Karanténa

Karanténa
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444860/bmid_karantena-aQb-444860.jpeg 3 653 653

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Lockdown, 2020

ADE138
30.06.2020 4 z 5

Je znát, že kniha vznikla před lety a nějakou dobu ležela v šuplíku. Některé motivy použil May i v jiných knihách. Ale příběh se dobře četl, byl napínavý a měl spád. Tohle May umí

Dela111
23.06.2020 4 z 5

Z celé knihy je nejlepší rozuzlení, je tak reálné až z toho mrazí...
Kdo podle názvu očekává nějakou úžasnou jízdu s dějem jen kolem viru, karantény a chování lidí v uzavřeném Londýně, bude zklamaný. Zpočátku se dokonce zdá, že nákaza smrtícím virem tu tvoří nedůležité pozadí, ale není to tak.
Kniha má atmosféru odpovídající námětu - pochmurnou a beznadějnou. K jejímu vytvoření pomáhá popis prázdných a zdemolovaných ulic, vyrabovaných obchodů a vyhořelých vraků aut. K tomu hlavní hrdina zažívá těžkou osobní krizi, o to víc se soustředí na vyšetřování zločinu, jehož obětí je dítě.
Děj jde vpřed vyrovnaným tempem, celou dobu udržel moji pozornost. V závěru graduje napětí a konec je strhující. Rozuzlení se přesně hodí k současnému dění. Mimo určité nereálnosti při jedné akční scéně v závěru jsem spokojená.

iveta3689
20.06.2020 4 z 5

Zase výborná kniha, autor prostě umí. Ještě před půl rokem by to bylo sci-fi, ale po současných zkušenostech je to neuvěřitelně věrné. Příběh je napsaný čtivě, kapitoly ubíhají a nutí číst dál. Osobní příběhy postav jsou popsané jen ve střípcích, aby dokreslily charakter ale neobtěžovaly nadbytečnými detaily. Měla jsem problém jen se scénou s vyhořelým autem a tím, co následovalo s Pinkiem. Tam už to bylo přitažené za vlasy. Konec byl trochu uspěchaný, ale celkově mě kniha bavila.

ZuzkaH.
17.06.2020 2 z 5

Anotace knihy mne zaujala, námět je podle mne zajímavý, ale zpracování se mi moc nelíbilo, obsah absolutně nezaujal.