Kdo ví, kde budu zítra

Kdo ví, kde budu zítra
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500382/bmid_kdo-vi-kde-budu-zitra-CCD-500382.jpg 5 378 378

Jak to dopadne, když si uznávaný komentátor Jindřich Šídlo sedne s Tomášem Etzlerem, spolupracovníkem americké CNN a bývalým reportérem České televize v Číně, a povídají si o novinařině? Co tato profese obnáší dnes, v době Facebooku a Youtube? V čem je americká žurnalistika jiná než evropská, respektive česká? A proč vlastně lidé odcházejí do zahraničí? Dva ostřílení novináři spolu diskutují o řadě vážných i méně vážných témat.... celý text

genie
01.01.2020 5 z 5

Rozhovory opravdu moc nečtu, nicméně tento byl rozhodně zajímavý a do jisté míry inspirativní. T. Etzler je evidentně člověk, který má leccos za sebou a leccos viděl. Kniha je krátká a velmi dobře se čte (tzv. "jednohubka"), možná k tomu také přispěl i podobný pohled na svět a události kolem nás. V každém případě doporučuji, zajímavá česká osobnost.

kitja
29.12.2019 4 z 5

Když se potká tak dobrej novinář jako Jindřich Šídlo s tak zajímavým člověkem, jako je Tomáš Etzler, nemůže to dopadnout špatně. Jak se dokázal českej imigrant v USA vypracovat v prestižního válečného zpravodaje, jak se opustí nejlepší zaměstnání, co se děje v Číně a mnoho dalšího. Jen bych zvládnul klidně jednou tolik stran a šel bych víc do hloubky. Každopádně se to čte krásně.

KejmlP
06.12.2019 4 z 5

Mám tuto řadu rozhovorů rád. A tento se zvláště povedl. Tomáš Etzler v sobě nezapře, že ač původem Čech, práce a pobyt v USA ho zásadně pozměnily. Líbil se mi jeho důraz na objektivitu a odstup každého novináře, což u nás nebývá vždy pravidlem. Ač sám je bytostný liberál, připadalo mi, že na rozdíl od velké části svých českých souputníků, Etzlera tento postoj nenutí odříkávat jakékoliv ideologické mantry. Takže jakkoliv je kosmopolita a "havlista", dokáže říkat i věci, co u nás v této skupině často nezaznívají. Dokáže vykreslovat USA jako zemi, o níž u nás panují přehnané iluze, ekologickou aktivistku Gretu označí za urputnou svazačku, a rozebere, proč byla americká invaze do Iráku vylhaným zlem, dílem fanatiků a matkou všech budoucích blízkovýchodních průserů, přičemž pád Saddáma Hussajna utrpení lidí v Iráku (a v důsledku i jinde) jen zhoršil.
Velmi drsné je vykreslení omezených možností špičkového novináře žít osobní život. Pasáže o Číně byly rovněž zajímavé, a jakkoliv je patrné, že Etzler Čínu opravdu rád nemá, jsem zvědav na jeho avizovanou knihu o této zemi.
Shrnuto, nemusíte se vším souhlasit, ale autor skutečně dokáže to, co řada jeho kolegů nikoliv. Mít své názory, postoje, a přesto zůstat profesionální a přemýšlet o věcech s nadhledem a v kontextu. Doporučuji.

jindra2
26.11.2019 5 z 5

Knížku zhltnete velmi rychle. Upřímná a sugestivní zpověď novinářského workoholika. Když máte výdrž, zdravou drzost a sebevědomí, dosáhnete velkých cílů. Nemusí vám úplně sedět vztah pana Etzlera k ženám, můžete polemizovat s některými názory (srovnání československé emigrace 1968 a muslimské 2015) ale musíte si ho vážit jako odvážného člověka, kterému nejsou lhostejné poměry v zemi, kde nežil polovinu života a chce pro nápravu něco dělat. Slušnost je pro něj základní lidská vlastnost a tou poměřuje svůj vztah k jiným lidem i politice.

Petra21
24.11.2019 5 z 5

Neuvěřitelný život, dechberoucí inspirace a obdivuhodná píle přímo čiší z jakéhokoli rozhovoru s Tomášem Etzlerem. Jsem jedině ráda, že se o něm v současné době častěji mluví, neboť jedinečné životy takových osobností by neměly a nesmí upadnout v zapomenutí. Také se přidávám a velmi se těším na jeho první knihu!

bgott
23.11.2019 5 z 5

Můj názor je, že nic jiného než 5* si tato knižní podoba rozhovoru nezaslouží. Zákulisí a fungování médií, otevřené komentáře světové i české politické situace a nádavkem přiblížení nesmírného a nepředstavitelného nasazení pro práci, která se stane životním naplněním. Moc se těším na příští knihu pana Etzlera a děkuji.

kony9
15.11.2019 5 z 5

Precteno jednim dechem. Nadhled, navrhy, jak by se daly konstruktivne resit nektere problemy, zajimave nazory nejen na soucasnou politiku. Diky za ni.

Dash16
12.11.2019 5 z 5

Výborná, útlá kniha plná zajímavých informací z života pana Etzlera. Pan Etzler je zkušený novinář, který projel krajiny, kam se asi jen tak někdo nepodívá. Rozhodně má co říci a už se těším na jeho první knihu.