Já, Poutník

Já, Poutník
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2030 2030

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim , 2013

ji7967
19.11.2017 5 z 5

Skvěle propracovaná kniha.... až strašidelná reálnými základy a hrozbami tohoto světa...

DiLay
04.11.2017 4 z 5

Výborně propracovaný thriller.

Jiří.H
20.10.2017 3 z 5

Pan nesmrtelný nejlepší nejchytřejší agent zachraňuje svět. Děkuji, příště snad raději hrdinu z tohoto světa.

Lemurka
19.10.2017 1 z 5

Tohle nebyl šálek mého čaje. Přečetla jsem přes 100 stránek, které mě nechytly, nevtáhly do děje... Skákání v čase mi přišlo chaotické. Tak jsem jedna z mála, která z knihy není nadšená.

david9344
19.10.2017

Mě to prostě vzalo. Začátek trošku rozhádaný, ale když to do sebe začalo všechno zapadat, nemohl jsem se od toho odtrhnout. Za mě top kniha

Maanna
09.10.2017 5 z 5

Není to úplně můj žánr, ale knihu jsem si užila. Je to chytře napsané a jednotlivé linky se zajímavě proplétají, i když míra šťastných náhod samozřejmě přesahuje běžný průměr. Je pravda, že větší množství knih o nadlidsky dokonalých agentech bych asi nedala, ale pro jednou to byla zábavná změna. Líbilo se mi i to, že hlavní padouch zůstal člověkem se spoustou pochopitelných motivací a i když člověk tak nějak tuší, že to nakonec asi aspoň trochu dobře dopadne, stejně si kniha udržela napínavost po celou dobu.

gabada6
08.10.2017 5 z 5

Pro mě top! Detektivkám jsem nedávala velkou šanci, že se usídlí v mé knihovně ale po přečtení Já Poutník jsem zjistila a také tak učiním, vyčlením jim v ni místo a budu se těšit na další tak dobře napsané knihy.

Kacenak
05.10.2017 3 z 5

Eh, tak tady vůbec nevím. První polovina byla fakt docela teror. Hlavní postava si rozhodně mohla odpustit ty svoje chvástavý-honící-ego-kecy. V půlce to začalo docela držet nějakej směr, i když na mě to asi bylo moc překombinovaný a přepohádkovaný. Prakticky to dobře dopadlo jen proto, že měli věčnou extrémní zprdelekliku.
Celkově docela fajn, ale rozhodně bych se nepřipojila k těm jásavým recenzím pod mým komentářem. Každopádně zajímavý to bylo, jiný to bylo, a číst se to taky dalo. Slušný. :)

Grety
05.10.2017 3 z 5

Prvních 250 stran jsem si říkala, že hlavní hrdina je nafoukaný frajírek vyzdvihující své rádoby schopnosti, těžko jsem se orientovala v dějových linkách. Ale někde v půlce knihy jsem se chytla a začalo mě to bavit. Rozhodně je dobré si popřemýšlet, o nebezpečí jež nám všem hrozí od teroristů, ať už z jakékoli části světa.

Darf...
25.09.2017 5 z 5

Z knihy jsem byla nadšená. Hlavně z toho, kolik muselo stát času a úsilí získat potřebné informace k napsání tak obsáhlého díla. A jak do sebe všechno nakonec zapadlo...perfektní. :-)

Kaacza10
17.09.2017 5 z 5

Parádní kniha! Chytrá, čtivá, napínavá, inteligentní, v drobnostech nepředvídatelná. Jediná možnost, jak se od ní odtrhnout, je usnout. Nic jinýho nezabírá...

palec
10.09.2017 5 z 5

Velice čtivá kniha,už jen za to 5 hvězd.

marimari
04.09.2017 5 z 5

Opravdu lahůdka! Krásně psané- když chceš svobodu, vzdej se toho, na čem lpíš, řeší se maličkosti, závažné problémy zůstanou nevyřešené a mnohé další, které nenechají čtenáře, dokud není konec. Téma je tak aktuální, až člověka mrazí. Lepší napínavou knihu jsem nečetla. Dávám 5 bodů!

Jack Bauer
04.09.2017 5 z 5

Velice kvalitní špionážní román, který si v ničem nezadá s Forsythem, Flynnem či Clancym. I když v něm není mnoho akce, čte se jedním dechem, každá kapitola končí napínavě, že vás to nutí číst dál a dál. Místy ale přemrštěné (to mají v Turecku tak kvalitní okapy?), ale důležité je, že se to čte velice dobře a nenudí ani chvilku.

Petroff
30.08.2017 4 z 5

Skoro mi to až chvílemi připomínalo knihy od pana Vypravěče, F.Forsytha! Jenže taky je to až nesmyslně hloupý. Neštovice, předpokládaný teroristický útok ... a k tomu vyšetřování obyčejný vraždy v domě s nacistickou minulostí. No tyvole... Překombinovaný, a to tak že moc. Mělo to být JEN o těch neštovicích.

Ferratka
03.08.2017 4 z 5

Souhlasím s Withouthchildem,příliš dlouhé a občas nudné pasáže.Co se týče dokonalosti hrdiny zasmradila celou knihu,ale jinak slušné čteníčko.

Ninie
25.07.2017 4 z 5

Je to velmi zajímavé počtení. Můžu říct, že ta tématika toho terorismu mě hodně zaujala, je to popsáno dopodrobna a zároveň velmi čtivě a chytlavě, že člověk jen počítá minuty, kdy by se k tomu mohl vrátit a dozvědět se, jak pokračuje příběh.
Jediné co můžu říci, že mě trošku zklamal příběh vraždy, z prvních kapitol. Samo to s příběhem nesouvisí, je to jen okrajově popsáno, přitom je to právě tenhle příběh, kvůli kterému jsem četla dále.
Rozdohně bych to ale doporučila, je zajímavé, jak se lidí stávají fanatici a co všechno jsou ochotní podstoupit pro věc, v kterou věří.

Jane100
22.07.2017 5 z 5

Obdivuhodné dílo, které vás zcela pohltí. Věcné a brutálně brutální.

eGy1337
17.07.2017

Doposud nejlepší špionážní thriller, který jsem kdy četl a moc se těším na další počin autora!

Veve131
29.06.2017 5 z 5

Skvělá kniha, četla jsem jedním dechem. Napínavé od začátku do konce.

prvotina islám špionáž zahraniční politika tajní agenti

Autorovy knížky

Terry Hayes