Královna ničeho

Královna ničeho
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542289/bmid_kralovna-niceho.jpg 4 1335 1335

Získat moc je snazší než si ji udržet. Jude na to přišla, když ji zrada krále Cardana připravila o všechno. Je však odhodlaná vybojovat zpět, co jí patří – a příležitost se brzy naskytne. Pokud chce zachránit život své sestry Taryn, musí riskovat návrat mezi víly a vyrovnat se s přetrvávajícími city ke Cardanovi. Ale Elfhame se mění, Říše stojí na pokraji války, a když je probuzená nebezpečná kletba, Jude musí volit mezi vlastní ctižádostí a lidskostí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing, 2019

Atekram
22.07.2020 5 z 5

Četla jsem knihu už před časem v angličtině, teď se chystám na českou verzi. Jsem z ní nadšená. Oceňuju originální příběh a okamžitě po přečtení jsem byla přesvědčená, že tahle kniha patří k nejlepším, které Holly Black napsala. První díl trilogie mě tehdy celkem zklamal a vůbec nesliboval tak skvělé pokračování a závěr.
Už od začátku je příběh plný akce, zvratů a událostí, které někdy tušíte a zoufale si přejete, aby k nim nedošlo, nebo v ně naopak doufáte. A přesto vás šokují, znechutí, potěší, rozpláčou. Postavy vyrostly a prošly dlouhým vývojem, jako vždy jsou inteligentní i chybující, bystré a charismatické. Je to celé sice pohádka v nadpřirozených kulisách, přesto velmi naturalistická, povědomá, reálná a znepokojivá.
A jestli skončí dobře? No, přečtěte si to.

nada3314
21.07.2020 4 z 5

Taky mi to prislo nejake kratke a rychle prectene... ale krasna pohadka to byla ;-)

Dorothea
20.07.2020 5 z 5

Už je to pěkná doba, co jsem četla Kroniky rodu Spiderwicků a přestože si říkám, že na můj věk bych měla přičichnout spíše k jinému žánru, tyhle napínavý romanťárny mě vždycky dostanou. Od zmíněných kronik je to posunutí do jiné sféry, ale nelze si nepovšimnout podobných motivů, ať už se jedná o víly či dvojčata, tak i nebývalou krutost ve všech ohledech. Dokonce jsem i chvíli uvažovala nad tím, že příběh neskončí happyendem, ten nakonec teda přišel, nicméně to neubralo na zajímavosti a já jsem ráda za příjemné ukončení trilogie. Nemám asi nic k vytknutí, kromě toho, že když uvidím někde starčeky tak budu uvažovat nad tím, kdo přijel na návštěvu.

Allysa1985
19.07.2020 3 z 5

Uf, ne že by to bylo špatné, ale bylo to tak nějak málo. Taková jednohubka. Škoda, že si s tím autorka nedala víc práce, potenciál tam byl.

VendelinkaC
19.07.2020 4 z 5

Přečteno za jeden den. Líbilo se, ale... Bylo to celý nějaký rychlý, odfláknutý, scén s Cardanem málo, epická závěrečná bitva se v podstatě nekonala, závěr hodně stručnej. Tolik jsem se na ní těšila a nakonec jsem lehce zklamaná, tamní svět jsem si zamilovala a podle mě se autorka mohla mnohem víc rozepsat.

karolina2869
18.07.2020 4 z 5

Tohle má být poslední díl myslím ne?

VeronikaHV.
17.07.2020 5 z 5

Pecka...., kdyže bude další díl? :)