Kráčel po nestejně napjatých lanech

Kráčel po nestejně napjatých lanech
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/1702/kracel-po-nestejne-napjatych-lanech-1702.jpg 4 11 11

Selská tradice a levicové šílenství, kolektivizace a ženy z Ravensbrücku, mýtus Barrandova i divadelní šmíra - to vše v až příliš pevném sevření rodinných pout na pozadí pravděpodobně skutečných událostí. Volné pokračování rodinné ságy Věže Svatého ducha je napsáno nezvykle kultivovaným jazykem, ironicky a zábavně. Pohrdavě přechytralé dítě vypráví o absurdní citové výchově v 50. a 60. letech v luxusní vinohradské vile a na zchátralém polabském statku. O Shakespearovi, Kafkovi i Gagarinovi.... celý text

Radimka
20.07.2023 1 z 5

Tak tohle mě od první stránky nudilo. Vůbec nechápu, proč to ta paní psala. Mám ráda knížky, kdy spisovatel vypráví o svém dětství, ale tohle nešlo.

lencin
05.09.2020

Druhý díl ságy. 50.léta 20.století očima malého dítěte. Absurdní citová výchova v luxusní vinohradské vile i na zchátralém polabském ststku.
(2009)

kofee
28.02.2013 4 z 5

Mrazivá sága o tom, jaké to je, když jsou lidé nemilovaní a neumí dál milovat. Sebe, svůj svět a lidi v něm. Bolestivá struna drkající na dřeň kosti. Svištící jazyk, zběsilá slova, pocit existenciální úzkosti v linii nevydržitelně trpících žen.