Kapitolky o vojenskom umení

Kapitolky o vojenskom umení
https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 711 711

SuperFrankie
24.07.2014 4 z 5

Znám-li nepřítele a znám-li sebe sama, zvítězím, ni pohroma jediná mi hrozit nemůže. Znám-li síly Nebes a Země, vítězství mé bude úplné.

O Mistru Sunovi se vypráví anekdota, jak král chtěl vyzkoušet jeho nauku na ženách a dal mu dva oddíly žen ze svého harému, pod vedením dvou nejoblíbenějších milostnic. Sun je poučil o základních cvicích, ale na jeho rozkazy odpovídaly ženy jen smíchem. Tu Mistr Sun poručil stít hlavy oběma milostnicím. Král se za ně přimlouval, ale marně. Potom už ženy cvičily bez chyby, a tak se král přesvědčil o správnosti jeho metody. Ustanoval Mistra Suna vojevůdcem a ten na západe rozdrtil mocný stát C'u (na středním Jang-czď) a na severu zastrašil Č'ia Čin.

Pes Filipes
03.04.2014 5 z 5

Bomba knížka. Nedá se číst na zátah, ale musi se číst s pauzičkama. A pokuď možno několikrát.
"Vítězné vojsko vítězí před bojem.
Poražená vojsko hledá vítězství v boji."

Eigis
24.02.2014 5 z 5

Filozofie války ve třinácti lekcích. Nejde příliš do hloubku soustředí se na to podstatné a neodvádí od toho pozornost. Proto je tak nadčasová. Stačí například do role nepřátelské armády dosadit konkurenční firmu, důstojníky nahradit manažery a do jednotlivých typů krajin promítnout různá tržní prostředí.

helmiczka
29.01.2014 5 z 5

Táto kniha je krásne napísaná
a dala by sa nazvať aj Umením efektivity.
Toľko teda o tejto knihe!

kindlic
27.06.2013 5 z 5

"Chceš-li, aby nepřítel sám o své vůli přišel k tobě, nabídni mu snadný zisk. Chceš-li zabránit nepříteli, aby k tobě přišel, ukaž mu nebezpečí, do jakého by se vydal."

Targa Dall
09.04.2013 5 z 5

Velká spousta věcí se dá aplikovat i v běžném životě. Japonští vysocí manažeři tuto knihu používají jako studijní text. Bravurně napsána, jasný, čistý, logický obsah.

Četl jsem ji už 2x a chystám se znovu :)

Tenere
04.03.2013 4 z 5

Tak tohle jsem louskal dlouho. Ideální by bylo přečíst ji vícekrát pro zapamatování a lepší uvědomění. Všechny informace z knihy jsou ale naprosto logické a některé by se daly i částečně aplikovat v běžném životě.

kalache
28.08.2012 4 z 5

Jak snadné je zvítězit.....

murlisek
20.05.2012 5 z 5

Co více říci ke knize, která představuje již celá tisíciletí absolutní pravdu, než-li to, že se jedná o opravdový skvost světové literatury.
Pět hvězdiček je v tomto případě povinností.

Kat123
28.12.2011 5 z 5

Tuhle knihu doporučuji přečíst vícekrát nebo ji "trávit" po malých kouscích :) Hezká kniha a pravdivá...

vic11
27.08.2011 5 z 5

Troufám si říci že některé myšlenky obsažené v této knize (respektive několika knihách) nejsou jen poučkami o válce, lze je aplikovat i v jiných oborech. Jejich hodnota pro válečné účely je značná, samozřejmě že O válce je současná bible všech důstojníků. Jsem přesvědčen že toto dílo je jen o pár stupínků níže