Krize středního věku
Michal Hrdlička , Julián Kuric , Marek Blatný
Populárně-naučná publikace popisuje fyzické i psychické změny, ke kterým dochází v období od 35 do 50 let života, spolu s návodem, jak se s nimi vypořádat, či jak jim čelit. Období, kdy se růst mění ve stárnutí, zahrnuje zhruba pětatřicátý až padesátý rok. Autoři - psychiatři a psycholog - pojali problematiku obsáhle: věnují se projevům krize středního věku v české společnosti a psychologii tohoto vývojového období. Následuje exkurz do české a světové literatury a zajímavá zamyšlení nad několika romány na dané téma. Nechybí ani konkrétní příběhy postižených jedinců z psychoterapeutické ambulance. Text pokračuje oddílem věnovaným filozofům a psychiatrům zabývajících se teorií životních období a kapitolou seznamující s nejvýznamnějšími psychoterapeutickými směry. Publikaci uzavírají praktické rady, jak čelit projevům krize a vybrané citáty.... celý text
Přidat komentář
Průměrná kniha. Některé myšlenky či rady jsou zajímavé, ale v knize je hodně zbytečných kapitol. Navíc u podobných knih hraje důležitou roli čas. Jejich hodnota klesa s vývojem vědy a poznání.
Souhlasím, že je průměrná. Většinou jen cituje další knihy a další lidi a definice nejsou o nic lepší než na internetu zároveň ke konci kniha uniká tématu a plete do toho další teorie.