Jožko Mrkvička Spáč

Jožko Mrkvička Spáč
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277462/mid_jozko-mrkvicka-spac-HrV-277462.jpg 5 6 6

Milí čitatelia, túto knižku napísal naozaj Jožko Mrkvička spáč. Keď nám ju poslal do redakcie,všetci sme sa na nej zabávali. Ale potom nastali rozpaky: čo s tým? Niektorí vraveli: Vydať nech sa aj deti zabavia. Ale druhí boli proti: Ani myslieť, veď by si žiaci ešte väčšmi pokazili písmo aj pravopis! (Tí, čo boli proti, majú všetci školopovinné deti, prvákov, druhákov, tretiakov, štvrtákov...) Nakoniec sme sa dohodli takto: niektoré Jožkove články prepíšeme do správneho pravopisu, v niektorých označíme chyby červeným, a niektoré necháme tak, aby ste sa aj Vy čitatelia mohli pocvičiť v hľadaní chýb. Okrem toho sme do knižky zaradili aj niekoľko listov, ktoré prišli Jožkovi domov alebo nám do redakcie.... celý text

haki34
18.11.2016 5 z 5

Povinna literatura !!!

scareface
20.06.2013 5 z 5

"V našej rodine sme štyria: ja, mvoj otec, Dunaj a Frída. Otec je veľmy dvoležití. Volá sa ako ja, ale račej je keď ho volajú pán majstr. Lebo on je obuvnýk. Robí v druzstevnej ďielni spolu s ujom Fundákom: oni dvaja.
Dunaj je ako mvoj brat ale je to pes. On má skvelí psí život: jedáva to čo ja, behať vje lepšie ako ja a keť dačo viparatí, vyharešia mňa. A do školi nemusí chodiť, ani vibrané slová sa učiť. Dujan má vlasne celí rok prázniny.
Frída je ako moja sestra ale je to koza."