Jednoduše: Umělá inteligence
kolektiv autorů
Proniknutí do tajů umělé inteligence nebylo nikdy snazší! Pokud se chcete začít orientovat v tomto stále populárnějším tématu, nebo si jen ucelit dosavadní znalosti, s touto příručkou to půjde jednoduše. Kniha kombinuje výraznou infografiku se snadno srozumitelným textem a přináší ucelený úvod do problematiky těm, kteří mají málo času, ale lační po vědomostech. Kapitoly rozebírají širokou škálu témat od výpočetní techniky a matematiky po politiku a filozofii, vysvětlují, jak umělá inteligence funguje, jak dramaticky změnila způsob, jakým žijeme, a jak by se mohla v budoucnu vyvíjet. Kniha vysvětluje srozumitelně klíčové informace, nastiňuje základní stavební kameny a historické technologické milníky, věnuje se četným etickým debatám a rozebírá rostoucí vliv umělé inteligence na kulturu a společnost. Kapitoly pokrývají širokou škálu oblastí v rámci AI – od výpočetní techniky a matematiky po politiku a filozofii – demystifikují, co je umělá inteligence a jak funguje, jak dramaticky změnila způsob, jakým žijeme, a jak by se mohla v budoucnu vyvíjet.... celý text
Literatura naučná PC literatura Technika a elektro
Vydáno: 2023 , Universum (ČR)Originální název:
Simply Artificial Intelligence, 2023
více info...
Přidat komentář
Pěkně ilustrovaná a velmi jednoduchým jazykem napsaná knížka. Tématem se zaobírá velmi široce, řekla bych tak na úrovni prvních encyklopedií. Začíná od vzniku počítačů, nastiňuje algoritmy a končí využitím a filozofický pohledy na umělou inteligenci. Jde opravdu jen o přehled, i když pěkně zpracovaný. Kdo by se chtěl naučit něco praktického, musí hledat jinde.
Stručně, ale jasně napsané od historie přes současnost až do budoucnosti.
Kdo, chce základy o AI, kniha pro něj. Splňovala by i ČV 2024/7, ale přečtenou jsem jí měla za odpoledne, tak to odkládat nebudu.
Tahle příručka doslova a do písmene splňuje to, co deklaruje názvem série (JEDNODUŠE) a že informace podané prostřednictvím stránek jsou skutečně velice přehledně zpracované a vcelku srozumitelné. A nic na tom nemění fakt, že já osobně si stále nedovedu představit, že bych sama cokoliv naprogramovala, o výstavbě umělé neuronové sítě nemluvě. Nicméně jsem poprvé v životě dostala chuť více proniknout do systému jedniček a nul a dokonce mám pocit, že jsem pobrala i principy seskupování dat, strojového učení a toho, jak se vlastně „EjÁj“ učí myslet.