Kdy (ne)jet na pohotovost? Jak poskytnout první pomoc našemu dítěti
Pavla Hromádková
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/277317/mid_kdy-ne-jet-na-pohotovost-jak-poskyt-XfQ-277317.jpg
4
1
1
Tato kniha by měla pomoci všem maminkám, aby si uměly poradit s nejčastějšími nemocemi a potížemi dítěte. Najdete zde konkrétní doporučení, např. jak správně používat léky na teplotu, jakou dodržovat dietu u kojence při zvracení nebo průjmu, kolik tekutin vlastně dítě potřebuje, jak se zachovat, pokud vám dítě vypije čistící prostředek, nebo na co dávat pozor, když dítě spadne a udeří se do hlavy. Dále se dozvíte, které stavy jsou urgentní a kdy je nutné vyhledat ihned lékaře. Jsou zde vyjmenována i některá nejčastější onemocnění a jejich příznaky.... celý text
Přidat komentář
Autorovy knížky
2013 | Kdy (ne)jet na pohotovost? Jak poskytnout první pomoc našemu dítěti |
Kniha je šikovným pomocníkem pro rodiče, jak se zachovat v případě nemoci či úrazu dítěte, jak mu poskytnout první pomoc a kdy už vyhledat lékaře. Osobně zatím nejvíce využívám kapitolu věnovanou horečce, která obsahuje tabulky, jak dávkovat jednotlivá antipyretika vzhledem k váze dítěte (tzn. kolik podat léku a v jakých časových intervalech).
Jednotlivé kapitoly knížky jsou: Horečka, Zvracení, Průjem, Zácpa, Divná vyrážka, Atopický ekzém, Dětské infekční nemoci, Akutní laryngitida, Astma bronchiale, Akutní zánět ledvin, Novorozenec, Novorozenec - trávicí systém, Kojení, Výživa kojence, Očkování, Alergie na bílkovinu kravského mléka, Intolerance laktózy, Pády a úrazy, Popáleniny, Cizí těleso, Požití léků, Požití čistících prostředků, Co vzít na cesty, Klíště, Bolení břicha.
Další anotace viz např. web knihkupectví Kosmas:
Zdraví našich dětí je pro všechny to nejdůležitější. Nejvíce si to uvědomíme právě tehdy, kdy je jejich zdraví ohroženo. Asi většina z nás zažila situaci, kdy se dítě vzbudí uprostřed noci a má vysokou horečku, zvrací, nemůže dýchat nebo prostě jen pláče a my nevíme proč. Stav je děsivý, jelikož je noc, nikdo není k dispozici a není komu zavolat. Podobně nepříjemné chvíle můžeme zažít na dovolené v zahraniční, když nevíme, kde je nebližší lékař. Výjimečné nejsou ani situace, kdy dítě spolkne kousek hračky, vypije čistící prostředek nebo odněkud spadne. Rodiče často propadají panice nebo hledají informace na internetu. Bohužel je zde sice hodně informací, ale velmi často se rozcházejí a většinou to jsou laické rady, na které se nemůžeme vždy spolehnout. Proto jsem se MUDr. Hromádková rozhodla sepsat pár užitečných rad. Tyto rady by měly maminkám pomoci nejen s prvním ošetřením dítěte, ale také se základní orientací v problému. Snažila se vyzdvihnout, co je důležité a na co mají dávat pozor. Tato kniha nemá nahradit návštěvu u lékaře, ale pomoci rodičům zvládnout počáteční situaci a rozhodnout se , zda stav vyžaduje okamžitou kontrolu a tudíž jet na pohotovost nebo počkat na kontrolu u svého praktického lékaře. Inspirací pro výběr témat bylo Dr. Hromádkové několik let strávených na dětské pohotovosti.
(https://www.kosmas.cz/knihy/183095/kdy-ne-jet-na-pohotovost/)