Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu
Napoleon Hill
Nejtroufalejší a nejpodnětnější motivační kniha od amerického filozofa úspěchu číslo jedna, kterou napsal v roce 1938, hned po vydání svého bestselleru Myšlením k bohatství. Od vydání knihy Jak přelstít ďábla však bylo upuštěno, protože Hillovou rodinou i poradci byla považována za příliš kontroverzní. Po sedmdesáti letech vychází péčí Nadace Napoleona Hilla a Sharon Lechter, jež původní Hillův rukopis uspořádala, opatřila poznámkami a upozornila na ověřené strategie, které nám umožňují osvobodit se od vlivu ďábla a žít hojný a úspěšný život, jaký si zasloužíme. Zatímco bestseller Myšlením k bohatství nabízí cestu k úspěchu, kniha Jak přelstít ďábla vám pomůže překonat bariéry, které vás brzdí. Tato kniha odhaluje, jak se ďábel, poté co ho legendární guru úspěchu Hill přelstil, vzdává svých tajemství o skrytých způsobech ovládání, které nás mohou zničit. Nabízí citlivý pohled na to, jak svůj osud odevzdáváme negativním myšlenkám, pasivnímu přijímání a fyzické bolesti, a označuje největší překážky, kterým čelíme při dosahování osobních cílů: strach, otálení, hněv a žárlivost. Podle Hillových vlastních slov bylo jeho záměrem pomoci „odemknout dveře námi vytvořených vězení, ve kterých jsou muži a ženy uvězněni“.... celý text
Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: 2011 , PragmaOriginální název:
Outwitting The Devil, 1938
více info...
Přidat komentář
Kniha má dobré myšlenky ale o autorovi jsem už také slyšela ne jen pozitiva.n Není určitě nejhorší ale ani nejlepší. Hodně americké ale dá se z toho vytáhnout některé zajímavé úseky.
Jsem ráda, že patřím k 98 % nevyvolených. Člověk nepodléhající ďáblu by podle Hilla měl být vědec bez emocí, který se svým podnikáním stará o zajištění materiálního bohatství. S takovou by mohlo zaniknout veškeré umění, beztak je příliš abstraktní a nemá jednoznačný význam, to „obyčejnému člověku" přece nemůže nic přinášet. Autor nám své myšlenky sděluje formou určenou snad žákovi pomocné školy, kdyby nám přece jen něco uniklo, paní Lechter nám to ještě jednou přežvýká a vypíchne nejdůležitější body. Jeho rozhovory jsou převážně fiktivní a ohání se „jiným myšlením", o kterém sám neví, odkud se vzalo. A ten obávaný ďábel to dotáhne tak daleko, že nám radí, jak dobře žít. No fajn. Jedna hvězda za pár myšlenek, které za něco stály. Knížku jsem si přečetla na základě toho, že tady někdo psal, že je lepší než Rady zkušeného ďábla. To nevím teda, ta aspoň měla hlavu a patu, za tu bublající žluč mi to nestálo, navíc jsem zjistila, že jsem si prapůvodně chtěla přečíst Ďáblův slovník od Ambrose Bierceho. Tak snad u něj konečně dojdu klidu.
Kniha určitě stojí za přečtení, hodně mne zaujalo hodnocení úlohy církve a školského systému.
Hledání jehly v kupce sena. Zajímavé hluboké myšlenky skryté ve zbytečném balastu. Neudělá někdo výcuc výcucu z výcucu?
Asi jsem už přečetl v životě velké množství motivačních knih a proto nejsem z této tak nadšený jak většina ostatních komentujících.
Tak nějak nevěřím, že text napsal v roce 1938 Napoleon Hill a cekalo se az do roku 2011 na vydání. Spíše podezřívám Sharon Lecher, že na základě Hillova konceptu a poznámek napsala knihu sama. To brojení proti cigaretám, drogám a podporování zdravé stravy mi prostě nesedí do roku 1938.
Kniha je vedena převážně formou výslechu ďábla, který se chlubí svou mocí ale i dává návod, jak se nechat porazit.
Hlavní myšlenkou je vzít svůj život do svých rukou, nenechat se unášet životem a znát svůj záměr.
Skvělá kniha, kterou po letech ráda čtu znovu a s kamarádkou ještě jednou, až jsme dospěly k názoru, že bude dobré ji vlastnit, takže jsme si ji koupily. Strávily jsme u ní mnoho výborných debat nad pojmy rozhodný záměr, hypnotický rytmus i samotné unášení a sedm principů. Budeme si ji číst s potěšením a zájmem znovu. Je to podle nás kniha nejzásadnějších informací, zasahujících do všech oblastí našich životů.
Dobrá kniha od jedného z prvých ,, motivátorov " Napoleon Hilla.Hlavne priamy rozhovor s ,,diablom"predbehol svoju dobu ......Neúspech je pre človeka požehnaním vždy,keď ho núti získavať nové vedomosti alebo vytvárať si návyky,ktoré ho vedú k dosiahnutiu jeho životného cieľa...
Po přečtení knihy jsem naznala, že by měla být součástí mé knihovny pro mnoho moudrých nadčasových slov, které by se mohly tesat do kamene. Jenže byla vydána v omezeném množství a její obliba časem natolik stoupla, že její cena je příliš vysoká. A to asi mluví za vše. Četla jsem pozorně, teď si vypisuji pasáže, které nechci zapomenout. Asi tak.
Kniha je nadčasová, dá se číst dokola pro připomenutí "životních pricipů". Toto by měla být povinná četba. Velice poutavá část interview s ďáblem. Pan Hill měl větší vnímání nebyl materialistou, proto dokázal vytvořil dílo, které promlouvá.
Kniha napsaná v roce 1938, vydána po 70 letech, až po smrti autora i jeho manželky. 70 let a přesto stále aktuální. Obdiv, jak v té době dokázal autor napsat takovou kritiku, např. i cigaret, školství.
Kniha jako celek je zvláštně napsaná, cítím za to způsob jak se částečně distancovat od slov, nepsal je autor, psal je ďábel. Text je celkem těžký náročný na chápání, místy mám dojem, že je to z důvodu chyb v překladu – opačný význam věty, který člověk pochopí až později z jiného kontextu. Na svou dobu je úžasné, jak kritizuje tehdejší církev, školu, vědu, rozmazlování dětí, kouření, závislosti včetně sexu, udržování manželství kritika z roku 1938, kdy vlastně se takto nepřímo dozvídáme, jak nedostatky přetrvaly i do dnešních dnů. Kritizuje, přitom velmi umně popisuje rozdíl mezi přiměřenou mírou (např. sexu) a nepřiměřenou. Jak umně směřuje myšlenky k sobě, starej se o sebe na prvním místě, přitom v harmonii se spoluprací.
Kniha je plná skvělých myšlenek, jejich stručný výčet by byl dost rozsáhlý a nedokonalý. Např. každý dočasný neúspěch má v sobě střípek úspěchu (Edison a tisíce pokusů se žárovkou). To, co jíme, má velký vliv na duševno, úspěch. Naše okolí, vztahy jakbysmet. Rozhodnost, ovládnutí sebe sama, poučení z nepřízně osudu, ovládání vlivů okolí, čas (utvrzování pozitivních myšlenkových zvyků, rozvíjení moudrosti), harmonie, obezřetnost (ne strach, promýšlení plánu před samotným jednáním).
Doporučuji.
Dílo napsáno v dobách minulých, přičemž obsah je dnes více než aktuální, až z toho jde mráz po zádech.
Určitě by se dala kniha napsat bez zbytečného hádání se ďábla s autorem. Film a kniha Tajemství z tohoto určitě hodně čerpala. Neuškodí si některé principy osvěžit a já jsem tam našla i pár nových. Přečíst by si tuto knihu měl každý, kdo usiluje o osobní růst.
Proc mit cil, ke kteremu smerujeme a zname svuj zamer?
Nebyt unasen negativnimi myslenky, ale jednat. Nic nepodleha stejnosti. Vse na svete se meni. Nebat se zmen.
Tak toto by si měl přečíst každý,kdo se v životě "plácá". Nezvykle nadčasová knížka,plná postřehů,které lze přenést do běžného života. Ale je třeba na sobě pracovat. Pojednání o tom,jak nás svírají strachy je asi nejaktuálnější- v dnešní covidové době.
Osobný rozhovor s diablom o osobnom rozvoji.
Čítal som v anglickom originále, čo je trošku náročnejšia staršia angličtina, aspoň som oprášil slovník a mozgové závity :)
Odporúčam
Nejprve jsem chtěla knihu odložit protože mě způsob, jak je kniha napsaná vytáčel ale po chvíli čtení jsem si zvykla a myšlenky a závěry které Hill sděluje čtenářům jsou na svoji dobu opravdu nadčasové a člověk se v nich několikrát najde. Kniha mi otevřela oči v určitých věcech.
První polovina knihy pro mne nebyla tolik poutavá. Druhou polovinu jsem přečetla během dvou odpolední a s chutí. Jsou v ní zajímavé myšlenky.
Autorovy další knížky
1990 | Myšlením k bohatství |
2011 | Jak přelstít ďábla - Tajemství svobody a úspěchu |
2016 | Myšlením k bohatství pro 21. století |
1996 | Pozitivním myšlením k úspěchu |
2017 | Síla pozitivního jednání |
Nejdebilnější "motivačka" kterou jsem kdy četla. Rozhovor s d'áblem, který autor vede v duchu: "Vaše veličenstvo, prosím, koukejte mi všechno vysvětlit. Ne, to by byl můj konec, prosím nechtějte to po mě. Ano dělejte! Dobře ,všechno vám to trpělivě vysvětlím.." :-) Koncepce knihy je neskutečně trapná. Plácání prázdné slámy, typické žvásty, které známe ze všech podobných knih. Na konci se autor dojemně diví, že jeho analýza neúspěšných lidí se s tou d'áblovou shoduje.. A lidé jsou knihou unešeni.. :-)) uf!