Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem Valentou

Jízda v levém pruhu - rozhovor s Jožinem Valentou
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421787/bmid_jizda-v-levem-pruhu-rozhovor-s-jozi-O25-421787.png 4 90 90

Svůj první knižní rozhovor poskytl Marek Vácha svému příteli, bývalému studentu a vedoucímu táborů pro mládež Jožinu Valentovi. Vácha v něm vydává svědectví o své cestě k Bohu a ke kněžství, o radostech i bolestech kněžského života, hovoří o svých zkušenostech učitele a cestovatele, o tématech duchovních i společenských, a to vše v atmosféře rozhovoru dvou přátel, která se při jednotlivých setkáních příliš nelišila od momentu, kdy vzešel nápad knihu rozhovorů vydat – když spolu oba autoři v jedné únorové noci 2018 seděli u ohně kdesi v argentinských horách.... celý text

Mánička178
29.03.2020 4 z 5

Pokud se chcete dovědět více o Marku Váchovi jako o člověku, o jeho životě a formování, pak vemte do ruky tuto knihu. Líbí se mi i forma zpracování, protože nejde o klasickou biografii ve formě "narodil se tehdy a tehdy tam a tam do rodiny toho a toho", kterou by napsal kdo ví kdo. Jde o "biografii" formou rozhovoru, takže se o Orkovi dozvídáte přímo od něho samého :) A jako vždy se toho nebojí ;-)

kessey
16.02.2020 5 z 5

Pohlazení po duši, to musíte prostě přečíst :-)

Matematicka
14.02.2020 5 z 5

Od Marka Váchy už jsem četla hodně knih, takže už jsem věděla, „s kým mám tu čest“. Přesto o jeho dětství, mládí a celkově o jeho soukromí jsem toho moc nevěděla. Zaujalo mě několik věcí: Jednak, že jsou události, o kterých dokáže taktně pomlčet (aniž by zakrýval, že se staly). Jednak mě zaujaly tábory, které už tolik let organizuje. To je taky zvláštní fenomén. Tentokrát to víc než o jeho názorech na různé otázky a problémy (i když ty jsou taky zajímavé) bylo o Marku Váchovi jako o člověku – a bylo to pro mě příjemné setkání. Kéž bychom takových kněží, které je radost následovat, měli více...

lidunka1
02.01.2020 5 z 5

Na Markovi je nejhezčí, že je pravdivý. Ataky se ukazuje, jak velký vliv má dětství a formace v období dospívání. Jen mě mrzelo, že kniha nebyla delší. A aby na ni nepadal prach na poličce, hned putovala k další čtenářce.

Aquarius586
18.11.2019 4 z 5

Rozhovor, který je z 80% životním příběhem Marka Váchy - taková biografie a zbytek jsou otázky a odpovědi ohledně víry. Ne že by jeho život nebyl zajímavý, naopak, ale stejně je škoda, že ten poměr není obrácený, protože v knize položené teologické otázky i Váchovy odpovědi jsou často dost třaskavé - pro konzervativce asi leckdy na hraně, vážné a hlavně naprosto aktuální a podněcují k dlouhému přemýšlení.
Píšu "škoda" i proto, že Vácha je jeden z mála moderních českých "duchovních průvodců", který se vyjadřuje jasně, srozumitelně, prostě, nebojí se říct "nevím" nebo "jo, to mě štve" a tak si víc cením každého jeho textu k víře než jakýchkoliv jiných.
Díky Bohu za něj :-)