Kdyby tak na mě někdo někde čekal

Kdyby tak na mě někdo někde čekal
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386272/bmid_kdyby-tak-na-me-nekdo-nekde-cekal-CWc-386272.jpg 4 254 254

Krátké povídky napsané úsporným, přesným (a silně pařížským) jazykem s krutým humorem rozebírají mezilidské vztahy, které může definitivně zničit zdánlivě bezvýznamný detail jako zazvonění mobilního telefonu. Vztahy mezi Gavaldinými hrdiny, ať jsou to sourozenci, manželé, milenci, rodiče s dětmi či kolegové, charakterizuje přesně odpozorovaná a přiléhavě zachycená směšnost, zbabělost, záludnost a žárlivost, ale i loajalita a spojenectví.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Mladá fronta

Je voudrais que quelqu'un m'attende quelque part, 1999

DagmarMo
29.12.2021 4 z 5

Ruznorode pribehy, pobavil me ten s divocakem!

speciale88
07.08.2021 3 z 5

Zajímavé povídky ,ale cist podruhé nebudu. Konec byl zvláštní ,ale mělo to něco do sebe. Oddechovka přečtena za chvíli.

čika
28.07.2021 5 z 5

Poviedky ako žáner mám veľmi rada a Gavalde veľmi "seknú". Osvieženie, atmoška, vzťahové motanice, životné kotrmelčeky. Zhltnuté na dva malé šupy.

haki34
12.09.2020 3 z 5

"Vůbec nehrozí, že bych začal věřit v Boha, nebo v Cosi nad náma, protože přece není možný, aby někdo shcválně stvořil to, co denně vídám v kasárnách v Nancy-Bellefondu."

Z knihovny. Obal sympatický. Obsah nikoliv. Opět jsem cítila něco jako "WTF efekt" - když už to vypadalo s povídkou zajímavě, koncem to autorka stoprocentně zabila. Takové...divné bych označila. Už druhý den jsem měla problém si na nějakou vzpomenout - na delší dobu asi utkví povídka o firemníkovi - řidiči z povolání "Hlavní zpráva dne" - ta byla možná podle mně i nejlepší..., povídka "Catgut" je vlastně ekvivalentem českého filmu "Pasti,pasti,pastičky" - že by autorka viděla ?? nebo jen shodný nápad a realizace ? a pobavila ještě scénka s divočákem v jaguáru z povídky Junior. Ano vtipné místy taky bylo, ale jen chvilkové, aby opět přišel pád do hlucha.

a citace :
"Odtamtud, kde jsem byl, za sklem, jsem jí neviděl do tváře, ale když si sedla, všiml jsem si, jak malinký má prsíčka, a už tehdy jsem měl chuť na ně sáhnout." - věta je mi fakt odporná, nechutně evokuje pedo sklony, i když o nic takového v povídce nešlo...

jen za 3* jako dobré...víc fakt dát nejde..možná ještě nějakou knihu od autorky zkusím.

Nelze víc než 3* a dobré...

Joannebro
15.08.2019 3 z 5

Příjemné počtení, Některé povídky mi přišli vtipné, jiné zase přitažené za vlasy. Je to psané dost čtivě a jako oddechovka na léto to není špatné.

Raulik
02.01.2019 5 z 5

Nikdy jsem rád nečetl povídky, protože hned ta první byla výborná a nastavila "určitou laťku kvality" a ty další povídky se ji už vůbec nevyrovnaly a tím zkazily celkový dojem na knihu. Ale tyto povídky jsou každá svým způsobem jedinečné, neopakují se a vycházejí ze skutečného života. Každý si najde nějakou, kterou si zamiluje a stále se mu bude v duchu připomínat...a to byl určitě účel autorky, nezapomenout..alea iacta est!!

mosem
29.12.2018 1 z 5

Ano, uznávám že moje ohodnocení 2x hvězda je naprosto subjektivní. Možná je to jen tematičnost povídek které mně nesedí, možná v originále některé věci vyznějí jinak (ostatně, těžce si představit "silný pařížský jazyk" na českém překladu. U některých povídek jsem nějak nechápal jejich pointu. A tak tohle hodnocení není ani tak výrazem mého doporučení/nedoporučení jiným čtenářům, jako spíš moje vnitřní pocitová záležitost. Na straně druhé této subjektivnosti jsem si vědom.

adorjas
15.10.2018 4 z 5

Na prvú poviedku som vyslovene čumela, čo to má byť za čudný frnaúzsky "indivindi" štýl ?! Druhá poviedka ma už vtiahla, a kniha bola prečítaná za pár hodín. Bavila, inšpirovala, nútila k zamysleniu, aj keď zápletky a vyvrcholenia boli očakávané, ale autorka dobre pracovala s gradáciou deja. Najslabšie hodnotím poslednú poviedku s názvom Epilóg.

Měňavka
01.09.2018 5 z 5

Opravdu luxusní povídková kniha. Nápadité příběhy a překvapivé konce, to já můžu :)

Francesca14
21.06.2018 4 z 5

Mám ráda autorčin styl psaní, její mírný sarkasmus a břitký smysl pro humor. Všechny povídky mají zajímavá témata, některé jsou lepší a některé horší, u některých se člověku trochu zvedá žaludek, občas jsou vtipné nebo naopak smutné. Při čtení jsem se nenudila, knihu jsem přečetla za dvě cesty autobusem a ráda si ji časem přečtu znovu.

adelinka
10.12.2017 3 z 5

Niektoré poviedky vydarené, niektoré pomenej, ale musím priznať, že v pamäti dlho neostali.

evindel
20.11.2017 2 z 5

Poviedky sa nečítali zle, no nezanechali vo mne žiadnu stopu. Ani na jednu si po čase nedokážem spomenúť...

hroneczek
25.09.2017 4 z 5

Některé povídky mě moc nenadchly, jiné ve mně zanechaly stopu. Nejen, že jsem nad nimi dlouho přemýšlela (např. náhoda, která změní váš život na vždy; hra osudu, kdy si říkáte, proč právě já), ale i si je budu pamatovat na vždy. Knihu vřele doporučuji.

Ivetaa
16.07.2017 odpad!

Odlišná kultura se asi podepsala na mém hodnocení, ale za mě fakt nuda - po cca třiceti stranách jsem knihu odložila a už se k ní nikdy asi nevrátím (respektive ji vymažu ze čtečky). Nic neříkající povídky? Fejetony? Glosy?

reader11
29.03.2017 5 z 5

Z povídek přímo čiší francouzský styl a přístup k životu, který mám osobně moc ráda, takový hořkosladký pohled na život, ve kterém je vždy místo pro citová hnutí a svébytnou autenticitu každého člověka a jeho osobnosti... čte se samo a velmi rychle, za večer máte přečtené...střípky ze životů různých lidí, které spojuje introspekce postav a snaha poradit si s vlastními emocemi v nedokonalém světě...myslím, že se by se mohlo líbit všem, komu se líbily Bábovky od Radky Třeštíkové, jen se zde postavy z jednotlivých příběhů nijak nepropojují...

IvetB
25.01.2017 4 z 5

Působivá a čtivá kniha. Některé povídky mě nadchly více, některé méně. Nicméně mi to vrtá hlavou a vtírá se otázka: "Co se k čertu dělo dál..?!" Jakmile se do příběhu začtete a s postavami se sžijete, je konec. A možná to tak má být. Ostatně je to tak i v životě.

nefernefer
08.09.2016 3 z 5

Krátké povídky, co neurazí, ale ani nenadchnou. Některé lepší, jiné horší. Kupodivu mi byly bližší ty, které autorka psala z pohledu muže. Její ženské hrdinky mi k srdci nepřirostly. A musím říct, že ačkoli rozhodně nejsem žádná puritánka a nějaké to ostřejší slovo mi vůbec nevadí, tak co se týče téhle knížky, mi užití vulgarismů ve většině případů přišlo úplně zbytečné a působilo na mě spíš rušivě.

kadgam
09.07.2016

Poviedková kniha, niektoré ma veľmi zaujali, prijala by som aj dlhší príbeh. Celkove hodnotím ako zaujímavé a dobré čítanie.

Jessica007
14.04.2016 5 z 5

Moje první knížka od autorky. Dnes jsem ji dočetla. Moc hezký název, dost mě nalákal. Hezká obálka, mám vydání z roku 2010. Očekávání bylo dost velké. Když jsem začala číst, tak jsem byla trochu překvapená. Hodně krátké, stručné, ale to mi nevadilo. Některé povídky opravdu pěkné, jiné se mi líbily o něco méně. Trochu mi vadily vulgarismy. Ovšem po počátečních trochu rozpacích jsem byla moc ráda, že jsem knížku číst začala, četla se dobře - a prostě mě to nakonec vše dost bavilo. Mám v úmyslu si od autorky přečíst i jiné knížky. U těchto povídek mi trochu u některých vadily konce - otevřené - nebo takové utnuté. Nakonec ale knihu hodnotím pěti hvězdičkami, protože mě prostě zaujala a dobře se mi četla a ten název a už se vlastně vracím na začátek komentáře... :)

Sourire
04.04.2016 3 z 5

Z tejto zbierky poviedok mám trochu zmiešané pocity. Autorka má svojský štýl, ktorý sa mi v niektorých poviedkach páčil viac, v niektorých menej. Celkovo je knižka napísaná čítavo, s ľahkosťou, sviežo. Skúsim však radšej od Anny Gavaldy ešte niečo iné, možno mi to sadne viac :)