Kruhy na vodě

Kruhy na vodě
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/543447/bmid_kruhy-na-vode.jpg 4 82 82

Po vraždě šéfa podsvětí vládla dusná atmosféra. Všem bylo jasné, že odplata na sebe nenechá dlouho čekat a přinese novou vlnu krveprolití. Detektivům z oddělení vražd se naskytla nečekaná příležitost: mohou zastavit hrozící katastrofu a vrátit ulic klid. Krauz se pokusí využít osobních kontaktů na dva rivaly, kteří se v podsvětí snaží o nástupnictví za mrtvého bosse, a usmířit je na společné schůzce. Detektiv netuší, že jeho plány překazí jiná tajná velmoc, která je sice placena ze stejných daní, jako služebníci zákona, občas ale stojí na opačné straně barikády... Jak má detektiv z oddělení vražd zjistit, kdo je v tomto zamotaném případu na jeho straně a kdo je nepřítel?... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 28.10.2024
Detektivky, krimi Literatura slovenská
Bude vydáno: , Slovart (ČR)

Kruhy na vode, 2024

mi-380
21.09.2024 4 z 5

A znovu volám radostně: DD se nám vrátil! A s ním i Naše Bratisla, pardon Mesto. Krauz tentokrát v téměř sólové akci kličkuje mezi podsvětím, podivnou policií, a ještě podivnějšími hrami tajných služeb. V první polovině jde hlavně o důkladný vhled do situace, takže rozhovory, vysvětlování a znovu rozhovory a vysvětlování. Nějak moc, ale naštěstí i tohle autor umí podat přesvědčivě a s přiměřenou dávkou černého humoru. V druhé půli už se vše zrychlí, rozjede, mírně rozpačitý dojem mizí, a nakonec převládly obvyklé pocity z dobře využitého času, k čemuž znovu přispěla dokonalá četba Martina Mňahončáka.
85 % (zatím 82 hodnotících s průměrem 88 %).

P.S.
Naše Mesto chronologicky:
Po 38. knize (Kruhy na vode, 2024) to vypadá nějak takto (letopočet v přehledu znamená datování hlavního příběhu):
01. Uzol (1988)
02. Básnik (1988)
03. Nežná fatamorgána (1989)
04. List zo záhrobia (1990)
05. Mucha (1990)
06. Beštia (1990 - 1992)
07. V tieni (1991)
08. Bremeno minulosti (1991 s návratem do 1985)
09. Mucholapka (1991)
10. Rudý kapitán (1992)
11. Krv nie je voda (1992)
12. Tajomný závoj (1993)
13. Smrť na druhom brehu (1994)
14. Korene zla (1994)
15. Cigaretka na dva ťahy (1995)
16. Mačacia stopa (1995 s návratem do 1985)
17. Dáma kontra strelec (1996)
18. Popol všetkých zarovná (1996)
19. Nehanebné neviniatko (1997)
20. Kruhy na vode (1997)
21. Na podpätkoch (1998)
22. Jednou nohou v hrobe (1998)
23. Cela číslo 17 (1998)
24. Žiješ iba dvakrát (1999)
25. Nevieš dňa, nevieš hodiny (2000)
26. Nevinným sa neodpúšťa (2001)
27. Sára (2002)
28. Hriech náš každodenný (2002)
29. Studňa (2002)
30. Knieža Smrť (2003)
31. Kožené srdce (2003)
32. Kráska a netvor (2008)
33. Reminiscencie (2008 s návratem do padesátých let)
34. Konečne normálna vražda (2008)
35. Noc temných klamstiev (2009)
36. Venuša zo zátoky (2009)
37. Pochovaní zaživa (2009)
38. Klbko zmijí (2009)

allart
17.09.2024 5 z 5

Starý dobrý Dán. Trochu nezvyklé, hlavnou myšlienkou nebolo klasické vyšetrovanie vraždy, ale skôr taká mafiánska diplomacia a napriek tomu sa mi to páčilo. Takže plný počet *

janina66
01.09.2024 4 z 5

Opět jsem vyslechla audio ve slovenštině, jako všechny od začátku.
V tomto díle mi chyběla klasická vraždička. Je to naopak mafiánská, porevoluční divoká doba. Smutný konec. Ne vždy dopadne, jak bych si přála.

Kerberos
11.08.2024 5 z 5

Zase vydařený díl,poslouchala jsem audio v slovenštině.V hlavní roli Kraus a jeho kamarádi z dětství , kteří jsou bohužel na dráze zločinu.Divoká porevoluční doba smutný konec.

Aligator805
23.07.2024 5 z 5

Skvělé čtení. Tentokrát nejde o klasické vyšetřování, ale o další mafiánský případ z divokých devadesátek. Jedinou malou vadou bylo že ostatní členové 141 byli upozaděni. A tak jsme byli ochuzeni o skvělý humor této party.

Česneksmedem
19.07.2024 4 z 5

Tak trochu špionážně mafiánská detektivka se spoustou dialogů. Četlo se to docela dobře, jen nejsem přesvědčen, že jednání Krause bylo zcela košer. Je zde taky poměrně málo humoru, neboť Váňa opět dostal málo prostoru.

Rapeh
16.07.2024 5 z 5

Už vychází nová kniha? Prostě opět dokonalý Dominik Dán.

hana1039
11.07.2024 audiokniha 5 z 5

Konečně jsem se dočkala dalšího dílu,i když byl trochu jiný, než jsme zvyklí... tyhle,,dánovky,,mi strašně rychle utíkají a za pár dní je konec :-( ,snad se dočkáme brzy dalších příběhů, protože ten konec se mi fakt ani trochu nelíbil jak skončil...

Igor1311
08.07.2024 4 z 5

opäť sa dostávame do divokých deväťdesiatych rokov do doby tesne po zabití bossa podsvetia. Ako príbeh určite fajn, ale miestami ťažko uveriteľný, najmä sólo akcia krauza a spol. na udobrenie dvoch mafiánskych bosov.

tittanie
07.07.2024

Tak tohle jsem si opět užila. Krásné setkání s partou z 141. Přiznám si, že jsem si předchozí knihy nepamatovala, ale bylo mi to jedno. Opravdu jsem četla bez dechu až do konce a těším se na další díly, které doufám, brzo přijdou.

ErikaKej
01.07.2024 4 z 5

Mohlo by to byt priame pokračovanie Nehanebneho neviniatka. Sme spät v 1997 a adepti na noveho bossa si medzi sebou snažia uchmatnút čo najväčší kus z koláča. Do toho sa pripletie Tajna služba, kontrarozviedka a Kraus. Táto kniha je najmä o Krausovi. Ocenila som dokreslenie charakteru Bergmanna, ktoreho poznáme z predošlych kníh. Koniec bol smutny ale aj taka je niekedy realita.

ViolettaCh.
22.06.2024 audiokniha 5 z 5

Kniha vrací čtenáře v čase do mafiánských devadesátek, které na Slovensku byly snad ještě divočejší než u nás, zejména vnějšími projevy bojů mezi mafiánskými skupinami (střelba mezi lidmi, auta ve vzduchu atd.). Kniha dějově navazuje na díl Nehanebné neviňátko, konkrétně je situována do jara 1997. Je to taková ta divočina, všude samí mafiáni, do toho tajné služby, vojenské zpravodajství apod. No, snad už to brzy skončí a zase bude nějaký pěkný ryze kriminální případ, který bude lépe slušet osazenstvu vraždařské kanceláře č. 141. Jako obvykle jsem si nenechala ujít skvělou audio verzi, čtenou výtečným M. Mňahončákem.

J0hn
22.06.2024 4 z 5

Mám raději klasické vyšetřování než tyhle mafiánské díly.

Alilka
22.06.2024 5 z 5

Kniha mně rozhodně nezklamala..., člověk se rychle dostane do obrazu, když má přečtené všechny předešlé knihy. Mrazí z toho, když si člověk pomyslí, že to podsvětí bylo a asi i je a všechno se to děje. Škoda, že se v závěru knihy Krauz nezeptal Kamila jaké maličkosti si chce ještě vyřídit, než zase odjede... Borise mi je moc líto.

Mirek3012
20.06.2024 5 z 5

Přečtena celá série, už od první knihy jsem velkým fanouškem tohoto slovenského autora. Jeho detektivky jsou napínavé, zajímavé a návykové.

ivoiro
16.06.2024 5 z 5

Co jiného zde dát, než plný počet hvězd? Bratislava a tehdejší doba.

nai.ivka
14.06.2024 4 z 5

No, když to srovnám s "popolom", tak tohle se mi táhlo. Už ani ty vtípky a naťahovačky mezi Krauzom a kamarády z obou břehů nejsou tak vtipné.

majakmp3
12.06.2024 5 z 5

Král je mrtvý, ať žije král.
Po vraždě "bosse" bratislavského podsvětí se jeho vrah (Kamil) vrací na místo činu, aby se zúčastnil jednání o nástupnictví a tady se to začíná komplikovat. Do hry se zapojí nejen jeho hlavní oponent (Košík), ale i Richard Kraus a někteří další členové oddělení vražd, vojenská policie, tajné služby a další zájmové osoby a skupiny. Mimo to budeme svědky tradičního špičkování mezi členy osazenstva kanceláře č. 141.
Je to napínavé, vtipné a dobře napsané. Parádní zážitek umocňuje precizní interpretace Martina Mňahončáka - zlí jazykové (kritici) poukazují na skutečnost, že interpret za poslední 4 roky, kdy načítá knihy Dominika Dána velmi vyrostl - zde si dovolím nesouhlasit. Dle mého názoru je výborný hned od prvního titulu (tuším, že se jednalo o audioknihu "Nevieš dňa, nevieš hodiny").
Za mě plný počet hvězdiček.

Lucka Most
10.06.2024

Zdravím, zatím nedočteno, ale myslím, že je to pokračování Popol všetko zarovná. Alespoň podle začátku, kde se vrací Kamil. Po přečtení napíšu komentář podrobný . Hezké čtení

hanzmb
02.06.2024 5 z 5

Tak na začátek pár čísel pro zmatení nepřítele. Je to 38. díl, ale pro nás chronologiky 20. Navazuje na Nehanebne neviniatko, což byla autorova 2. kniha. Na něj navazuje Na podpatkov, což je 14.díl.
Takový průměrný Dán, tj. vynikající počtení. Mám ale raději ty běžné krimi případy bez zásahu tajných organizací. Nějak se bohužel vytratila Petra, která by ještě v této době měla do party patřit. A Lengyela bylo taky pomálu. Ona vlastně se žádná vražda ani nevyšetřuje. Myslím podle závěru, že se před Podpatky vejde brzy ještě 1 díl. Tak se těšme.
Proč mi nikdo před 45 lety, když jsem sloužil u chemiků, neřekl, že jsme nejlepší ve Varšavské smlouvě! :-)