Já, Poutník

Já, Poutník
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219728/bmid_ja-poutnik-At2-219728.jpg 5 2056 2056

Mladá žena zavražděná v hotelu na Manhattanu – nelze identifikovat ji ani pachatele. Otec veřejně sťatý pod palčivým sluncem v Saúdské Arábii a syn, jenž přihlížel. Muž ze syrského výzkumného ústavu, kterému někdo zaživa vyoperoval oči. Ohořelé ostatky tří těl na horském úbočí Hindúkuše. Plán spáchat děsivý zločin proti lidstvu… Mám s tím vším něco společného. Proto se vydávám na cestu. Já, Poutník. „Jediný thriller, který si letos musíte přečíst.“ – The Guardian... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

I am Pilgrim, 2013

axi81
10.08.2015 5 z 5

Dostala jsem jako dárek. Od tchýně... Anotace mě vůbec nezaujala, počet stránek akorát odrazoval... Nicméně se stalo, že jsem po ní přece jen jednoho dne sáhla. A nepustila ji z ruky dokud nebyla přečtená. Naprosto perfektní! Zpětně musím říct, že celý ten příběh okolo Francouzského domu mě až tak nebavil, čekala jsem něco bombastičtějšího...ale celkový dojem perfektní.

MaKolar
04.08.2015 5 z 5

Vynikající špionážní román. Doporučuji.

farinka
02.08.2015 5 z 5

Skvěle napsané,strhující.Díky

martin9885
23.07.2015 5 z 5

Opravdu to psal scénárista - přes 700 stránek. Ale není to chyba, protože pokaždé jsem se těšil až znovu začnu číst.

Lilith1
19.07.2015 5 z 5

Asi i proto, že jsem vyrůstala na akčních hrdinech podobného typu, jsem vůbec neměla problém se začíst a pak už jsem příběh jen s očekáváním hltala. Veškeré dějové linie krásně propojené a dávající smysl, ačkoli by čtenáře nenapadlo jak může vše souviset se vším. A ještě zadní vrátka v podobě Ingrid, která ponechávají prostor pro případný další díl. To co většina na tomto trilleru odsoudila, to se mi naopak líbilo. Proamerická propaganda mi také problém nedělala, konec konců, na vlastenectví autora nevidím vůbec nic špatného, však jde o fikci a věřím, že v reálném životě vidí i ta negativa, která by se do knihy nejen že nehodila, ale vesměs by pokazila celkový dojem. Za mě prostě pět hvězd, protože jsem se bavila objevováním nečekaných souvislostí, spádem děje a sympatizováním s hlavním hrdinou.

Beruska18
19.07.2015 1 z 5

Knihu jsem nedočetla, snažila jsem se stále začíst, ale nějak mi to nešlo ...... Kniha určitě není špatná, jen pro mě ne moc zajímavá ....,,

aktak1203
13.07.2015 5 z 5

Moc hezký špionážní román a na to, že má skoro 750 stránek jsem se nenudila. Trochu mi to připomnělo Boží pěst od Forshyta. Konec byl sice trochu Bondovský, ale to jsem panu autorovi odpustila, protože jinak je kniha psaná uvěřitelně, srozumitelně a netáhne se. Doporučuji.

hankapimi
08.07.2015 5 z 5

Nestává se často, abych knížce popřála plný počet hvězd,ale při čtení Poutníka jsem byla nadmíru spokojená (a poslední hvězda je za povedenou prvotinu) ! Příběh byl propracovaný, čtivý, akční a nutí čtenáře k co nejkratším přestávkám. Z počáteční detektivky jsem se plynule přehoupla do napínavého špionážního thrilleru ( z oblasti, zvláště v dnešní době aktuální...). Poutavě vykreslené různé vlivy a události, formující život a snahu Saracéna o odplatu. Pečlivé plánování, trpělivé mnohaleté úsilí a zarputilé odhodlání dovést svůj boj do cíle. Čtenáři Poutníka budou zajisté přesvědčeni, že cíl měl být stoprocentně někde jinde, ale jak říkávala již moje babička - JINÝ KRAJ, JINÝ MRAV !!! Když odpustíme autorovi této prvotiny některé "vady na kráse", tak je to příběh velmi obsáhlý, pasáže i děj logicky navazující, zdařilý, velmi dobře se četl a určitě stojí za to se s ním seznámit !

Prateri
05.07.2015 3 z 5

Poutník mne pobavil, za to má tři hvězdy, ale jinak souhlasím s Chmurem - podle knihy je Amerika nej - co činí, dobře činí a zbytek světa na ni prostě nemá :-).
Jednání a praktiky na obou stranách příběhu jsou zločinné, proto doufám, že skutečnost je jiná a tohle bylo napsáno jenom proto, abychom měli co číst.

pa-jaja
02.07.2015 odpad!

Nezlobte se na mě, kniha je naprostý blábol. Smíchat holocaust, 11.září, mudžahedíny, genetické inženýrství, vyfutrovat to klišé typu Když je na letišti pohledný slovanský pár, určitě krade, případně Turecká policie je sběř tlustých úplatných hovad, Prezident USA je nejčestnější člověk na světě, vyjde vám prostě pitomost. Při čtení vykradeného motivu s vydloubnutím oka za účelem oblafnutí očního scaneru (Dan Brown) už jsem pochyboval o soudnosti autora knihy. A protivník hlavního hrdiny, to je vlastně takový Forrest Gump Al-Kaidy. Zvládnout válku s Ruskem, vystudovat na doktora, proniknout do tajů genetického inženýrství a vytvořit zcela nový druh neštovic, a to vše zcela sám, to by, podle mého, nezvládl ani Jára Cimrman. Já vlastně nevím, proč jsem to dočetl, asi z masochismu. Hledal jsem světlejší bod, ale nebyl, nebyl, nebyl. Partner bezpohlavního hlavního hrdiny je natolik čestný a hrdinný černošský detektiv, až se tomu nedá věřit. Zvlášť, když provádí ve jménu zachování demokracie a svobody zločin na dítěti...Mimochodem, kdybyste chtěli někoho mučit waterboardingem, po přečtení návodu v knize vám to určitě půjde. Je to blábol na úrovni propagandistické brožurky.

koki.veru
01.07.2015 5 z 5

"Jediný thriller, který si letos musíte přečíst" - to opravdu sedí. Úžasná knížka. Sice mi ze začátku chvilku trvalo, než jsem se trošku zorientovala, ale jinak jsem zbytek knížky úplně hltala. Skvěle propracovaný děj, žádná jednoduchá knížka, ale kniha plná napětí, u které opravdu musíte přemýšlet. Kéž by bylo víc takových knih.

Telničák
28.06.2015 5 z 5

Naprosto souhlasím s Mortiisem. Čte se jedním dechem hlavně proto, že v dnešní době je její děj až příliš aktuálni.

Chmur
23.06.2015 3 z 5

Po stránce formy je kniha dobrá. Autor píše svižně a děj rychle odsýpá. Obsahově jsem měl s knihou obrovský problém. Hlavní hrdina mi byl strašně nesympatický. Americký James Bond, kterému v potřebnou chvíli vždy přeje štěstí. To už mi přišla zajímavější a napínavější dějová linka se Saracénem. Konec byl hodně přitažený za vlasy, až to bylo chvílemi trapné. Klíčovému rozhodnutí araba jsem tedy opravdu uvěřit nemohl. Navíc v jako každé správné americké limonádě zde figuroval rozumný prezident a geniální hacker. Prostě je to tak americké, až to bylo pro mě občas těžko zkousnutelné.

enigma
22.06.2015 4 z 5

Čím déle o knize přemýšlím, tím více ve mě sílí pocit, že by se skutečný Saracén rozhodl jinak.

Aaron Lewis
22.06.2015 4 z 5

Je to opravdu dobrá kniha, ale na pět hvězd to u mě nemá, jelikož mi úplně nesedl styl vyprávění a hlavní hrdina, ačkoliv jsem měla na jeho poznání přes 700 stránek, tak mi přišel pořád tak nějak cizí a uzavřený.

MORROW666
21.06.2015 5 z 5

Vynikajici.

Mortiis
16.06.2015 5 z 5

Konečne dobrý thriller zo špionážneho prostredia. Pripomenul mi Forsytha, ale ten to nejak poslednú dobu fláka. Keď máte radi špionážne thrilleri, zákulisie terorizmu a politické dianie po jedenástom septembri, určite po knihe siahnite. Tých šesťsto strán za to stojí :)

Haen
14.06.2015 5 z 5

Výborná kniha! Spletitá mozaika, úžasný spád, skvělý špionážní thriller. Opravdová lahůdka.

myshmother
02.06.2015 5 z 5

Super knížka. Moc mě bavila. Jenom jsem občas záviděla majitelům elektronické podoby, protože touha mít tohle dílko stále při sobě, abych mohla kdekoliv pokračovat v četbě, se rovnala tomu, jako nosit v tašce cihlu. :-D

fruitbueno
21.05.2015 5 z 5

Autor v sobě nezapře filmového scénáristu! Děj střídá děj, akce akci, dialog jiný rozhovor, takže čtenářova duše musí nutně jásat a skákat metr nad zemí. Poutníka doporučuji číst všem, kteří mají akční a napínavé příběhy, zhltnete ho takřka na jeden zátah, obohatíte se o praktiky tajných služeb, budete se radostí tetelit nad tím, jak vypravěč umně tvoří text: tu a tam něco zamlčí, navnadí vás předvídáním budoucích dějů, s odstupem dovysvětlí souvislosti, přidá milimetrové postřehy, které děj dotvářejí k dokonalosti. Nemám knize nic k vytknutí, postavy přiměřené, jejich profily uvěřitelné, děj promyšlený a chytlavý, rovnováha mezi obsahem a formou vyvážená. K tomu připočítávám opravdu vynikající překlad Pavla Medka, který je prostě top českého překladatelského prostředí. Nadšení ze mě doslova tryská!