Jasnovidcem proti své vůli
Henry Jaeger
V humorné nadsázce podaný příběh listonoše, kterého jeho jasnovidecké schopnosti přivádějí do nebezpečných i absurdních situací. Humor, ironie a výborné pozorovací i vypravěčské schopnosti spisovatele.
Literatura světová Humor Romány
Vydáno: 1985 , Mladá frontaOriginální název:
Hellseher wider willen, 1977
více info...
Přidat komentář
Milá, čtivá knížka, u které nemusíte moc přemýšlet. Nejedná se o žádnou velkou fantazii, autor se drží s otázkou nadpřirozena dost při zemi. Trochu mě zklamal konec, ale i tak bych knihu doporučila, opravdu nad ní uteče čas a ani nevíte jak.
Letní oddychovka na 1-2 odpoledne, děj odsejpá a netřeba přemýšlet nebo si pamatovat desítky postav.
Už jen samotné přečtení jména Karel Zeisig mi navodilo nenáviděný seriál Doktor z hor. A tak nějak jsem tušila, že v tomhle "prostém" duchu bude ubíhat celý děj. Postrádala jsem souvětí, nebo jen věty, které chytře aspoň vypadaly a to vtipné jsem tam jaksi nenašla. Nápad, udělat kohosi obyčejného jasnovidcem nebyl špatný, ale v Jaegerovém podání se mi ani trochu nelíbil. Nebyly mi sympatické postavy, dokonce ani ten pes ne. A to už je co říct!
Četla jsem strašně dlouho, ačkoliv je to útlá knížečka, ale nějak mi nešlo se moc začíst. Takový zvláštní příběh. Za sebe musím říct, že mě kniha nijak zvlášť nenadchla.
Docela obyčejný pošťák, spokojeně si žijící se svou ženou, dvěma dospělými dětmi a jezevčíkem, náhodou zjistí, že je jasnovidec. Plachému muži se okamžitě změní život...Shovívavě humorný, štiplavě ironický příběh.
Přečteno za dva dny. Kniha mi byla od samého začátku milá svým nevtíravým minimalismem, svou prostotou, resp. prostotou hlavní postavy. Nicméně až ke konci knihy jsem se rozhodl pro plné hodnocení, to když mi teprve docvakla hrdinova skromná a "prachobyčejná" nezdolnost.