V podezření

V podezření https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277941/mid_v-podezreni-QRR-277941.jpg 4 419 419

Joseph O'Loughlin série

Zdá se, že se Josephu O’Loughlinovi, špičkovému klinickému psychologovi, v životě daří – má nádhernou ženu, milující dceru a úspěchy v zaměstnání. Stačí však málo a jeho dokonalý život se stane noční můrou. Vše začne ve chvíli, kdy je přizván k vyšetřování smrti neznámé mladé ženy a zároveň musí řešit složitou situaci se svým problémovým pacientem. Pronásledován obrazy rozbodaného dívčího těla se vydává na cestu, jež vede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli. Aby dokázal zastavit vraha a zachránit svou rodinu, je nucen riskovat vše…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Suspect , 2003

ZuK1
03.10.2019 4 z 5

V knížce je poměrně dost psychologie, ale nečte se špatně. Určitě se pustím i do dalších dílů série.

mi-380
30.09.2019 4 z 5

Joe si to tedy pořádně zavařil. Na tyhle bezvýchodné situace je autor odborník, jako by ho učil sám mistr J. H. Chase. Zápletka je dobře promyšlená, důkladně zapletená a náležitě překombinovaná, hlavní hrdina se svou vadou dostatečně originální, napětí s přibývajícími stránkami utěšeně stoupá, takže téměř souhlasím s dosavadním průměrem 217 hodnotících, který je 85 %. Přidávám poctivých čtyřhvězdičkových 80 %.

Maximální rychlost tohohle Land Roveru je šedesátka. A má tendenci stáčet se ke středu silnice. Vypadá spíš jako muzeální kousek než jako funkční auto. Lidé troubí, když mě předjíždějí, protože si myslí, že je to nějaká charitativní akce. Je to nejdokonalejší únikový dopravní prostředek všech dob, protože by nikdo nečekal, že hledaný člověk bude prchat tak pomalu.

janina66
23.08.2019 5 z 5

Skvělá detektivka. Měla spád a výborně se četla.

happy-smile
16.07.2019 4 z 5

Začátek knihy mě velmi zaujal autorovým stylem psaní. Trefné, k věci, vtipné. Potom se více začneme zaměřovat na postavu psychologa a brodit se v psychologických rozborech, a tady to podle mě začalo ztrácet dech. Knize by neuškodilo, kdyby byla kratší. Za mě se trochu moc zabývala psychologií a zase málo vyšetřováním, které by mělo spád. I tak mě ale kniha zaujala a zkusím další díl, autorův styl má potenciál.

matasovas
06.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, doporučuji, moc dobře se čte.

Aymira
04.07.2019 4 z 5

Ze začátku se to sice dobře četlo, ale zdálo se, že to bude spíše jen spousta psychologických řečí - vyprávěno ich formou hlavní postavou, kterou je psycholog. Zavražděná žena, jeden pomatený pacient... následně děj nabral obrátek a z hlavní postavy se stává štvaná zvěř. Hroutí se jeho dokonalý život včetně dokonalé manželky, dokonalé dcerky a dokonalého domu. Sám musí dokázat svoji nevinu a vydat se hledat skutečného vraha. Je to sice stokrát omletý příběh, ale tady to naštěstí působilo. Děj sebou přinesl pár nečekaných zvratů a závěrečnou akci. Kniha jako taková určitě nezklamala.

JAG
02.07.2019 4 z 5

Určitě dobrá detektivka, kterou mohu doporučit. Děj není strhující od začátku do konce, první půlka je spíš o životě hlavní postavy - psychologa Josepha, přesto styl vyprávění vás nutí číst a nenudí.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Hodně zajímavá kniha, četla jsem ji asi před dvěma roky, ale stále si ji dokonale pamatuji. Těch skoro pět set stránek uběhlo jako voda, a i když to není jedna z knih, od kterých nemůžete pro samé napětí odejít a čtete ji do brzkého rána, čas strávený s ní jsem si užila a přečetla jsem ji relativně rychle. Hlavní postava, psycholog Joseph, je postavena před zapeklitý úkol, těžší, než by si dovedl představit. Autor si pro něj připravil nelehkou situaci, jež dovedl k dokonalosti a my si tak můžeme užívat gradující, napínavý příběh s překvapivým koncem.

Greenfingers
19.03.2019 5 z 5

Kniha se dobře četla a hlavní hrdina byl nanejvýš sympatický. Zápletka zajímavá,děj postupně gradující. Myslím,že si postupně přečtu i další autorovy knihy (tahle byla první).

JustWomen
21.02.2019 5 z 5

Skvělý styl psaní, po úžasné knize Řekni lituji začínám číst všechny knihy tohoto autora od začátku. Reálné propracované postavy včele s psychologem postiženým Parkinsonovou chorobou, jehož nevěru krásné manželce musíte tolerovat. Líbil se mi i konec, ano, mám nového oblíbeného autora.

Klaaarka
18.02.2019 3 z 5

Kniha se prijemne čte,ale nebyla z těch,které bych "nedokázala"odlozit.

ladyka
10.02.2019 4 z 5

Díky mým oblíbeným čtenářkám na DK jsem objevila tohoto autora a pustila se čtení série. Hrdina je vskutku svůj, bavila mě jeho sebereflexe s nádechem sarkasmu a sebeironie a oceňuji nehutně tištěné stránky, čtení tak odsýpá. Určitě se pustím do dalších dílů, jen doufám, že nebudou místy tak rozvláčné a "ukecané" a přidají celkově tempu. To mi trochu, jako některým jiným čtenářům, vadilo. Takže tentokrát za 4* a příště snad už za 5 :)

Mandlevest
03.02.2019 5 z 5

Tak jsem v noci ,pro mě, dočetla knižní objev roku.. Půjčila jsem si knihu na základě nadšeného hodnocení mých oblíbených uživatelek a jsem absolutně nadšená. Připomíná mi to mix Keplera a Cobena v jejich nejlepší formě. Ale tohle je ještě o fous lepší a uvěřitelnější. Detektivka, u které musíte přemýšlet a i tak se čte výborně. No, prostě jsem z této detektivky nadšená a ještě víc jsem nadšená z toho, kolik knih mě s tímto sympatickým psychologem, který je skvěle vykreslen i se svými chybami a životními přešlapy, přesto tak lidský a uvěřitelný, čeká. Jen nechápu, proč mistr Robotham nemá na obalu knihy stříbrnou placku. Promiň Eriko a spol.:-)

perpe2a
30.12.2018 5 z 5

Naprosto skvěle napsaný příběh. Zezačátku je rozjezd pomalejší, ale po pár stránkách si vás kniha zadrápne a nepustí až do úplného konce. Nechybí zvraty v ději a při čtení jsem si říkala, ano, vždycky se může stát něco, co váš život převrátí naruby. Nechtěla bych být v roli hlavního hrdiny, ale obdivuji odvahu a vůli nevzdat se. Super kniha, doporučuji moc k přečtení tomu, kdo má rád trochu životního drama.

Babo
24.11.2018 3 z 5

Už jsem několikrát psala,že nejsem nějaký fanda detektivek a za rok přečtu tak jednu dvě. Ani tato nijak nevybočuje z průměru . Čte se dobře , jinak bych ji nedočetla ,ale jak říkám průměr .
Teď si zase dám chvíli pohov od pátrání po vrazích a jiných zločincích .

allyce
20.11.2018 4 z 5

V podezření je víc jak dobrá kniha, ale podle mého názoru je kniha Řekni lituji best od Robothama.

broskev28
11.10.2018 4 z 5

Řekni lituji, kterou jsem četla jako první, byla určitě lepší. To ale nic nemění na mém tvrzení, že si hodlám přečíst všechny u nás vydané knihy tohoto autora.
I tahle totiž byla čtivá a zajímavá - popis fungování sociálního systému ve Velké Británii, jak složité je prokázat zneužívání mladistvých. Když stát zakročí, může způsobit nenapravitelné škody, stejně jako když nezakročí; jak se má kurátor, sociální preventista, právník a posléze soudce dobrat pravdy na základě zcela odlišných informací od obou rodičů?
Detektivní příběh v kombinaci s dětstvím hlavního hrdiny. Problém s diktátorským otcem, který synovi naplánuje život i kariéru. Až v momentě, kdy Joseph opravdu potřebuje každou pomoc a nemůže si vybírat, od koho ji přijme, zjistí překvapivé věci o své rodině.
Takže určitě doporučuju, tohle rozhodně není nuda ani ztráta času.

Zlatinka.Emilly
22.09.2018 5 z 5

První knihu od Robothama, kterou jsem přečetla, byla "Řekni lituji". Moc se mi líbila a proto jsem si koupila i další od tohoto spisovatele. Z této knížky jsem byla první polovinu nešťastná. Táhlý příběh a stále jen dokola omílající se situace. Teprve konec první části nastínil to správné dobrodružství. Napětí a adrenalin se najednou vylil z příběhu a rozuzlení, jak jinak, se objevilo teprve v závěru posledních stránek. O tom, jestli je profesor vinen či ne, jsem si byla jistá od prvního podezření, protože jsem přece už jednu knihu četla :)

JaKa1974
13.08.2018 5 z 5

Velmi napínavý krimiromán. Je to druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a určitě si přečtu i další. Kniha je opravdu čtivá.

kap66
25.07.2018 4 z 5

"Rozbil jsem nějaké zrcadlo? Prošel jsem někde pod žebříkem?"
Psycholog místo "pravého" vyšetřovatele, zatažený osobně do zločinu, to mě lákalo (zvláště když jsem byla v tomto směru zklamaná podobně pojatým hrdinou ve Svědkyni J. Kellermana). Oproti zmíněnému JK píše tento autor mnohem živěji a svěžeji. S vypravěčem jsem sympatizovala, přestože jsem cítila rozpor: na jedné straně je schopen bystrého a přesného úsudku o činech a pohnutkách jiných lidí, na druhé straně své vlastní jednání nevyhodnotí; také mi přišel trochu nevyzrálý ve vztahu k rodičům (ve svém středním věku hyperkritický?).
Byl to ale první díl a já vyčítám jen drobnosti. Celkově vzato je to čtivá a napínavá detektivka.