Když i úsměv bolí aneb Život s člověkem s poruchou osobnosti
Dita Louvarová
Autobiografie je strhujícím pozváním do vnitřního světa pacientky s hraniční poruchou osobnosti Osoby s poruchou osobnosti nejsou duševně nemocné v pravém slova smyslu. Jsou to osobnosti, kde něčeho je „nedostatek“, např. empatie u disociální poruchy osobnosti (porucha, která se projevuje neschopností a neochotou dodržovat sociální normy), nebo něco přebývá, např. podezřívavost u paranoidní poruchy osobnosti (porucha, která se projevuje mimořádně nadměrnou podezřívavostí).... celý text
Přidat komentář
Jaký je život s hraniční poruchou osobnosti? Jaké obtíže ve vztazích s nejbližšími můžou její projevy způsobit? A jak velké utrpení to znamená, pokud se u člověka taková porucha rozvine. Upřímná zpověď Dity L., která může být cenná jak pro ty, kteří mají stejné obtíže jako ona i pro odborníky, kteří s lidmi s poruchami osobnosti pracují.
Autorovy knížky
2020 | Když i úsměv bolí aneb Život s člověkem s poruchou osobnosti |
Příběh o životě paní Dity je zpovědí ženy, která je velká bojovnice se svou psychickou poruchou. Dá se přečíst během chvíle, ale její příběh vydá na víc, než mnoho příruček, doporučuji všem, kdo mají v blízkosti člověka s hraniční poruchou osobnosti, aby si tento příběh přečetli, protože porozumí aspoň trochu jeho myšlenkám a pocitům. Mně se to jako mámy takto označené dcery velmi dotklo a po dočtení jsem byla paralyzována úzkostí. Ale moc mi to pomohlo pochopit, že tito lidé schválně na druhé nejsou zlí a nechtějí ubližovat a o to víc lásky potřebují.