Jak pečovat o zdraví dítěte... navzdory vašemu lékaři
Robert S. Mendelsohn
Naučte se, jak /doma/ léčit a diagnostikovat: běžná nachlazení a chřipky, dětské nemoci, alergie apod. Kniha dále obsahuje kapitolu o tom, jak si vybrat správného pediatra, souhrn zásad používání prastarých léčebných prostředků, instrukce, jak poznat, kdy je třeba vyhledat lékaře a detailní informace, jak postupovat v případě úrazů.... celý text
Přidat komentář
Tak úplně nevím, co si mám myslet. Kniha byla pro mě, jakožto rodiče, velmi zajímavá. Chvílemi mě až děsila, jindy jsem nad informacemi jen nevěřícně kroutila hlavou. Co mi ale dala, tak určitě nadhled, a od této chvíle budu u každého doktora (nejen dětského) mnohem víc nad věcí. Líbilo se mi také shrnutí na konci každé kapitoly. To využiju, až budou děti nemocné. Hvězdu dolů ale dávám za rozpolcené informace pod čarou. Jeden totiž tvrdí to a druhý zase ono. Čemu tedy věřit? :-)
Místy může být kniha pro mnohé kontroverzní, příliš "alternativní". Navíc je to už třicet let od jejího vzniku... Oceňuji na ni ale to, že jasně vysvětluje rodiči, jaké jsou a jak se projevují nejběžnější zdravotní problémy dětí, kdy zůstat v klidu, léčit doma a kdy zbystřit, nepodcenit příznaky vážné nemoci nebo zranění a včas dítě dopravit k lékaři.
Vynikající, jinak nelze popsat - skvělá nadčasová kniha pro uvědomělé rodiče; někdy je těžké se zorientovat v současném PROPRACOVANÉM systému, kterému velí peníze, moc a strach. I v této době si lze zachovat chladnou hlavu a selský rozum a léčit naše děti jak píše pan doktor.
Pokud nemáte důvěru k lékařům a zejména k farmaceutickým firmám a současně chcete vědět, co dělat, když máte nemocné dítě, jste tady na správné adrese.
Autorovy další knížky
2010 | Jak pečovat o zdraví dítěte... navzdory vašemu lékaři |
2010 | Nevěř doktorům! |
2014 | Mužský přístup aneb Jak lékaři manipulují se ženami |
V zásadě poměrně nebezpečná kniha. Je potřeba jí vnímat v kontextu amerického zdravotnictví a praxe od 50. do 80. let v Americe. Z historického hlediska tedy zajímavá kniha. Ovšem přeložit jí do češtiny v roce 2010 a upravující poznámky dát pouze pod čáru, což evidentně spoustu lidí mate, je podle mě vyslovená nedbalost. Kniha tak uvádí spoustu nepřesností a dokonce omylů, které nejsou upraveny v poznámkách. Spoustu daných informací a praxe v dnešní době v ČR je prostě úplně jinde. Většinu kapitol jsem pouze zběžně prolétla, protože nepopisuje nic zásadního, pouze nesnesitelný způsob fungování v amerických nemocnicích. Některé ale stojí za přečtení. Celkově se však obávám, že pokud si knihu přečte člověk s nedostatkem kritického myšlení, odnese si z toho jen informaci, že nemá věřit lékařům a nemá očkovat, což je nesmysl.