Kdo o tom ví?

Kdo o tom ví?
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/535804/bmid_kdo-o-tom-vi-6611418f280a9.jpg 4 438 438

Astrid Phelpsové je dvaatřicet a po letech, kdy se ne zcela úspěšně živila jako scénografka, se snaží začít znovu – a především vypořádat se závislostí na alkoholu, která ji už o dost připravila. I když by si to všechno představovala úplně jinak, nastěhuje se po návratu z londýnské léčebny ke své střízlivé, bohabojné matce v poklidném přímořském městečku Flinstead. Když se seznámí se sympatickým mladíkem Joshem, zdá se, že i ona možná dostane novou šanci. Všechno ale není tak růžové, jak by mohlo vypadat, protože někdo ví o jejím dřívějším životě víc, než by si přála, a chce, aby zaplatila za své hříchy. Kdo by ale mohl znát její nejtemnější tajemství?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Who Did You Tell?, 2020

Interpreti: Jana Stryková , Lucie Juřičková

Hvězdinka
24.10.2020 3 z 5

Takových příběhů o síle mateřské lásky / nelásky je spoustu, zde z toho vyšel průměr, který neurazí, nenadchne.

klara8886
22.10.2020 4 z 5

Za mě v prvních stránkách trochu zklamání. Oproti Fámě, ze které jsem byla nadšená, jsem se do této knihy zprvu nemohla začíst. Ale nakonec jsem ráda, že jsem knihu neodložila a četla do konce. I přes pár nudných stránek byl děj zajímavý a závěr překvapil.

Knižní střípky
18.10.2020 3 z 5

Řeknu hned na začátku – Fáma mě bavila mnohem více. Zde jsem měla opravdu velký problém s hlavní hrdinkou, která mi byla prostě krajně nesympatická. Autorce se povedlo velice dobře zachytit Astridin boj s démonem alkoholu, ten každodenní boj napít se/nenapít se, to se opravdu povedlo. Sonda do duše alkoholika byla věrná. Ale jinak je to hodně průměrný příběh. A pro čtenáře tohoto žánru v něm nebylo nic moc překvapivého skoro až do úplného konce. Ten konec to trochu zachránil, to ano, ale schéma této knihy je v podstatě totožné s jinými tohoto druhu, a tak si myslím, že mi to za chvilku splyne s dalšími podobnými příběhy. Četlo se mi to dobře, to rozhodně ano, ale hodnocení mé je pouze průměrné.

PetraKysova
18.10.2020 5 z 5

Mám rada štíl písania tekto autorky. Proste sa od čítania neviete odtrhnúť. Mne osobne nevadilo že hlvná postava bývala alkoholičkou, viac som jej verila tú jej paranoju. Ako skvelé nevdela som komu mám veriť, opäť ako aj vo fáme som vlastne ani nevedela čo sa vlastne stalo a ako to ovplyvňuje súčastný dej knihy. Jedným dychom som knihu prečítala, odporúčam. Dej je naozaj jednoduchý, krásne celú dobu plynie. Za mňa príjemná oddychová kniha.

Ajuszka
12.10.2020 4 z 5

Tak Fáma mě asi bavila trošku víc, bavila mě tak nějak celá. Tady se dej docela vlekl, nahlížíme do života alkoholičky, která se z toho snaží vyhrabat.. Děj nic moc, posledních cca 50 stran stálo za to.
Uvidíme s čím přijde autorka příště.

kneslova
10.10.2020 4 z 5

Motivem prolinajicim se celou knihou je boj hrdinky s alkoholismem. Možná, kdyby se tomu děj přizpůsobil byla by to zajímavá psychologická sonda do života takového člověka. Thriller to však jistě není. Konec trochu zmatený. Škoda, Fáma se mi líbila mnohem víc, ale četla jsem knihy mnohem nudnější.

Šánka
10.10.2020 3 z 5

Pokud bych nechtěla více psát, tak bych řekla, že souhlasím s komentářem Jany (85098211). Já ale budu tentokrát přísnější :-).
Těchto ,,babských" thrillerů jsou mraky, někdy se povedou, zaujmou, jindy je to tak, že přečtete, a za týden již nevíte o čem příběh byl. Zapadnou, ničím nevyčnívají, nepřekvapí, a do této kategorie bych zařadila tuto knihu. Je to taková odpočinková četba, tak do půlky jak z deníku alkoholičky, žádné napětí ani zvraty, druhá polovina je už lepší. Číst se to dá, ale čas strávený u této knihy bych mohla využít mnohem lépe.
Za mě rychle přečteno a bude i rychle zapomenuto......

85098211
08.10.2020 4 z 5

(audiokniha)
Po skončení knihy mám tak trochu rozporuplné pocity. Určitě se mi ze začátku líbila méně, než předchozí autorčina prvotina, ale ve finále ji hodnotím stejně. Téma alkoholismu zde prolíná celý příběh a není mi zrovna moc příjemné, protože o něm píše dnes snad každý. Kromě toho Astrid není právě sympatická, trvalo mi hodně dlouho, než jsem si na ni alespoň zvykla. Ale později jsem jí už dokonce i fandila ;-). Myslím si totiž, že si každý člověk - pokud se o to poctivě snaží - další šanci zaslouží. A to se Astrid upřít nedalo. S démonem alkoholu bojovala a měla i dobrou motivaci v nové známosti s Joshem. Knize bohužel chybí nějaké větší napětí, to je asi její největší nedostatek. Na druhé straně jsem téměř až do úplného konce hádala, kdo je onou osobou, která o Astrid všechno ví - a samozřejmě jsem byla vedle ;-). Na závěr se přece jen koná poměrně velké (naštěstí víceméně pozitivní) překvapení a Astrid se může vydat na svou novou životní cestu, aniž by ji pronásledovaly stíny minulosti...