Konec léta

Konec léta
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401762/bmid_konec-leta-xW6-401762.jpg 4 1081 1081

Roční období série

Strhující krimidrama z pera oceňovaného švédského bestselleristy Anderse de la Motte. Za soumraku na konci léta roku 1983 prolezl pětiletý Billy Nilsson dírou v plotě ze zahrady do kukuřičného pole – a nevrátil se domů. V poli našli jen jednu jeho botu. Příbuzní, policie i sousedé po něm několik dní marně pátrali. Příběh ze zapadlé jihošvédské vesnice obletěl celou zemi, zdevastoval rodinu Nilssonových a po čase se na něj zapomnělo. A pak, dvacet let poté, potká Billyho starší sestra Veronica na skupinové terapii ve Stockholmu mladíka, který začne vyprávět o svém zmizelém kamarádovi. O tom, jak si s ním hrál v zahradě. O skrýších, které důvěrně znala i Veronica… a které měly zůstat neodhaleny. Stejně jako pravda o tom, co se stalo onoho horkého večera.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Slutet på sommaren, 2016

Honza23
12.09.2023 5 z 5

Asi nejsem tak rozmlsaný jako zbytek hodnotících, ale mě tahle kniha učarovala. Upřímně nechápu, proč má tak nízké hodnocení, ale o to víc se těším na pokračování. Žánrově bych pak knihu neřadil mezi detektivky, ale mezi thrillery, neboť mě tak dlouho držela v napětí, až se mě po jejím dočtení držela husina ještě notnou chvíli. Navíc zde čtenář nejde v příběhu po boku detektiva, ale příbuzné oběti. Dvě časové roviny jsou pak též skvělý nápad a moje fantazie si v tom libovala - jako bych sledoval skvěle sestříhaný film. Knihu tak mohu jen a jen doporučit.

TeaPeter
12.09.2023 3 z 5

Celkem zamotaný příběh na příliš mnoha stránkách. Jak je v poslední době časté, míchají se tady dvě časové roviny, což čtivosti knihy dost ubližuje. Snad všechny postavy jsou nějak poznamenané po duševní stránce, takže je krajně obtížné si k nim najít nějaký osobnější vztah. Hlavní hrdinka je případ sám o sobě. Závěr knihy je v mnoha ohledech překvapivý - zejména jak to s Billym vlastně bylo a proč. Celkem to stačí na spíše slabší tři hvězdičky.

m2056
01.09.2023 4 z 5

Hodně dobrá kniha i zápletka sice bych to klidně o nějaké stránky udělal kratší ale nejsem autor kolikrát si myslím že do více stránek je tlačí vydavatelství.

KlaraD851
26.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Já jsem tak ráda, že jsem ji ještě sehnala. Už mám koupenou celou sérii a pokud tato má "jen" 79%, tak se nemůžu dočkat dalších dílů.
Tenhle autor prostě umí. Těžké a bolestné téma, žádné zbytečné brutální scény a přesto z knihy, která se odehrává v parném konci léta mrazí. Mrazivé, jak strašně moc může snaha ochránit jednoho člověka zničit životy spoustě dalším.

Lienilda
24.08.2023 4 z 5

Příjemná detektivka s dvěmi prolínajícími se časovými rovinami, které mě zezačátku velice bavily. Po čase už se přesuneme jen do současnosti a vyprávění se začíná pribrzdovat, aby pak vygradovalo do slušného finále. Za mě velmi příjemné čtení na letní podvečery bez potoků krve a bez úzkosti z tématu. Přečtu si i další díly z této série.

hana4834
05.08.2023 3 z 5

Zajímaví námět a celkem i čtivé ale něco zásadního tomu chybělo

triatlet
23.07.2023 3 z 5

Příběh je sice čtivý, ale zároveň předvídatelný.
Ústřední postava Very se chová nesympaticky. Celkové objevování se různých postav na určitých místech působí vykonstruovaně.

kristie
15.06.2023 4 z 5

Ze všech 4 dílů ročního období mě Konec léta bavil nejméně. Nicméně i jako pro mě nejslabší díl je pořád rozhodně ve velkém nadprůměru oproti jiným thrillerům, které jsem v posledních letech četla. Zmizelé a nikdy nenalezené dítě, s jehož ztrátou se rodina nikdy úplně nevyrovnala a střídání dvou časových os jen přidává na čtivosti. Na autorových knihách oceňuji především jejich uvěřitelnost, nejsou vyhnané do extrému ve snaze co nejvíc šokovat a přesto člověka šokují právě svojí reálností. Ke konci jsem začala tušit díky dopisům, nicméně i přes to mě úplný závěr překvapil.

zd0981
05.06.2023 5 z 5

Překvapivě dobré. Snad ani víc nebudu psát, přečtěte si to...

Pavlína2019
27.05.2023 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, kterou, ačkoli ji hodnotím po velmi dlouhé době, mám pořád v živé paměti.
Rozhodně si ji přečtěte!

kalinka99
28.03.2023 5 z 5

Narazila jsem na autora náhodou a skvěle napsané. Příběh utíkal a neustále jsem přemýšlela, jak to asi dopadne? Nechybělo napětí, rodinné tajemství a tak si ráda přečtu něco dalšího od spisovatele.

Miriam
20.03.2023 5 z 5

Tak tohle se opravdu povedlo. Celou dobu jsem byla napnutá jak struna, jak to vlastně celé bylo a musela jsem číst dál a dál, abych to rozlouskla. Stejně jsem na to nepřišla, ale musela jsem si počkat na ty poslední stránky. Každopádně teorie byly, a že jich bylo hned několik. Označení krimidarma tady opravdu sedí. Žádné prolévání krve ani sáhodlouhé popisy mučení.

Swissman
16.03.2023 2 z 5

Tak za mě se tohle moc nepovedlo. Po předchozích pěti autorových knihách jsem čekal větší spád. Tady se furt skoro nic neděje, nuda a šeď. Dočteno po dvojím odložení. Zklamání z konce bylo skoro hmatatelné. A na tohle jsem čekal 352 stran? Jako vážně?! Do dalších dílů z této série se mi zatím nechce, protože mají mnohem víc stran. A já bych už tady dokázal klidně sto stran ubrat.

zandu
28.02.2023 4 z 5

Taková oddechová krimi. Svižné, krátké kapitoly. Těším se na další.

hlenicka
26.02.2023 3 z 5

Tohle můj šálek kávy nebyl. Ať mám knihy od Motteho ráda a kupuju si je,tohle nevyšlo. Hrozně roztahane, zbytečně kdeco popsané,ale proč je Veronica takový má*or, se dozvídáme pár stran přes koncem. Nechápu proč,nemělo to stejně nic dělat s dějem.
Sice se to četlo rychle, tím jeho stylem,ale za mě nuda a konec to zazdil vyřešením ve 3 větách. Teď čtu Podzimní případ,tak jsem zvědavá.

Janča1532
21.02.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha,četla sem jedním dechem.Tragédie,která dopadala na plno nevinných lidí,který v tý době byli dětmi.Odhalení pro mě bylo šokující.

misa.lemperova
05.02.2023 5 z 5

Rozhodně doporučuji, autor píše velmi čtivě, knihu jsem přečetla v rekordním čase… Trocha tragédie, rodinných tajemství, ale i překvapení a náhlých zvratů - to vše lze v této knize najít. Příběh je vyprávěn ve dvou vzájemně se prolínajících dějových liniích, které jsou velmi napínavé a nutí čtenáře číst dál a dál. V mé knihovně už na mě čekají další díly, na které se velmi těším…

knihomolka525
04.02.2023 2 z 5

Zklamání.Příliš popisná se spoustou dialogů a slabého žaludku Veronici.Příběh s prolínajícími se časovými linkami.Několikrát jsem knihu odložila a poslední kapitoly jsem dočetla jem s nevolí.

EliskaD
09.01.2023 4 z 5

Dvě prolínající se dějové linie, trocha tajemství a rodinného dramatu.
Báječně se mi to četlo a těším se na další díly. Autor umí velmi čtivě psát.

kahoma
10.12.2022 4 z 5

Po přečtení Podzimního případu se mi zachtělo přečíst i idalší díly této volné tetralogie. I tato kniha se velmi dobře četla, takřka jedním dechem. Rozhodně ji doporučuju a jdu na třetí a čtvrtý díl. De la Motte patří zcela jistě k mým oblíbencům.