Mefistov klub

Mefistov klub
https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90007/mefistov-klub-90007.jpg 4 483 483

Je čas Vianoc, do ktorého rušivo zasiahne brutálna vražda mladej ženy. Kuriózne satanistické symboly na mieste činu a latinský nápis "Zhrešil som" tvoria rébus, aký bostonskí policajti nikdy dosiaľ neriešili. Netrvá dlho, kým súdna lekárka Maura Islesová a detektívka Jane Rizzoliová odhalia stopu vedúcu od obete ku kontroverznej psychiatričke Joyce O´Donnellovej, známej sympatiami k páchateľom najzávažnejších trestných činov, ktorá je členkou tajomného spoločenstva s názvom Mefistov klub. Členovia klubu sa snažia preniknúť do podstaty zla. Veria, že temné sily sa môžu zhmotniť do nášho fyzického sveta. Po objave ďalšej obete priamo na prahu Mefistovho klubu sa členovia spolku začínajú právom obávať aj o vlastné životy. Nie sú obe vraždy iba ďalším dôkazom zla, ktoré sa votrelo do nášho sveta z temnôt?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Ikar (SK)

The Mephisto Club, 2006

Heli20
19.05.2019 5 z 5

S každou další knížkou mne autorka baví čím dál víc.

Jiparis
18.04.2019 3 z 5

Asi to bylo tématem, že mě kniha moc nezaujala.

pingu1
06.03.2019 5 z 5

Chodí Satan mezi námi? Kdo ví .... Napínavá, mrazivá, brutální detektivka z pera mé oblíbené autorky.

petrzel
19.09.2018 5 z 5

Výborná kniha ,čte se to velmi dobře.

moudivlacek
24.08.2018 4 z 5

Trošku zvláštní děj, ale každopádně si tyto hrůzy docela dokážu představit i v reálném životě. Vždy se najde nějaký chorý mozek, který se vydává za potomka Satana, který je šílený vrah a maniak. A lidský strach pak dodá zbytek té atmosféry.
Každopádně je zajímavý vztah Daniela a Maury a jsem zvědavá, co bude dál. A co rodiče Jane?
A závěr - zlo tu vždy bude a proto boj s ním je věčný. Bohužel - stále to platí.

Bobina74
20.08.2018 5 z 5

Tak tohle by určitě šlo vždy a všude. Opět parádní jízda s dvěma sympaťandama. Ještě se mi nestalo, že bych se u této série nudila. Bonbónkem navrch bylo téma satanismu, které vždy nadchne.
P.s. Konečně se "kolárek" vyjádřil...;-)

Pája1965
11.08.2018 5 z 5

Parádní,jako pokaždé.

wlado
14.07.2018 4 z 5

Autorka má výborný "čtivý" štýl. Kniha ma bavila a autorka bude patriť k mojim obľúbeným.

Evule *
03.07.2018 5 z 5

Na Satana sice nevěřím, ale i tak byla kniha pro mě napínavá a já se nemohla dočkat rozuzlení...ale opravdu to vše skončilo ? :)

SilvieSisinka
18.04.2018 4 z 5

Opět jízda :-) Napínavé celé.Satanistické téma mě osobně nebaví,ale zde se to dobře četlo.

Olous1
07.03.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda. Na knihu jsem v knihovně narazila čistě náhodou a jsem velice milé překvapená. Od začátku velmi zajímavé až morbidní. Tato série detektiva Jane Rizzoliove a soudní lékařky Maury Islesove mě zaujala a určitě si do knihovny dojdu pro další díl.

kahuda01
05.02.2018 5 z 5

Super, čtivé a napínavé. Měl jsem obavy ze "satanistické" tématiky, ale byly úplně zbytečné.

harena
13.12.2017 5 z 5

Již šesté pokračování ze série s detektivem Jane Rizzoliovou a patoložkou Maurou Islesovou. Perfektní detektivka tentokrát se satanistickou tématikou, trocha historie a romantiky - pro mě naprostá spokojenost a už začínám číst další díl.

Danago
03.11.2017 3 z 5

Na to, že autorka napsala tak obsáhlou sérii je opravdu skvělé, že jsou knížky natolik odlišné. Je pravda, že mýty starověkého světa nejsou zrovna můj šálek kávy, ale jak autorka vysvětluje v doslovu, možná je nad čím se zamýšlet. Příběh je originální a staví na historických faktech. Knížka je opravdu hodně odlišná, takže je možné, že pro některé čtenáře bude trochu zklamáním, ale pro jiné zase naopak. Mě opravdu téma démonů a satanismu neslovuje, takže se zařadím mezi ty trochu zklamané čenáře.

ivoiro
15.10.2017 5 z 5

Nic jiného nelze dát než plný počet bodů. Napětí trvá až do posledních řádků knihy.

pejty
28.09.2017 2 z 5

Tak toto je první kniha od Tess, která mě trochu zklamala. Taky proto jsem jí asi četl tak dlouho. Příběh mě moc tentokrát nezaujal a to hlavně z důvodu tří dějových linek, které tentokrát neskutečně kouskovali celkový příběh. No a když už to konečně začalo být zajímavé, tak mě to pokazil závěr a odhalení padoucha. Bohužel to bylo takové klišé až jsem se musel u knížky zasmát.

ThePeace135
22.09.2017 5 z 5

Trochu jsem se obávala toho prostředí - spolek Mefisto honící zlo - a celkově vykreslování toho, že zlo skutečně existuje a má lidskou podobu. I přesto mě kniha velice bavila, naopak jsem musela ocenit to, že žádná z knih Tess Gerrisenové není stejná, snad jen kromě stejný postav. Ale pokaždé nás dovede zavést do zcela nového prostředí, vymyslet originální motiv a zároveň to ještě vystavět na historických faktech, takže se člověk ještě, chtě nechtě, něco přiučí. A musím uznat, že dočítat knihu, ve které vás neustále někdo přesvědčuje, že vrah není člověk, ale čisté zlo, o půlnoci v potemnělém domě není úplně příjemné. Za mě jako vždy u Tess 5*.

Peslik
12.09.2017 4 z 5

Za mě ano, kniha stojí za to si ji přečíst. Děj, který chytne, popis osob a soukromý život hlavních postav jen vítám. Sice neprožívám téma: ďábel, satan, démoni, ale asi to k této knize patřilo a mělo to tak být. Konec tak trochu hrr a najednou bylo po všem.
Dám malou pauzu a pak se opět k Tess vrátím.

klokan.1905
01.09.2017 4 z 5

Mefisto...
Již šesté pokračování série s policistkou Jane Rizzoliovou a patoložkou Maurou Islesovou... Zlo existuje a kráčí ulicemi Bostonu... A zlo si samozřejmě nachází i naše hlavní hrdinky, a to v podobě brutální vraždy mladé ženy, kdy se na místě činu objevuje i nápis Peccavi (Zhřešila jsem)... Přiznávám, že o satanismus jsem se nikdy nezajímal, ale celkem zajímavá zkušenost... Tess Gerritsen už mě v knize pomalu přesvědčila, že ďábel skutečně existuje... ;-) Závěr knihy byl opravdu výborný... ;-)
Určitě si i tento díl přečtěte, kdyby jste jej vynechali, tak by Vám uniklo hodně zajímavostí ze života obou našich hlavních hrdinek... Takže neváhejte a čtěte... Za mě 4,5*

muchomurka
26.06.2017 3 z 5

Já nevím. Bylo to napínavé, ale jaksi zdlouhavé a rozplizlé. A konec - dobře, bylo rozuzlení, ale mám, nejen z konce, pocit, že tomu chybí hranice. Veliké množství nakousnutých věcí, událostí, vztahů a nic pořádně nedořešené. Nemuselo by to být vše, jen prostě něco uzavřít. Mám pocit, jako bych byla o něco ochuzena. Uvidím, co další díl, i přesto se na něj těším.