Jméno ďábla

Jméno ďábla
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542541/bmid_jmeno-dabla.jpg 4 168 168

Jessica Blackwood série

„Když v podhůří Appalačských hor zmizí za záhadných okolností církevní sbor, dávají bizarní stopy krveprolití tušit, že tuto tragédii má na svědomí snad sám ďábel. FBI má ovšem eso v rukávu – agentku Jessicu Blackwoodovou, bývalou nadanou kouzelnici z proslulé dynastie iluzionistů, která přednedávnem vyřešila případ tajemného Čaroděje a která díky svému nadání i zkušenostem dokáže rozpoznat, když věci nejsou takové, jaké se zdají být. Jessica je přesvědčená, že klíčem k záhadě je stará magnetofonová kazeta, a rozplétáním událostí, jež jsou na nahrávce zachycené, odhalí něco hodně znepokojivého – čin s dalekosáhlými důsledky. Mladá agentka se pouští po stopách zla, vedoucích ze Západní Virginie do Mexika, Miami, a dokonce až do posvátných síní Vatikánu, aby zastavila chladnokrevného vraha, posedlého smrtelným hříchem…“... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Name of The Devil, 2015

markej
17.10.2023 4 z 5

Jméno ďábla je druhý díl série s agentkou FBI Jessicou Blackwoodovou.

První díl Vrah andělů si mě naprosto získal, proto jsem se na autorovu novinku nesmírně těšila.

No, a úplně to nedopadlo.

Ten příběh je tak spletitý, nepravděpodobný, přitažený za vlasy, s nečekaně rychlým koncem, že jsem si kolikrát říkala „to snad ne, to je skoro jako nějaký nepovedený James Bond“.

V prvním díle mě hodně bavila osobní linka týkající se Jessičina života. Dívka vyrůstala jen s tátou, strýcem a dědou, kteří se živili gigantickými iluzionistickými a kouzelnickými představeními, a Jessica tedy z jejich branže leccos pochytila a díky tomu dokázala odhalovat skryté a různě zaranžované aspekty vyšetřování, to mě fascinovalo. Jenže v tomto díle bylo z Jessičina života odkryto daleko méně, což mě nemálo rozladilo.

Nadšená tedy příliš nejsem, ale další díl si asi stejně nenechám ujít, protože Jessica jako postava mě zkrátka ohromně baví.

Hodnocení: 3,5* z 5*

Ticiana
15.10.2023 4 z 5

Andrew Mayne a jeho hlavní vyšetřovatele, kteří jsou úplně jiní, než byva zvykem. Jessica je supr, pribeh plynul. Damian je hodně mysticka postava. Krátké kapitoly a hodně akce. Musim ale říct, ze tam zůstali některé veci nedoresene. Uvidime, co bude dal.

Iva095
14.10.2023 5 z 5

Další díl z Jessicou a další skvělí příběh.
Kdo mě víc a víc zajímá je tajemný Damien.
Možná ten konec na můj v kus byl moc uspěchaný, ale to je jediný mínus.
Jinak jako vždy čtivý, napínavý příběh a skvělá hlavní hrdinka.
Já jsem maximálně spokojená.

Sančez
13.10.2023 5 z 5

Já tuhle sérii naprosto miluji. Jessica je úžasná a celý ten příběh mne naprosto pohltil. Miluji to napětí, ty akční scény a že je to nereálné? To je na tom právě super, protože realita je v poslední době krutějšī. Už se těším na další díl.