parťák - „jen“ do počtu, protože Robert si dokáže vystačit sám se sebou, protože jak sám říká: „Hodně čtu.”
Opět doporučuji a mám štěstí, že mi ještě zbývá několik dalších dílů. Už se nemůžu dočkat.

alibaba72
04.10.2020 5 z 5

Toto je první kniha Chrise Cartera, kde jsem si tipnul vraha a bylo to správně a pak přišel zlom a já čuměl jak vyjevený, to co nám autor v druhé půlce odhalil, jsem tedy nečekal. Carter opět překvapil.

WowKokinko
01.10.2020 4 z 5

U každé jeho knihy se divím jak hnusně a nechutně umí popsat vraždy a říkám si, že nic horšího nemůže přijít a ejhle zas je ta hranice překročena. A vývoj netvora a červa je fenomenální.

Keika
27.09.2020 5 z 5

Skvěle napsáno, tušila jsem od začátku, kdo bude vrah, ale stejně jsem byla překvapená! Takové knihy mám ráda!

simona g.
25.09.2020 5 z 5

Fukot, hukot, fofr. Další Carter, další supr detektivka, doporučuji!!! A jdu číst jeho další!!! SUPER!!!

danica6371
20.09.2020 3 z 5

Mě to začíná připadat všechno na jedno brdo. Roberta na konci knihy osvítí Duch svatý, vydá se někam sám, kde už na něj čeká vrah a vždycky z toho vyvázne živý a zdravý... začíná to být docela nuda

travaisik
19.09.2020 3 z 5

Pro mě šok.Autor do podrobností píše o vraždění.

Netti
06.09.2020 5 z 5

Nechápu jak je to možné, že může být násilí díl od dílu větší a morbidnější... Opět špičkově napsané, rozuzlení překvapivé ba i šokující! Přiznám se, že jsem měla tip na vraha, ale byla jsem totálně vedle :-D

phm
06.09.2020 2 z 5

(SPOILER) Sorry, ale zase zpet k nude :( Specialiste na brutalni vrazdy jsou opakovane prekvapeni brutalni vrazdou, jejich kapitanka ma IQ tykve a nejdelsi spojeni na svete, pripadni elitni agenti jakychkoliv jinych sluzeb se nechaji vytocit libovolnou provokativni poznamkou a jednaji impulzivne, Garcia je stafaz, aby Hunter nemusel vest jen monology...

dominika83
03.09.2020 3 z 5

Moje 7.kniha od Cartera a musím napsat, že se četla jako všechny ostatní výborně. Carter fakt umí psát, jeho knihy se čtou samy a čtenář je neustále držen v napětí. Ale přijde mi, že jsou jeho knihy vystavěny hlavně na tom, aby čtenáře ohromily svoji brutalitou. Jinak jsou psány podle stejné šablony, jen vrah a způsoby zabití se mění.

MamaKnihomolka
31.08.2020 5 z 5

Sedmý díl ze série detektiva Roberta Huntera a jako každý díl nezklamal. Opět napínavý a čtivý příběh, při kterém se mi tajil dech už od prvních stránek. Miluju Roberta Huntera a s jeho parťákem Garciou jsou parádní dvojka. Výborně promyšlený a propletený případ se samozřejmě překvapivým koncem.
Mám pocit, že každý díl je snad lepší a lepší.

Aleh
29.08.2020 5 z 5

Chrise Cartera jako autora thrillerů znám, takže jsem věděla, co mě asi čeká. Musím konstatovat, že oba vyšetřovatelé Robert Hunter a jeho parťák Carlos Garcia z oddělení vražd jsou opravdu velmi sympatičtí a jsou to lidé na svém místě. Oba stojí před mimořádně závažným trestným činem sériového vraha, který unesené ženy před smrtí brutálně mučí a týrá. je to šílené, dechberoucí, šokující!!! Dávná minulost v sobě ukrývá odpověď nato, co tuto lidskou zrůdu vedlo k činům, kterých se po léta dopouštěl... Tak se do toho pusťte. Je to napínavé a má to spád.

monudostal
27.08.2020 5 z 5

Knihy autor teda rozhodně napsat umí.. všechny díly jsem hltala a byla vždy nadšená.. Oba hrdiny přímo miluju..