Kniha hněvu
Theodore Isaac Rubin
Ppulárně-psychologická publikace. Popisuje pocity hněvu jako reakce na různé podněty, potlačování hněvu a psychosomatické choroby a poruchy způsobené tímto potlačováním. Podává návody jak s hněvem pracovat a naučit se s ním vyrovnávat. V závěru je připojen test reakcí na hněv.
Přidat komentář
Hněv je jako hlad. Lze ho nějak ospravedlňovat? Máme nebo nemáme právo ho mít? Prostě je. Osvobozující.
Tuto knihu opravdu doporučuji všem těm, co se dusí svými emocemi, nebo naopak těm, co své emoce neovládají. A vlastně i nejen jim. Knihu jsem četla opakovaně.
Rozhodně nejde o jalovou publikaci do ženského časopisu, jak tady někdo píše. (Btw ženské časopisy nečtu) Jde o úžasnou knihu s naprosto zásadní a možná na první pohled zvláštní myšlenkou, která mě přinutila k dlouhému přemýšlení. A taky se mi krásně osvětlilo, proč nejhorší zkušenosti mám především s lidmi, kteří "se nikdy nehádají" a "nikdy nejsou naštvaní". Doporučuji přečíst a popřemýšlet úplně každému, mě kniha dala hodně a zásadně změnila můj náhled na vztahy a emoce. Bez váhání dávám nejvyšší hodnocení a mezi doporučené.
Velmi jalová publikace, myšlenkově na úrovni článku na bety.cz nebo v jiném magazínu pro ženy.
Tuto knihu už vlastním nějakou dobu. Když jsem se jí pokoušela poprvé číst, vůbec nic mi neříkala a asi po 20 stranách jsem ji odložila. Dnes jsem se do ní pustila znova a přečetla ji jedním dechem. V mnohém mi otevřela oči a místy jsem se nestačila divit, kolik věcí jsem si díky této knize dokázala přiznat.
Doporučuji všem, kteří mají problém s (nulovým) projevováním hněvu.
Určitě se ke knize opět vrátím a momentálně ji řadím mezi mé oblíbené!
Zajímavá knížka o hněvu, ze začátku jsem se nějak nemohl chytit, ale pak už to jelo. Někde jsem se našel, v něčem jsem našel lidi z mého okolí, apod. A s hněvem jak to je? Je dobrý, špatný, tichý, agresivní? Přečíst, udělat si závěr a hlavně o tom popřemýšlet.