Jak se dělá galerie
Martin Vaněk , Rostislav Koryčánek , Ondřej Chrobák
Galerie jsou místa, která slouží k vystavování uměleckých děl. To ví přece každý. Jak ale galerie vznikaly a postupem času se proměňovaly? Jakým způsobem se zde díla prezentují, jak se o ně galerie starají a jak se připravuje výstava? Kdo všechno v galeriích pracuje? To vše se dozvíte v nové knize Jak se dělá galerie, která je věnována především všem dětem ve věku 8–12 let. Své si v ní najde každý, kdo se o umění zajímá a chtěl by nahlédnout „pod pokličku“ galerijního provozu. Autory textů knihy, bohatě ilustrované Davidem Böhmem, jsou Ondřej Chrobák, Rostislav Koryčánek a Martin Vaněk. Zveme vás do světa muzeí a galerií, kde je možné zažít nečekaná setkání a odkrývat poutavé příběhy. (Kosmas)... celý text
Přidat komentář
Skvělé ilustrace! Doporučuji především dětem, které zajímá umění nebo se jednou chtějí hlásit na umělecké školy. Moc pěkné zpracování.
Jak se dělá galerie je přesně o tom, co má obsaženo v názvu. Dozvídáme se co galerie ukrývají, kdo v nich pracuje, co všechno obnáší organizování výstavy, prostě a jednoduše - jak to v takové galerii chodí po všech směrech. Musím uznat, že velkou přidanou hodnotou jsou v tomto případě ilustrace, které jsou propracované do detailů.
Kniha je krásná, po grafické stránce rozhodně vydařená. Po faktické stránce se mi zpracování líbí, přibližuje základní terminologicky celkem hravě.
Někdy mi však text přišel kostrbatý, hůře pochopitelný. Pro příklad - záhadou pro mě byla formulace "Františkovo muzeum Brno, 1817. V naší republice si většinu prvenství připisuje Praha. Výjimkou není ani druhé nejstarší muzeum v českých zemích, založené císařem Františkem I." Zní to, jako by druhé muzeum vzniklo v Praze.