Klonovat Krista?
Didier van Cauwelaert
Je to největší záhada současného světa, nebo největší podvod. Krev Ježíše Krista a předměty s ní spojené nepřestaly od počátků hledání svatého Grálu po nejnovější pokusy genetické manipulace s údajnou krví Ježíše vzbuzovat v lidské fantazii ty nejbizarnější teorie. Je na Turínském plátně, rubáši z Ovieda a tunice z Argenteuil opravdu Ježíšova krev? Pokud jsou tyto posvátné předměty autentické, jak je možné, že se na nich uchovaly stopy bílých a červených krvinek. Patří skutečně Ježíši? A je opravdu možné využít je při současných možnostech vědy ke klonování toho, který na nich své stopy krve zanechal? Tyto otázky vyvstávaly před mýma očima, když jsem psal v roce 2004 román Jimmyho evangelium, příběh o honbě za člověkem, který měl být potomkem Ježíše. Nyní jsem se snažil na tyto otázky odpovědět v knize Klonovat Krista.... celý text
Fejetony, eseje Literatura naučná
Vydáno: 2009 , Levné knihyOriginální název:
Cloner le Christ?, 2005
více info...
Přidat komentář
![Šmíša Šmíša](https://www.databazeknih.cz/img/users/empty.jpg?v=1446561771)
![1 z 5 1 z 5](img/content/ratings/1.png)
Tuto knížku jsem si zakoupila a čas od času v ní zalistuju, když mne večer popadne "konspirační" nálada nebo lépe - když mě popadnou myšlenky na bejkárny. Z hlediska vědeckého, ač se nám autor snaží vnutit opak, nemá knížka hodnotu v podstatě žádnou. Nicméně dávám jednu hvězdičku.
![Swatulkaa Swatulkaa](https://www.databazeknih.cz/img/users/78_/7866/7866.jpg?v=1381127934)
![4 z 5 4 z 5](img/content/ratings/4.png)
Pro milovníky Turínského plátna a zejména pro ty co se zajímají o to aby byla dokázána existence Ježíše. Kniha se opírá o spoustu experimentů a o klonování.
Štítky knihy
eseje Ježíš Kristus francouzská literatura svatý grál Turínské plátno náboženské relikvieAutorovy další knížky
2015 | ![]() |
2009 | ![]() |
1996 | ![]() |
„Klonovat Krista“ od Didiera van Cauwelaerta je kniha, která bezpochyby osloví čtenáře se zálibou ve spiknutích a pseudovědeckých hypotézách. Bohužel však kniha selhává na mnoha úrovních – od nereálného příběhu, přes povrchní zpracování tématu až po faktické a logické chyby. Přestože autor využívá populární motiv klonování a spojuje jej s jednou z nejvýznamnějších náboženských mytologií, výsledkem je spíše absurdní spekulace než důmyslná fikce.
Zbytek v recenzi.