Kniha zloduchov

Kniha zloduchov
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493981/bmid_kniha-zloduchov-fJN-493981.jpg 4 19 19

Vysokí, šťúpli, škaredí, tuční, vychudnutí a zlí - takí sú Disneyho zloduchovia! V tejto zaujímavej zbierke príbehov a básničiek sa deti stretnú s ôsmimi krásne zlými zloduchmi z Disneyho najznámejších animovaných filmov. Na čele zločinnej tlupy stojí zlá kráľovná, hviezda prvej celovečernej snímky z produkcie Walta Disneyho, z filmu Snehulienka a sedem trpaslíkov. Ďalej nasledujú prefíkaný vezír Džafar z Aladina, bezohľadná Cruella de Vil zo 101 dalmatínov, krvilačný kapitán Hák z Petra Pana, zlá víla zo Šípkovej Ruženky, chamtivý Stromboli z Pinocchia, odporná Uršuľa z Ariely, malej morskej víly a našu Knihu zloduchov uzatvára namyselný Gaston z Krásky a zvieraťa.... celý text

Ruxandra
30.01.2024 3 z 5

Kniha se mi nelíbí, ale dcera teď na spaní nechce předčítat jinou a je z ní nadšená, hodnotím tedy zlatou střední cestou... Nevadí mi podívat se na příběh z pohledu zloducha, ale vadí mi ty utnuté konce, příběh z ničeho nic končí v nejlepším/nejhorším. Jinak beletristicky napsáno pěkně a známé ilustrace jsou samozřejmě také povedené.

simca9342
20.08.2023 5 z 5

Krátké povídky/básně z temného světa kreslených zloduchů z Disney filmů.
Zlá kralovna, Cruella nebo Gaston. Známe i ty méně známé postavy se nám částečně nejen trochu představí, ale také ukážou své špatně stránky, to v čem vynikají, ale co se ve světě lidi bere za zlé a někdy i jako špatná vlastnost.

Ares333
19.07.2023 1 z 5

Absolutně nedoporučuji. Je tam pár příběhu, které začínají v půlce a končí v půlce. Proste nemá konec! Například u Sněhurka Je tam pár stránek, kde ji babička otrávit a....nic...žádný happyend nebo aspoň end:)

Knihomolka506
02.07.2023 5 z 5

Příběhy z temné dílny Disney postav.
Zloduši pozor, otvírám..

Eeve
30.03.2021 4 z 5

Kniha sa mi predtým veľmi páčila, kvôli značnej originalite :) Taká knižka sa len tak nevidí, z tej "zlej" strany. Čierno olemovaná, text nie je určený pre úplne najmenších čitateľov, je kus viac beletristický, temnejší, a čo je najdôležitejšie, všetky príbehy končia práve v tom najlepšom, či skôr, najhoršom. To sa takisto často nevidí. Na jednej strane je to logické, na strane druhej by som radšej mala celý príbeh, hoc každú pointu aj záver som poznala.

h.belaiova
14.05.2020 5 z 5

Knížka je super, aspoň děti zjistí že všechno nemá dobrý konec.

postrach
08.09.2017 5 z 5

Krátké pohádky se smutným koncem,určené,hlavně starším dětem.Jsou,opravdu zlodušské a dobře ilustrované.

Autoři knihy

Walt Disney