Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy

Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/544873/bmid_jak-se-kral-zeme-vil-naucil-nenavidet-pribehy.jpg 4 574 574

I srdce z kamene se dá zlomit. Ilustrovaný doplňkový díl série Krutý princ. Než se z něj stal krutý princ nebo podlý král, byl jen obyčejným vílím dítětem se srdcem z kamene. Odhalte nová tajemství Cardana, záhadného krále Země víl Elfhame! V pohádkově snivém vyprávění nahlédněte do různých období Cardanova života, která byla plná intrik, nebezpečí, zrady, humoru i dramatických událostí. Každou kapitolu navíc doprovázejí velkolepé celobarevné ilustrace Roviny Cai, které z titulu udělají chloubu každé knihovny.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 04.11.2024
Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Bude vydáno: , CooBoo

How The King Of Elfhame Learned To Hate Stories, 2020

Mikuše-Ivet
03.06.2021 5 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila a měla jsem proč. Kniha je jak přebalem, tak i samotný obal krásný. Kniha je po celý příběh krásně ilustrovaná, což z celého příběhu dělá o to víc nezapomenutelný. Je pravda, že kapitoly na sebe nenavazují, ale i tak to ničemu nevadilo. I když kniha svým vzhledem nezapadá úplně k sérii krutý princ, tak i tak stojí za přečtení. Já jsem prostě z knihy nadšená.

katasokolov
02.06.2021 5 z 5

Krásná doplňková novela k trilogii Krutého prince ❤️. Ano, nic nového jsme se skoro nedozvěděli, ale bylo to nostalgické zavzpomínání a Cardan byl prostě opět top strop!! Jinak povídky, které si vyměňovali s Aslog byly velkolepé a připomněly mi Mágovo chlupaté srdce z Bajek barda Bedleeho. No a ty ilustrace nemusím ani komentovat❤️.

Moltri
31.05.2021 4 z 5

Pěkně zpracovaná kniha jak obalem tak ilustracemi. Líbil se mi i skromný vývoj děje. Sérii jsem nečetl ale chtěl jsem aspoň nahlédnout do nového fantasy světa a musím uznat, že vypadá lákavě! Škoda jen té romantické linky, která alespoň z této ochutnávky působí velmi dětinsky.

Draimi
31.05.2021 3 z 5

Kniha je Nádherná. Ilustrace a provedení je nádherné. Kdo musí mít nutně všechny série kompletní (jako já) si jí rozhodně s nadšením koupi, ale...

Za me jsem se nedozvěděla nic extra nového o životě Cardana. Oproti třem dílům, kde si autorka nebrala servítky a k postavám nebyla milá ani laskavá, mi to přišlo dost rozněžnělé.

Je to opravdu jen knížka do série, ovšem v krásném provedeni pevné vazby a ilustrace.

Kasana
31.05.2021 4 z 5

Je to takové pěkné zpestření knihovny, které si jednou přečtete a pak si ji vystavíte.
Docela mile mě překvapilo, že ty povídky jsou dost tématické a hezky na sebe navazují, i když se to na první pohled nezdá. Docela ráda bych viděla Cardana, který vystupoval v druhém nebo třetím díle, ale i tak jsem za knihu ráda. Ilustrace jsou dle mého trochu moc ponuré, ale pak si říkám, zda to právě není účel.
Pokud jste fanoušek, tak je to nutnost mít. A pokud ne, najděte si kamaráda, který fanouškem je a půjčte si ji od něho, za dvě tři hoďky to máte v klidu přečtené.

AloneJane
30.05.2021 4 z 5

Kniha krásná jak přebalem tak obsahem. Doplňující k sérii, ale zase na druhou stranu nelze očekávat, vzhledem k rozsahu, velké množství momentů ze života krále. Trochu mě mrzí, že kniha neladí s hlavní trojicí knih a je oproti nim rozměrově větší, jako by k nim nepatřila. Za mě milé zpestření a krásné ilustrace.

Anett525
30.05.2021 5 z 5

Tuhle knížku by měl mít každý milovník Krutého prince. I když je to taková knížní jednohubka, dokáže pohladit po duši jak ilustracemi, tak tím co se skrývá uvnitř. Boží. ️

Pedruska01
28.05.2021 5 z 5

Už na první pohled krásná kniha. Na ten druhý, tedy nahlédnutím dovnitř se stala ještě krásnější. Tahle kniha disponuje velkým množstvím vážně nádherných ilustrací, které ten vyprávěný obsah nádherně doplňuje, a které tu knihu dělají ještě víc kouzelnější. Myslím, že se tohle spojení opravdu povedlo.
Jedná se o dodatkovou knihu, kterou v žádném případě čtenář nemůže považovat za nějaký plnohodnotný díl, to ani omylem. Je to pár kapitol, útržků z Cardanova života, od dětství po dospělost/součastnost, kam se v sérii Krutý princ dostal.
Některé útržky jako by na první pohled na sebe nenavazovaly, ale není tomu tak, dokonale to sedí do celku. Četlo se to samo, je to otázka chvíle - doslova, a to je samozřejmě velká škoda, vzhledem k té krásné knize. Mohlo to být samozřejmě delší, abychom v tom světě zůstali déle, abychom se toho dozvěděli o Cardanovi mnohem více. Upřímně bych to ocenila a mrzí mě, že tomu tak není, ale zase to chápu. Je to dodatek/vsuvka/zpříjemnění, a to co mám v rukou mi nakonec stačí. Lepší něco než nic.
Cardana mi bylo líto už v hlavní sérii a tady se to nezměnilo. Nezachovali se k němu hezky ani fér a dle toho z něho bylo to, co bylo. Dostal vlastně něco, co nechtěl, o co nestál. Nezasloužil si to, ale takový ten drůr víl nejspíš je. Každá kapitola se mi moc líbila, vždycky v sobě měla něco, co stálo za to. Hezké byly všechny, ale kdybych si měla nějaké vybrat, zvolila bych si asi ty, kde se vyprávěli příběhy + ta, kde Cardan vybouchnul.
Bylo to hezké, hrozně milé, líbilo se mi to a bavilo, slupla jsem to jak malinu. Dala bych si klidně přídavek, ale člověk nesmí být zas tak náročný. :D Tohle je krásná kniha, kterou mohu doporučit fanouškům série, úžasný doplněk, který člověk musí mít (ačkoliv mě trochu mrzí i formát knihy, který výškou neodpovídá sérii, kapku přečuhuje). Hodnotím plným počtem, tohle tenké dílo si to zaslouží z mnoha důvodů. :)