Královna ničeho

Královna ničeho
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/542289/bmid_kralovna-niceho.jpg 4 1335 1335

Získat moc je snazší než si ji udržet. Jude na to přišla, když ji zrada krále Cardana připravila o všechno. Je však odhodlaná vybojovat zpět, co jí patří – a příležitost se brzy naskytne. Pokud chce zachránit život své sestry Taryn, musí riskovat návrat mezi víly a vyrovnat se s přetrvávajícími city ke Cardanovi. Ale Elfhame se mění, Říše stojí na pokraji války, a když je probuzená nebezpečná kletba, Jude musí volit mezi vlastní ctižádostí a lidskostí.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

The Queen of Nothing, 2019

Luc.i
02.05.2021 5 z 5

Tohle je podle mě solidní zakončení série. Jude mi tady přišla nejlepší a celkově jsem si to fakt užila. Jak jsem četla díly hned za sebou tak teď už jsem byla v Zemi víl jako doma a fakt jsem si to prostředí užívala. Moc se mi líbil začátek, narozdíl od předchozích dílů mi přišlo že se to tentokrát rychle rozjelo. Líbila se mi zapletka s Taryn, to bylo podle mě hodně dobře vymyšlený. Od začátku jsem měla problém věřit Grimě Mog (doufám, že ti píšu dobře) ale nakonec jsem si ji jako postavu i oblíbila. Zápletka na konci mi přišla taková typická YA ale to nevadí. Cardan je prostě boží a celkově jsem si jejich hate love/ slow burn vztah fakt užívala. Konec se mi taky zamlouval ale možná jsem čekala nějakou pomstu,ale nevadí. Celkově super zakončení série a dávám 5/5*

PS: všimla jsem si, že v prvním díle se ty Madocově věci co si namáčí v krvi říkalo kápě, ale tady to už byla čepice. Jako nevím ale přišlo mi to trochu úsměvný....

lotofhs
24.04.2021 4 z 5

Musela jsem si urovnat myšlenky na tuhle knihu, předtím než jsem pustila do komentáře. Dávám jí 4/5, ale možná to změním, protože, nevím co si úplně myslet. Začnu s plusy.
Děj byl určitě zase velmi čtivý, Holly to umí, vytvořila krásný svět víl, který je plný kouzel a já to prostě miluji. Miluji víly, kouzla, magické světy, to všechno je skvělé.
Jude mi v tomhle díle vůbec nevadila, jen mě zaráželo, jak moc touží po moci, chvíli mi přišlo, že se vzdá všeho, aby té moci dosáhla. Ale jinak si o ní myslím, že je velmi chytrá, milá a dokáže se obětovat pro ty co miluje. Občas mě ale vytáčelo ta její povaha "do všeho se vrhnout po hlavě"
Moc jsem nepochopila to vysvětlení, ohledně konce 2 dílu. Četla jsem to několikrát za sebou a pořád mi to hlava nebere a přišlo mi to lehce odbité. Potom ten fakt, že je tam zmíněné, že jí Cardan psal dopisy, ale vůbec nevíme, co se v nich psalo atd.
Romantická linka mezi Cardanem a Jude byla extrémně slabá, ano dočkali jsme se pár hezkých scén, ale kolik jich bylo? Opravdu málo na to, aby to semnou něco udělalo :D To mě dostává k tomu, že Cardana tam bylo taky hrozně málo, na to že je to hlavní postava a hodně lidí ho má rádo, tak docela nic moc.
Potom autorka naznčila, že bude válka, která se odložila na základě nějaké dohody, pak zase se to změnilo a ke konci to zase vypadalo odfláknutě.

Určitě to není špatná kniha, jen je tam dost věcí nedořešených, chybí vysvětlení. Musím ocenit, ale autorky talent, píše fakt pěkně, ale asi jsem čekala od posledního dílu něco víc, něco "epického".

Jsem přesto ráda, že jsem si tuto sérii přečetla, nemůžu se dočkat Jak se král Země víl naučil nenávidět příběhy, aspoň trochu Cardana nám autorka dopřála :D :)
Doporučuji přečíst, určitě to za stojí, i když to má své chyby. :)

DreamerX9
21.04.2021 4 z 5

Musím souhlasit s předchozím komentářem. Za mě také nejslabší díl. První půlka byla skvělá a po druhém díle jsem chtěla vědět jak to bude dál ale druhá půlka se neskutečně táhla ale vydržela jsem do sladkého konce. Celá série byla skvělá a mě se líbil svět jaký autorka stvořila, tolik nádherných nápadů a napětí, zvratů a krásných mouder :) Knihy ve mě zanechaly kouzelnou vzpomínku a několik úsměvných okamžiků ke kterým se ráda vrátím :)

Dani3
01.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Závěrečný díl má skvělý rozjezd, ale po čase mu začne docházet dech. V posledním díle jako mávnutím kouzelného proutku vymizelo napětí mezi hlavní dvojicí, veškeré problémy nebo nečekané události byly vždy během pár stránek vyřešeny. Konec mohl být delší a více propracovaný.

Nepopírám, že i tento díl je čtivý, ale celkově se mi zdál nejslabší, dalo by se to celé shrnout jako příprava na bitvu, která se v podstatě nekonala. Logika a dějová posloupnost tu místy dost pokulhávaly. K této sérii se už nejspíš nikdy nevrátím, ale jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

helsinka_05
29.03.2021 5 z 5

Myslím, že to byla taková klidnější sladká tečka na závěr.

Povzneseny
23.03.2021 5 z 5

Skvělá série.

voody99
13.03.2021 5 z 5

❤️ Úžasné ... Absolutně úžasné ❤️
Tuhle sérii vážně Miluji ❤️ Za mě jí prostě nejde nemiloval .

Anett525
12.03.2021 5 z 5

Boží, boží a ještě jednou boží série. Nešlo se odtrhnout. Nemůžu se dočkat knížky o Cardanovi.

Verunka926
12.03.2021 4 z 5

Ačkoli zde nebylo tolik akce jako v minulém díle, čtení jsem si užila skoro stejně. Svět víl mě strašně moc bavil a je škoda, že už je tato série u konce.

nataalie7
03.03.2021 4 z 5

Tenhle díl si zasloužil mnohem větší obsah a je to škoda, že to bylo tak krátké.. ani jsem nemrkla a byl konec. Ale bylo to super, o tom žádná :)

sArKa236
28.02.2021 5 z 5

Upřímně, první díl mě moc nenadchl, měla jsem k němu snad milion výtek. Jak ale série postupuje, tím se knížky zlepšují. Královna ničeho je má oblíbená knížka ze série. Pořád jsem čekala, co že se teda vlastně stane a vztah mezi Jude a Cardanem mi pro změnu dával smysl.

makik111
23.02.2021 5 z 5

Moc pěkné zakončení série. Četlo se to krásně. Příběh je plný napět a akce. Nejlepší postavou je pro mě Cardan, Jude mi zase až tak nesedla. Těším se na knihu o Cardanovi.

Market.maky
18.02.2021 5 z 5

Perfektní zakončení celé série. Celá kniha má velký a rychlý spád plný nečekaných zvratů. Určitě doporučuji přečíst si celou sérii, stojí za to.

tessiesulcova
15.02.2021 5 z 5

Nejlepší zakončení jaké jsem si mohla přát! Opravdu skvělé zakončení této série.
Akce v tomto dílu bylo nejvíce a to oceňuji jen pozitivně. Vztahová linka mezi Jude a Cardanem je dokonalá a jsem ráda, jak to skončilo (snad to není spoiler).

Knihu jako celou sérii doporučuji všema deseti pro všechny milovníky Fantasy/víl/Young adult. Přečtěte si to a neváhejte. Podle mě, nebudete litovat.

Market116
08.02.2021 5 z 5

Po dočtení této série bych si přála (jako u spousty předešlých skvělých sérii) abych zapomněla o čem to bylo a mohla celý příběh prožít znovu. Protože právě ten první zážitek z knížky je jednoduše nepřekonatelný.
Konec byl dle mého pohádkový a já si nemohla přát nic jiného.
Byla jsem tak ráda, že jsem se v Cardanovi nemýlila...zamilovala jsem si ho od začátku a a spolu s Jude byli dokonalí.
Celý tento překrásný příběh si mě získal a já jsem moc ráda, že jsem Zemi víl mohla navštívit, opravdu to stálo za to.
Celou sérii moc a moc doporučuji ♥

houdkic
06.02.2021 5 z 5

Treti dil hodnotim ze vsech uplne nejlepe. Libilo se mi napeti, zvrat a melo to proste stavu.

izfnp
01.02.2021 4 z 5

Všetky tri knihy odo mňa dostali rovnaké hodnotenie, pretože si myslím, že autorka kvalitu zachovala od začiatku do konca, bez ohľadu na to, kde a ako sa jej príbeh vyvíjal. Zakončenie série bolo vydarené, všetky linky sa podarilo dotiahnuť do logického konca a mňa mrzí, že dva dni strávené s touto trilógiou ubehli tak rýchlo. Ale zároveň sa tomu teším, pretože trilógia o krutom princovi víl a ambicióznej smrteľníčke bola uhrančivá, prekvapivá, úžasne dobrodružná a ja som si ju užila ako už dlho žiadnu knižnú sériu.

Blueberry.hd
20.01.2021 5 z 5

Jo, toto je přesně podle mého gusta..
A i když jsem našla pár nesrovnalostí mezi předchozími díly a tímto, tato série mne příjemně překvapila..
Hlavní hrdinka, ačkoliv jí často ovládala panika a strach, byla silná osobnost a s Cardanem "si hráli" na kočku s myší, přičemž se jen těžko dalo říct, kdo přesně byla ta myš, jak se role neustále obracely.. a přesto všechno mi ten jejich pomalu vyvíjející se vztah přišel čistý..
ON přeci nemohl klamat, že? :)

Cress
16.01.2021 5 z 5

Stejně jako první dva díly byl i ten závěrečný boží. Plný intrik a zvratů. Cardan byl pořád trochu hajzl, ale zároveň i zlatíčko. Jude mi přišla opět trochu hloupější než byla v prvním díle, ale tak v polovině se to zlomilo. A ta romantika… autorka mezi hlavními postavami prostě umí vyčarovat tu správnou chemii a donutit vás pro jejich vztahy žít.

Alíček83
09.01.2021 5 z 5

Mě se moc líbila celá trilogie. Je to můj žánr. Bylo to místy napínavé, romantické, nenudilo, mělo to spád, dobře se kniha četla. Za mě spokojenost. Madoc mohl být víc potrestanej. Těžko říct, jestli bude ještě pokračování. Taryn a Přízrak?? Doubek jako dospělí...