Keď sadá súmrak

Keď sadá súmrak
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/497349/bmid_ked-sada-sumrak-9df-497349.jpg 4 1643 1643

Kate Marshallová série

Honba na sériového vraha pokračuje. Zistí Kate, kto zabíja tento raz? Vyšetrovanie zmiznutia investigatívnej novinárky zavedie Kate Marshallovú na nečakane kľukaté chodníčky vo vzrušujúcom trileri od autora Temných pieskov. Začínajúca detektívna agentúra Kate Marshallovej sa rozbehne na plné obrátky, keď Kate a jej kolega Tristan Harper dostanú prvý veľký prípad. Novinárka Joanna Duncanová zmizla pred dvanástimi rokmi po tom, ako odhalila politický škandál. Väčšina ľudí – vrátane polície – už jej hľadanie vzdala, ale Joannina matka sa vzdať nemieni. Keď Kate s Tristanom získajú prístup k pôvodnému vyšetrovaciemu spisu, preverujú rovnakých podozrivých a sledujú rovnaké stopy, ale na rozdiel od polície neuviaznu v rovnakých slepých uličkách. Kate medzi Joanninými osobnými vecami objaví mená dvoch mladých mužov, ktorí takisto zmizli bez stopy. Kate si pri porovnávaní posledných dní troch nezvestných uvedomí, že Joanna možno zistila niečo oveľa zlovestnejšie, než sa predpokladalo: v hre je identita sériového vraha. Čím bližšie sa Kate dostáva k riešeniu, tým temnejší súmrak sadá.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Lindeni

Darkness Falls, 2021

ctenarkaEva
17.01.2022 3 z 5

Pro mě je série s Kate o dost slabší než s Ericou. Propast smrti se mi nezdála moc napínavá, pachatele jsem začala tušit dost brzy. Homosexuálních postav tady bylo až příliš, ale chápu, že to tak autor zamýšlel schválně. Už se pomalu přestávám těšit na nové díly, ale spíš si po dlouhé době přečtu opět něco ze starších a pro mě mnohem napínavějších a zajímavějších dílů.

Ticiana
16.01.2022 4 z 5

Tak mne to prislo trosku prekombinovane. Něco jsem tusila a nakonec to tak vyšlo. Motiv by mohl byt vic rozepsany. A taky je to hodně o gay problematice. Doufám, ze v dalším díle toho bude trosku min.

Mišutamyš
16.01.2022 4 z 5

Robert psát umí, to potvrzuje s každou další knížkou. Některé sice měly lepší příběh, ale i Propast smrti se mi líbila. Kate a Tristan jsou dobrá dvojka, moc mě baví jejich spolupráce a debaty o tom, jak co mohlo být... A na padoucha bych si bývala vsadila velmi brzy - a neprohrála bych. Těším se na další díly.

-markéta-
16.01.2022 4 z 5

Já jsem opět v rozpacích. Kniha za mě byla lepší průměr. 3 hvězdičky málo, ale 4 hodně.
První díl série byl super, druhý díl byl o dost slabší a tento také. Větší polovinu knihy se nic moc nedělo. Poslední čtvrtinka byla fajn, měla spád, ale celkově na mě kniha působila jako nic moc detektivka.
Od začátku mi bylo jasné, kdo je naším pachatelem. Je pravda, že jsem si potom během čtení nebyla až tak jistá, ale stejně jsem ve finále měla pravdu, jen to bylo více zamotané (za to palec nahoru).
Chyběly mi akce. Čekala jsem, že Tristan bude více zapojen, protože přeci jenom se jednalo o knihu, kde bylo hlavním tématem homosexuálství. Škoda, podle mě šel případ rozvést více, aby byl zajímavější a abychom se trochu báli, že náš milovaný Tristan bude "bojovat" o život, ale nakonec by vyhrál a pachatele dopadl.
Nevadí, snad bude další díl série alespoň na úrovni té první knihy.

nina3905
16.01.2022 5 z 5

Detektívny román prináša napätie ako aj nečakané zvraty vo vyšetrovaní prípadu. Zároveň má kniha rýchly spád a prekvapivý záver. Odporúčam všetkým milovníkom napätia. Už teraz zvedavá na ďalší Katin prípad.

petrarka72
14.01.2022 5 z 5

Příjemné překvapení - tentokrát mě Robert Bryndza dostal... U některých Eričiných případů jsem měla problém, jako by byl styl neotesaný a ne zcela vyhraněný (jistě, mohlo to být překladem...?), u odložených případů Kate a Tristana naopak sleduji stoupající kvalitativní tendenci. Pravda, pachatel je v poslední čtvrtině odhadnutelný (zase tolik "nenápadných" kandidátů tam není) a závěr trochu upadá do sentimentu, ale vcelku to odsejpá.

monte
14.01.2022 4 z 5

Moc jsem se těšila na tento díl a opět jsem spokojená

Nixa
14.01.2022 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, byla opravdu skvělá! Bryndzovy knihy jsou všechny neuvěřitelně čtivé a napínavé a ani tako není vyjímkou. Řekla bych, že tohle byl i nejlepší díl ze série s Kate Marshall. Opravdu napínavý díl s naprosto nečekaným koncem. Takové rozuzlení jsem nečekala. Doufám, že další díly budou brzy!

vsechnonebonic
13.01.2022 5 z 5

Přečteno za dva dny. Autor nezklamal. Po přečtení komentářů jsem měla trošku strach, že i já velmi brzy odhalím pachatele, což by mě asi mrzelo, ale nejsem tak dobrá, ráda jsem si počkala na konec knihy :-)

wlado
13.01.2022 3 z 5

Bryndzove knihy mám rád, no táto mi pripadala veľmi rozťahaná, zamotaná a tento pocit umocnil aj veľký počet postáv. Záver výborný, no ku knihe sa pravdepodobne nevrátim.

twiggynka
13.01.2022 5 z 5

Robert opět nezklamal. Kniha se četla velice dobře, sice mi bylo trochu jasné, jak to dopadne, ale i tak jsem si knihu užila.

lubik734
12.01.2022 5 z 5

Vtáhlo mě to do děje a za chvíli bylo hotovo.

papeha
11.01.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila jako jeho ostatní knihy. Možná není tak akční jako některé předešlé příběhy, ale já se nenudila. Je to příjemné čtení pro odreagování a těším se na další příběhy.

koki.veru
11.01.2022 5 z 5

Konečně další díl této super série. A opět super thriller. Mám moc ráda jak Kate tak Tristana a jejich vyšetřování. Těším se na pokračování.

Teenka29
11.01.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila, stejně jako na ostatní Robertovy knihy. A opět se četla jedním dechem. Mám přečteno během jednoho dne a musím říct, že závěr mě opravdu překvapil. Už se těším na další jeho knihu, ať už s Erikou nebo Kate v hlavní roli.

swayno
10.01.2022 4 z 5

Od začátku jsem tušila, kdo bude ten "padouch", nicméně to vůbec ničemu nevadilo. Co mi vadilo, bylo množství jmen a postav, trošku jsem se v tom začala ztrácet. U Bryndzy je mi vždy líto každé přečtené stránky, protože vím, že jsem zas o stránku blíž konci :-))

MirKop
10.01.2022 2 z 5

Tak toto se za mě Robertovi moc nepovedlo, jinak jsem přečetl skoro všechny knížky s Erikou a vždy hodnotil velmi pozitivně. Kanibala a Mlhu s Kate jsem nečetl a přeskočil rovnou k Propasti smrti, a bohužel za mě utahané, velké množství jmen až jsem se v tom hrozně ztrácel ( podezřelí, oběti, lidi kolem Joanny, Kate, Tristana...) a pořád se to točí na stejných místech kam se naše dvojice detektivů stále vrací a vyšetřuje.

Dalo by se to smrsknout do 150ti stran a bylo by to možná lepší...opravdu mi přišlo, že se tam cca polovina knížky až zbytečně natahuje.

Moc mě to mrzí, Robertovy knížky mám jinak rád, měly vždy velký spád od startu do konce, ale u Propasti smrti mě to netáhlo. Je to možná i tím, že mi Erika seděla svou svérázností mnohem víc...

putpuda
09.01.2022 5 z 5

O tuto knihu jsem požádala Ježíška a on byl tak hodný, že mi ji pod stromeček nadělil :)
Moc jsem se těšila po roce na další díl. Nebylo to tak akční jako předchozí díly, ale vyšetřování nevyřešeného a odloženého případu se mi četlo velice dobře...no jako všechny knihy od autora. Předpokládám, že další díl vyjde zase za rok !!!! :(
Ale aspoň už vím oč požádat Ježuldu příští Vánoce ;)

veruptackova
09.01.2022 4 z 5

Pokud je něco, co mám na knihách Roberta Bryndzy ráda a proč se stále pouštím do čtení dalších, je jeho styl psaní. Krátké kapitoly, napětí a zajímavý případ, na to čtenář narazí v každé jeho knize. I když by se Propast smrti mohla zařadit možná k méně akčním, protože Kate a Tristan se velkou část knihy věnovali sledování stop a odhalování minulosti, rozhodně jsem se nenudila. Přestože jsem od začátku měla svůj tip na pachatele, uměl mě autor na konci překvapit. Dostavil se takový ten wow moment, což mé celkové hodnocení posunulo zase o něco výš. :-)

Niu
09.01.2022 5 z 5

Super jako vždycky. Do těchto detektivek nemám problém se začíst a knížku nechci odložit na delší dobu, než je nezbytně nutné :o) Líbí se mi Kate, líbí se mi Tristan. Příběh byl zajímavý. Odložený případ v knížce, kterou neodložíte :o)