Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481011/bmid_kastanek-ZoV-481011.jpg 4 1985 1985

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden, 2018

Dáma s hrnstjm
13.01.2020 4 z 5

Pěkně rozehraný příběh s důstojným průběhem a zajímavou kritikou sociálního systému v Dánsku. Nebyly mi sympatické obě postavy vyšetřovatelů, především proto, že příliš nevybočovaly ze současného detektivkového klišé (chlapík se svými "démony" + ženská IT profík). Nepochopila jsem neustálé přeskakování mezi přítomným a minulým časem, těžko říct, jestli šlo o nápad překladatelky nebo snahu autora o větší napětí. Krátké kapitoly byly na čtení skvělé. Závěrečná akční scéna supermanovská, absolutně si ji nedokážu v reálu představit, ale to už je pomalu taky jedno z častých klišé. Hodnotím 3,5 * a zaokrouhluji nahoru, i přes vypsané výtky mě kniha bavila.

Peťka913
12.01.2020 5 z 5

Výborná kniha plná napětí, od které je opravdu těžké se odtrhnout. Nemůžu nic jiného než doporučit. :)

whiolet
08.01.2020 5 z 5

Tak tohle mě hodně bavilo! Obal knihy teda nic moc, ale obsah je skvělej.
Napínavá severská detektivka, která vás nudit nebude, ideální do lednového počasí.

TerezzL
07.01.2020 4 z 5

Napínavý a mrazivý príbeh.

Lienilda
05.01.2020 4 z 5

Kaštánek dočten a je to tedy nářez, částečně mi připomněl Sněhuláka od Nesba. Vlastně i ten název je podobný... Kaštánek a Sněhulák normálně značí nevinné dětské aktivity... ne však tady. Oba dva hlavní vyšetřovatele jsem si oblíbila a jsem zvědavá, jestli se dočkáme pokračování. Co mě při čtení rušilo bylo časté přeskakování z minulého času do přítomného, nějak mi to tam nesedělo. Krátké kapitoly, ty mi naopak sedly. Hlavniho padoucha jsem si v průběhu knihy tipla, ale pak to stejne několikrát přehodnotila :) Co mě štve, že nevím co přesně pani ministryně řekla v minulosti rodičům o dvojčatech. Nemám ráda nezodpovězené otázky, když všechno ostatní autor objasnil.

veronna
05.01.2020 4 z 5

Prvních 120 stran jsem moc nadšená nebyla, potom nastal obrat a děj se konečně začal pořádně rozvíjet. Od posledních 150 stran jsem se nemohla odtrhnout. Skvělé zpracování a námět.

Kiris145
05.01.2020 5 z 5

Výborně vystavěný příběh, musela jsem číst pořád dál a dál. Na vraha jsem měla tip už asi v půlce, ale autor mě v dalším pokračování zmátl a začala jsem podezřívat někoho jiného.
Chválím i charakter detektivů, hlavně Marka Hesse.
Knihu vřele doporučuji.

Mandlevest
05.01.2020 5 z 5

Absolutní nadšení a všem, kteří mají rádi (nejen) severskou krimi, vřele doporučuji! Výborně vystavěná detektivka, která má neuvěřitelný spád, skvěle popsaný, logicky vystavěný průběh vyšetřování, opravdu výborně se doplňující vyšetřovatelskou dvojici Naiu a Marka .Zejména Mark Hess, připomínající mi kombinaci Harryho Hola a inspektora Colomba, nemá chybu. Spisovatel se podílel na filmové podobě Sněhuláka (neviděla jsem) a TV seriálu Zločin (taktéž jsem neviděla). Za mě ale prosím, pane Sveistrupe, nejvíce času věnujte psaní, protože to Vám jde náramně. Kdo překousne několik stránek s docela brutálně popsanými vraždami, bude odměněn. Za mě jedna z nejlepších, ne-li nejlepší, krimi, které jsem v poslední době četla.

eva4269
05.01.2020 5 z 5

Musím říct, že kniha Kaštánek mě překvapila a nenechala mě do tří do rána spát. Je to první kniha, která mě donutila napsat svůj první komentář.
Kniha má pomalejší rozjezd. Chvílema jsem se ztrácela a nevnímala, co čtu. Prvních sto stran mi tedy zabralo celý den. Ale na doporučení jiných čtenářů jsem vytrvala a to se mi skutečně vyplatilo. Jako milovnici thrilerů a krimi je tato kniha na vrcholných příčkách mých best off. Spisovatel má nejen skvělý námět a zápletku, ale i celé zpracování. Kapitoly mají spád a téměř na konci každé mi skryl odpovědi na které jsem musela čekat někdy i více kapitol, což mě nutilo otáčet stránky nadsvětelnou rychlostí a zbylých 350 stran jsem chtě nechtě dočetla na jeden nádech. V závěru knihy jsem se víckrát neubránila slzám a to z pocitu soucitu i úlevy a štěstí. Toho večera jsem odmítla i psa vypustit na zahradu, protože jsem ve stínech hledala nebezpečí. Kniha mě pohltila a byla mi inspirací. Musím dodat, že podobně perfektní knihu bych sama jednou ráda napsala. Děkuju za zážitek.

Kubikula4
04.01.2020 5 z 5

Knihu jsem měla přečtenou za tři večery, vývoj pátrání byl dechberoucí, v knize nejsou žádné nudné pasáže, určitě stojí za přečtení.

mandari
03.01.2020 5 z 5

Tak toto byla jízda. Napínavý příběh se spoustou zvratů. Doporučuji přečíst ;)

oskli
02.01.2020 5 z 5

Tak tohle bylo překvápko! Výborný thriller, který má trošku pomalejší rozjezd a zpočátku ne úplně sympatické kriminalisty, ale pak se to rozjede nevídaným tempem a knihu v podstatě nejde odložit. Ještě že není podzim, potkávat teď někde kaštanové figurky, by mi nedělalo nejlíp :-)

sipkulka
01.01.2020 5 z 5

Moc fajn počtení, plné napětí do až do konce. Dlouho mě žádná knížka takhle příjemně nepřekvapila.

chaera
31.12.2019 5 z 5

Tak tohle byla neskutečná jízda. Vůbec jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a přečetla jsem ji téměř celou za jediný den (s tím, že jsem ji dočítala cca ve 2 ráno). Vůbec se nedivím vysokému hodnocení, od začátku do konce byla kniha nabitá napětím a akcí a z hrozivých scén mi běhal mráz po zádech (a taky se mi občas dělalo dost špatně od žaludku - jsem holt citlivá povaha). Takto nějak si představuju správný thriller, nemám co vytknout. 5/5

Janule789
31.12.2019 5 z 5

Že začátku jsem se nemohla začíst ale vydržte 100 stran a pak to je úžasná kniha.

Radza
30.12.2019 2 z 5

Nejak jsem se nedokazal zacist a soustredit se na děj.

Joges
28.12.2019 4 z 5

Ambiciózní Kaštánek s neopomíjenou dánskou politikou šlape na paty nejlepším skandinávským krimithrillerům, to jsem si uvědomil hned na začátku. Krimipříběh je zajímavý, napínavý, má spád, rychlé tempo, propracovaný námět i zajímavé postavy. Několik málo přešlapů a příliš velkých náhod, mě však přinutilo k tomu, abych při hodnocení něco málo slevil. Málo platné, jsou tu ještě další autorská esa, která občas vyráží dech.

Dumicek
28.12.2019 5 z 5

Jo tak tomu říkám povedený thriller! Napínavý od začátku až do konce. Velmi dobře vymyšlený příbeh, který opravdu vypadá věrohodně. Hlavní postavy jsou skvělé..Hesse si po chvilce opravdu oblíbíte..rok pohřešovaná dívka a pak panáčci z kaštanů, které se naleznou u každé z obětí brutálního činu..musim říct, že této knize není co vytknout a doufám, že brzo vyjde nějaké další dílo.

boruvkao
27.12.2019