Rychlé šípy

Rychlé šípy
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2516/rychle-sipy-2516.jpg 5 2170 2170

Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara. Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Rychlé šípy jsou v Česku všeobecně známé. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstva kočičí pracky: Dlouhé Bidlo, Štětináč a Bohouš.... celý text

Cassidy.L
24.05.2024 4 z 5

Po delší době se ke mne kniha dostala a společně se třídou (čtvrtou) jsme se dali do čtení a užili jsme si to :)

JustABookReader
04.05.2024 5 z 5

Super komiks.
Nádherné kresby a zároveň mužete vidět poměrně všení život Rychlích šípů.
Mně se to osobně velmi líbilo a myslím si, že to mělo ten nádech původních příběhů a zárověn tam můžete vidět i věci co by se v knihách neobjevyli, protože by byli moc obyčejné pro velkou knihu. Líbí se mi i období kdy se komiks odehrává a hodí se to ke trilogii.

Dle mého názoru to je velmi vydařený komiks a doporučuji určitě všem. Dávám 5 z 5

Koty7
14.03.2024 5 z 5

Kdo by neznal tuto kultovní kreslenou knihu plnou klukovských příběhů?

Emik87
14.02.2024 5 z 5

Byl to sice dárek pro tátu, ale první jsem jí četla já. V knihovně mi nesmí chybět ani toto zpracování fantastické party. :)

Katrinreading
25.01.2024 5 z 5

Je to sice místy problematické, ale ráda se ke knize vracím, připomíná mi dva roky života s rodiči v Praze a taky klubovnu, kterou jsme měli s kluky na kraji Brna za sídlištěm. Myslím, že je to dobře napsaný komiks, který zaujme děti i dnes.

mila2411
17.01.2024 5 z 5

Klasicky klasická klasika. Vždy se mi připomenu jak jsem někdy v roce 1984 četl rozdrbanou "ilegální" knihu vydanou v roce 1968. Moje první setkání s RR a láska navždy. Později načteno komplet. Je to něco neopakovatelného, krásného a věčného... tak zase někdy "plantážníci" :-)

Marie60
02.12.2023 5 z 5

Tak tohle samozřejmě také nesmí chybět v mé knihovně.

Ayla767
13.09.2023 5 z 5

Pamatuji si ze základní školy, kdy se půjčovaly mezi spolužáky sešity těchto komiksových dobrodružství :-) . Také na několikrát zfilmované Rychlé šípy.
Díky za tuto krásnou publikaci, koupila jsem ji vnoučatům a měla jsem s dárkem ohromný úspěch :-) .

Káťa484
27.08.2023 4 z 5

Hezky psaný příběh o jednom velkém dobrodružství, přátelství, věrnosti. Jen škoda, že v dnešní době téměř nikoho nezajímá.

LukasB.453
21.06.2023 1 z 5

asi mě to minulo ve správném věku, asi se mi dostalo do rukou moc pozdě, a nikterak neuhranulo, ba ani nezaujalo, a přistupuji k tomu s čím dál většími rozpaky. ergo zažívat dobrodružství, hrát si na dobrodružství, číst si o dobrodružství - potud dobrý. ale číst si o tom jak si někdo jiný hraje na dobrodružství? wtf?
což je můj problém s foglarovkami obecně. takové bezkrevné, jako máčet pytlíkový čaj zabalený ještě v igelitu. jako když pan farář žijící v celibátu radí s rodinnými problémy, jako panna porodní asistentkou.

Cojekomupotom
08.02.2023 4 z 5

Už z toho nejsem nadšený, jako když jsem na základce byl bratr Artuš, místy je to prostě nuda a v podstatě furt to samé dokola... ale jako dárek pro děti bych to určitě všem doporučil & za super vzpomínky hodnotím kladně, byť jinak bych to viděl tak na dvě hvězdy. Maximálně.

sabina5156
20.12.2022 4 z 5

Tohle pro děti určitě nepřestane být zábavné. Je v tom přesně ten správný poměr dobrodružství a záhady.

Winster
01.12.2022 5 z 5

Tahle knížka změnila můj život v pohledu na komiks. Jedná se o dokonalá "klučičí" dobrodružství v jednom svazku.

Hakate
23.08.2022 5 z 5

Autor, který mě provázel dětstvím, skvělé dobrodružné knihy, po kterých by měla sáhnout hlavně dnešní generace.

Jedna z nejlepších.

petrarka72
09.06.2022 5 z 5

Vzpomínka na dětství... Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka ve více než třech stech komiksech, vycházejících v časopisech Mladý hlasatel, Vpřed a Junák a později v samostatných sešitech 1938-1941, 1946-1948, chvíli ve 1968 a následně až po Sametu... Měla jsem štěstí, že kamarád rodičů všechna napínavá a zábavná dobrodružství sesbíral a nechal si je svázat, takže navzdory komunistickému zákazu jsem se k nim dostala - a vzápětí vyplenila knihovny soukromé a veřejné, abych schroustala snad všechny foglarovky, "šípácké", od Bobří řeky, ze Země nikoho, nejoblíbenější byla Chata v Jezerní kotlině... Jak já chtěla být kluk! A kluk v podobné partičce! Další cesta vedla ke Třem mušketýrům... Takže i teď jsem si listování barevnými stránkami užila. Člověk po letech vnímá naivitu a tu a tam až protivně chtěnou výchovnost - ale stejně, je to tak důvěrně známé a vtipné, že okouzlení se vrací - a trvá...

marcela3655
27.05.2022 5 z 5

Kniha TOP mého dětství

Marcela_Hrubá
16.04.2022 5 z 5

Za mě jasná kniha do knihovny, hlavně pro děti je to objevování nového světa

kralicekP.
15.03.2022 3 z 5

(SPOILER) Rychlé šípy
Mirek Dušín,
Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka nejlepší kamarádi.
Vymysleli si, že začnou klub Rychlých šípů. Dělají hlasatele a prožívají dobrodružství. (Něco jak
dnešní skauti).

dennydee
04.03.2022 5 z 5

Komiks mého dětství, četli jsme spolu s bráchou.

jan.para
22.02.2022 5 z 5