Keltové – Druidův poklad
Veronika Válková
Mohou se druidi ženit a mít děti? Může se druidem stát i holka? Chodí druidi do boje? Umí opravdu čarovat? Vidí do budoucnosti a do minulosti? A mohou se také někdy v něčem splést? Skutečně dokážou zabít pouhým slovem? Proč svoje učení zásadně nezapisují, i když psát umí? Může člověk od druida dostat úkol, který má splnit až za dva tisíce let? A může člověk v minulosti poznat svou budoucnost? Opravdu existují jiné světy a živí mohou někdy mluvit s mrtvými? Setkání s druidem Kengetorígem bylo jedno z nejzajímavějších, nejnapínavějších, nejpodivnějších a, to si Bára musela přiznat, i nejnebezpečnějších, jaké kdy zažila. Historička Veronika Válková ve svých knihách přenáší čtenáře do skutečné, reálné historie, kde spolu s Bárou zažívají napínavé chvilky, zároveň se toho ale také hodně dozvědí.... celý text
Přidat komentář
(SPOILER) zajímavý posun v ději Báry, obsahově (ač mě starověk zajímá) pro mne o chlup slabší, ale to může být subjektivní. Nejlepší moment pro mne - popis stavby římského tábora a ženijních schopností Římanů v úvodu. Naopak největší vzdělávací průšvih a hlavní důvod, proč dávám hvězdu dolů (SPOILER) Ztotožnění oppida s českými Stradonicemi. Ne. Ve středních Čechách a už vůbec ne v Caesarově době Římské legie neoperovaly ani omylem! Tohle je má první velká výtka autorce po sérii knih. Všechny její fabulace byly dosud podle mých znalostí ok a v souladu s dějinami, tohle je první šlápnutí vedle. Umístit to do Francie, bylo by to v pořádku, nicméně chápu důvod "atraktivity" ŘÍmanů a Keltů v Čechách.
Zařadila bych ji mezi nejlepší díly z této série (ale mám je ráda všechny). Příběh má spád hned od začátku, snoubí se v něm realita s magií, skvělé vyvrcholení děje. Přečteno jedním dechem!
(SPOILER) Nádherné propojení s budoucností...nebo minulostí? Už se těším, až bude Báře o pár let více a co zažije...nebo zažila... :)
Opět velmi zajímavé a poučné.